Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPRS-T2 brak komnikacji RS232

04 Maj 2009 12:56 8902 21
  • Poziom 10  
    Od kilku dni próbuję zaprogramować moduł GPRS-T2 firmy Satel i do tej pory bezskutecznie. Posiadam oryginalny(nowy) kabelek Satela, moduł połączony zgodnie z instrukcją, użyłem już dwóch komputerów stacjonarnych i jednego laptopa i w dalszym ciągu nie uzyskałem komunikacji modułu z komputerem przez RS 232. Może ktoś wie gdzie jest problem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    Tak, nalezy po podłączeniu i uruchomieniu programu przywrócić ustawienia producenta (Plik---> Ustawienia producenta)
  • Poziom 13  
    i oprócz tego dobrze ustawione łacze com i wybrana odpowiednia wersja oprogramowania
  • Poziom 10  
    garfild1985 napisał:
    i oprócz tego dobrze ustawione łacze com i wybrana odpowiednia wersja oprogramowania
    Wersja oprogramowania GPRS-Soft v1.00.030 a jak ustawić łącze com?
  • OptexOptex
  • Poziom 23  
    A zrobiles najpierw co ja Ci radzilem?
  • Poziom 10  
    Tak, zrobiłem na wszystkich portach i w dalszym ciągu brak komunikacji.
  • Poziom 10  
    Podłączyłem dzisiaj kolejny komputer stacjonarny z Windowsem 98SE i dwoma portami RS i na każdym porcie przy podłączeniu do modułu GSM w programie GPRS-Soft pali się żółte kółeczko i co parę sekund miga na zielono. A przy podłączeniu do CA5 komunikacji również nie ma, pomimo ustawienia w trybie serwisowym komunikacji po RS 232 i wykonaniu wszystkich ustawień zgodnie z instrukcją.:cry:
  • Poziom 41  
    Kolego - proszę przedstawić ustawienia portu widoczne w menadżerze urządzeń - konkretnie ze szczegółami: porty, prędkość, bity stopu, parzystość itd.
    Na razie te Kolegi próby podłączania "na Macajewa" wszystkich dostępnych komputerów wiodą donikąd, a temat nadaje się do kosza.
    Do momentu zaprezentowania tych danych zobowiązuję odpowiadających Kolegów do powstrzymania się od jakichkolwiek wypowiedzi.
  • Poziom 10  
    Przepraszam, oto ustawienia portu

oraz opcje zaawansowane Użyj buforu FIFO zaznaczone, bufor odbioru i bufor transmisji ustawione na wartości maksymalne.
  • Poziom 18  
    Port masz ustawiony prawidłowo . Jeśli masz oryginalny kabel to powinien być opisany DB9 FC/RJ-KPL wraz z przejściówka RJ/PIN3 Jeśli takowy posiadasz i nie działa , czyli miga ci dioda w programie na żółto i zielono( choć pierwsze słyszę w tym programie o żółtym kolorze... ) to jak dla mnie wygląda to na uszkodzony kabel pomimo tego iż jest nowy ... Napewno numer portu com w programie masz zaznaczony z tym pod który podpinasz kabel ? Pytanie może trywialne ale ... zdarza się... Aha ustawienia portu przwróć na domyślne na takich musi chodzić...
  • Poziom 41  
    Spotkałem się w Satelach, że parzystość ustawiać trzeba było na EVEN/parzysty
  • Poziom 18  
    Sharp , ja też się z tym spotkałem ale przy ca10 i to tych starych a przy T2 nie... specjalnie po laptopa do samochodu pobiegłem żeby sprawdzić ustawienia portu... Mam jak na obrazku wyżej... Więc zostaje tylko uszkodzony kabel , prawda ?
  • Poziom 41  
    ...lub moduł...
  • Poziom 18  
    lub moduł :P . Mam na koncie około 40 założonych i niesprawnego jeszcze nie spotkałem :) komputer wykluczony, system wykluczony, zostaje kabel i moduł... lepiej zacząć od kabla (taniej) . a tak po prostu to elmariusz przejdź się tam gdzie go kupiłeś i niech sprawdzą kabel i moduł
  • Poziom 13  
    kolego pokaż screna błędu który ci sie pokazuje
    i pytanie czy robisz wszystko zgodnie z instrukcją satelka
    A co do uszkodzenia modułu to wątpie poniewarz całkiem nie dawno miałem okazje być w satelu i miedzy innymi chodziliśmy po dziale produkcji i sie dowiedziałem całkiem ciekawej zeczy, mianowicie każde urządzenie, każda część jest testowana w testerach i komorach temperturowych zeby wykluczać buble:d

czekam na screna

Dodano po 7 [minuty]:

Kolego spróbuj dokładnie z moją instrukcją
    podłącz kabel
    uruchom program
    przyciśnij "plik" wybierz "nowy " GPRS-T2

Jak bedzie dalej robić problemy to
    "komunikacja" dalej "ustawienia producenta" i potwierdzać.

napisz jaki efekt

Proszę poprawić błędy w poście. [norbert]
  • Poziom 18  
    TAAA garfild wie co mówi dowiedział sie ciekawych "zeczy" "poniewarz" był na produkcji co wiele wyjaśnia... ;> nieważne że moduł przeszedł transport i hurtownie... w transporcie nie pracowal kolega garfild jak traktują paczki nie widział ... więc niech sie zastanowi co pisze... zgodnie z instrukcją to tylko elektronika garfild
  • Poziom 10  
    Kolega garfild1985 napisał
    Cytat:
    Kolego spróbuj dokładnie z moją instrukcją
    podłącz kabel
    uruchom program
    przyciśnij "plik" wybierz "nowy " GPRS-T2

Jak będzie dalej robić problemy to
    "komunikacja" dalej "ustawienia producenta" i potwierdzać.

napisz jaki efekt

Zrobiłem jak powyżej i oto efekt
  • Poziom 13  
    Kabel masz o jakim oznaczeniu?
  • Poziom 10  
    Kabelek, jakiego używam jest na zdjęciu i wydaje mi się, że nie jest on zgodny z oznacznikiem mimo, że jest nowy. Z układu połączeń wynika, że jest to kabel DB9F/ RJ a nie DB9FC/RJ jak to jest na znaczniku.Brakuje w nim konwertera.Chyba się ktoś walnął u producenta. Prosiłbym o potwierdzenie moich domysłów.
  • Poziom 20  
    Odpowiedziałeś już sobie na pytanie, masz zły kabel misi być z konwerterem TTL.
  • Poziom 13  
    kolego to napewno nie jest ten kabel, musisz sobie kupić tak jak kolega napisał TTL. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    tak dla idei schemat, by nie było na przyszłość problemów (działa, bo osobiście taki zrobiłem) GPRS-T2 brak komnikacji RS232