Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki serwer pocztowy kupić?

Jack Ryan 04 May 2009 13:33 1765 8
 • #1
  Jack Ryan
  Level 10  
  Witam. Firma stwierdziła, że czas kupić serwer pocztowy. Pracuje u nas 55 osób w porywach ma pracować 70. Zwracam się do Was z prośbą o naprowadzenie mnie na jakiś dobry sprzęt. Niestety nie mam za wiele informacji dotyczących oprócz tej że skrzynia gdzie ma być montowany ów serwer ma szerokość 50 cm.
 • #2
  agorny
  Level 24  
  Dużo danych masz zamiar trzymać? Jakiej pojemności konta?
 • #3
  mad81
  Level 12  
  Witam
  Proponuję zwykły komputer np.: dell slim P4 , 2 dyski (raid lustrzany), linux, postfix... + jakiś backup poczty... co 4,5GB nagrywanie jej na DVD ;]

  Za jednym zamachem może być serwer poczty, serwer www, i router ;)

  U siebie mam P4 1,8Ghz 1GB ram 2x Karty sieciowe duale... robi to za poczte, serwer www, ftp, router z podziałem pasma, rozdziela dwie sieci lokalną i wifi, serwer plików w tym 2x 80GB Raid + UPS Sprzęt się nudzi ;)

  Pozdrawiam
 • #4
  manyal1
  Level 12  
  U mnie stoi Multilink2 Goramo z dyskiem SSD 64GB. Całkowita cisza - żadnych wentylatorów, kilka watów mocy; robi za: router, serwer poczty, serwer plików (samba) i lokalny intranet.
  Obsługuje łącze WAN z VPN 10Mbit/s i ok. 7tys. maili na dobę.
  Linux to piękna sprawa.....
 • #5
  gothye
  Level 33  
  Serwer to minimum jakis Intel P4 ,z minimum 1gb RAM ,fajnie jak by miał SCSI , jako serwer polecam Postfixa ,dobrze skonfigurowany naprawde swietnie sie spisuje ,oraz łatwo go połaczyć z fitrem anty spamowym i panelem Webowym ;)
 • #6
  Wlodzimierz Piotrowski
  Level 17  
  Można do muchy strzelać z działa tylko po co?
  Komputer z P4 lub mocniejszy jest potrzebny jeśli chce się używać pakietu antywirusowego do skanowania poczty, w przeciwnym przypadku to tylko marnowanie prądu.

  Pozdrawiam
 • #7
  mmgryc
  Level 22  
  Witam, podpinam się do tematu. Czy możecie mi polecić coś dla sieci złożonej z ok 600 użytkowników? Potrzebny jest serwer plików i www. Jako router planuję osobne urządzenie.
 • #8
  yavorra
  Level 10  
  Linux + exim 4.62 +clamav +spamassasin i wsio gra :) do tego jakiegos prostego squiremaila czy tam webmaila i ladnie chodzi.