Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat Kombi i głośniki w półce

Bullseye 04 Maj 2009 11:38 1380 2
  • #1 04 Maj 2009 11:38
    Bullseye
    Poziom 27  

Witam,
    Jako że posiadam już radio, wzmacniacz, subwoofer oraz przednie glosniki, postanowiłem uzupełnic tył samochodu czymś.

Auto to Passat Kombi, i z tyłu zamiast paskudnej rolety zrobilem ze sklejki 4mm zakrycie bagaznika, obite filcem. Całość trzyma sie bardzo mocno i nic nie stuka przy jeździe.

A teraz do konkretu, chcialem zamontować dwa glosniki w owym zakryciu bagaznika, dla kazdego obudowa okolo 5-6L. Bylby one skierowane mebranami bezposrednio w sufit i okolo 30cm za tylnymi zaglówkami (czyli okolo 40cm od glowy sluchacza.
    I moje pytanie czy warto? Z tego co ludzie na forach pisza glosniki w tylnej półce tylko pogarszaja ogolny odsluch w aucie, a ja co do tego przekonany nie jestem. Moze warto by bylo jednak wsadzic glosniki na półke ale pod odpowiednik kątem ? Macie jakies propozycje co do tego rozwiazania?

(oczywiscie bedzie oddzielny potencjometr z tylu by sluchacze wedle zyczenia mogli regulowac wzmocnienie)

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Maj 2009 13:52
    ganji
    Poziom 17  

kolego.

jeden z naszych kolezków - carlos06
    pisze o tym tak:

"NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
    - Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
    - Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
    - Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
    - Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
    - niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
    - W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku - psują dźwięk i kłócą się z subwooferem. "

0
  • #3 04 Maj 2009 13:56
    Bullseye
    Poziom 27  

- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
    - Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)

Te dwa nie pasuja do mnie, bo slaba odpowiedz to wynik tego ze pólka zazwyczaj to mieciutki karton ktory lata, choc moge sie mylic, a elips bym nie kupil :)

Lepsze przody odpadaja, bo chcialem rownomiernie miec rozlozony dzwiek.

Czyli zamiast kombinowac z pólka lepiej poszukac miejsca np pod siedzeniem?

0
  Szukaj w 5mln produktów