Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

potrzebuję kable do palmtopa Acer e300

04 Maj 2009 08:14 14633 7
  • Poziom 19  
    Witam

zauważyłem, że wiele osób ma duży problem aby odblokować acerka e300

wstawiam gotowe pliki na odblokowanie z dokładnym opisem, DZIAŁA

---------------------------------------------------------------------------------
    Odblokowanie systemu Windows CE 5.0 na urządzeniu Acer e310:

1. Połączyć urządzenie z komputerem i nawiązać połączenie poprzez ActiveSync.
    2. Z komputera wejść do Mój komputer -> Urządzenie przenośne -> Windows.
    3. Z katalogu Windows urządzenia należy skopiować gdzieć na komputer plik "settings.exe".
    4. W katalogu Windows podmienić plik settings.exe na ten z tego katalogu z którego czytasz ten dokument.
    5. Uruchomić w menu urządzenia ikonę Ustawienia.
    6. Uruchomi się aplikacja CE 5.0 Unlocker. Należy kliknąć "Pokaz CE 5.0"
    7. Urządzenie zostanie zresetowane i uruchomione w normalnym pełnym CE 5.0.
    8. Teraz należy wgrać do katalogu Windows plik settings.exe który wcześniej skopiowaliśmy na komputer.
    GOTOWE!!

Przywrócenie ustawień fabrycznych (panelu startowego producenta):
    1. Połączyć urządzenie z komputerem i nawiązać połączenie poprzez ActiveSync.
    2. Z komputera wejść do Mój komputer -> Urządzenie przenośne -> Windows.
    3. Z katalogu Windows urządzenia należy skopiować gdzieć na komputer plik "settings.exe".
    4. W katalogu Windows podmienić plik settings.exe na ten z tego katalogu z którego czytasz ten dokument.
    5. Uruchomić w menu urządzenia ikonę Ustawienia.
    6. Uruchomi się aplikacja CE 5.0 Unlocker. Należy kliknąć "Ukryj CE 5.0"
    7. Należy zamknąć aplikację CE 5.0 Unlocker.
    8. Teraz należy wgrać do katalogu Windows plik settings.exe który wcześniej skopiowaliśmy na komputer.
    9. Zresetować urządzenie.
    GOTOWE!

---------------------------------------------------------------------------------
    Jak większość już wie po odblokowaniu WinCE nadal mamy zablokowane porty COM z pomocą idą Hiszpanie i ich programik który wgrywamy na kartę pamięci i po kłopocie. Dla niedowiarków zamieszczam filmik z acerkiem który został odblokowany i przetestowany-nie jest to jakiś filmik z sieci, robiłem to osobiście

http://www.youtube.com/watch?v=VmN5LCB1eEc&feature=channel_page

a to pliki od Hiszpanów należy je wgrać a kartę pamięci i ustawić ścieżkę auto run dla menusd.exe znajdującego się na karcie pamięci, ścieżkę ustawiamy w pliku: AcerAutorun.inf
  • Poziom 1  
    Witaj, mi pisze przy kopiowaniu pliku settings.exe ze nieda się teg pliku zamienic poniwaz niemam takich uprawnien :/

edit: nie chce zakladać nowego posta wiec edytuje ten.

niestety odznaczenie ptaszków nic nie dało dalej pisze ze niemam uprawnien moze to dlatego ze mam Win Vista?

btw.

zapytam z ciekawości ten plik Settings.exe musi być wrzucany przez tego Windows ActiveSync ?

Popraw błędy przed napisaniem kolejnego posta.
    marek216
  • Poziom 19  
    Spróbuj tak znajdź plik w folderze Windows, wybierz jego właściwości i odznacz wszystkie ptaszki po czym spróbuj wtedy podmienić pliki
  • Poziom 10  
    Witam, mam ten sam problem co użytkownik "kelok21", mianowicie posiadam MS Vista Ultimate i nie mogę przekopiować pliku SETTING.exe. Nie mogę również odznaczyć atrybutu "tylko do odczytu"
  • Poziom 19  
    Ja całą operację robiłem na Win Xp na Vista nie sprawdzałem i zapewne nie sprawdzę, więc nie wiem czy problem leży w systemie Vista na Xp robię to bez problemu.Zamieszczę jeszcze link z filmem jak odblokować go krok po kroku do Win Ce. Kolega "kelok21" poradził sobie z problemem-napisał mi pw, że już ma Windowsa CE.
  • Poziom 10  
    Przed momentem wpadł mi w ręce laptop z Xp, więc podejrzewam, że problem się rozwiązał
  • Poziom 19  
    Napisz czy Ci się udało rozwieje to wątpliwości dla nowych osób próbujących tej operacji odblokowania
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    A jednak na Xp poszło wszystko bez żadnego problemu. Wszystko działa tak jak opisałeś kolego. Krok po kroku. Dzięki wielkie