Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźw. HD Realtek ALC1200 - sterowniki poziom głośności

kakarotto1234 04 Maj 2009 16:27 8249 7
  • #1 04 Maj 2009 16:27
    kakarotto1234
    Poziom 9  

Witam posiadam płytę główna Asus M3A78 PRO AMD 780G z zintegrowana karta dźwiękową realteka hd alc1200. Mój problem polega na tym że obecnie na sterownikach z płytki 5.10.0.5591 wszystko gra ładnie prócz nagrywania dźwięku np. frapsem (filmiki z gier) dzwiek nagrany charczy jak by podwyższony był dziwek nagrywania lub czułości (sprawdzałem wszystko jest dobrze ustawione). gdy instaluje starsze lub nowsze sterowniki nagrywanie dźwięku frapsem działa - nic nie charczy lecz głośność moich kolumn przy odtwarzaniu jakiejś muzyki (sprzet audio: Tonsil Samba 250 + Wzm. Kenwood Ka5040R) spada o połowę jak nie lepiej...

Co jest problemem? Dodam tylko tyle że na starym komputerze było wszystko ok.

0 7
  • #3 05 Maj 2009 14:12
    kakarotto1234
    Poziom 9  

Niestety to samo, znacznie ciszej gra. W sterownikach tych od sterowników i od windowsa jest max ustawione. Dość dziwne dla mnie to jest... jak sterowniki mogą wpływać aż tak na poziom głośności.

0
  • #4 05 Maj 2009 16:36
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Sprawdziłeś dokładnie wszystkie suwaki w opcjach zaawansowanych głośności ?

0
  • #5 05 Maj 2009 17:21
    kakarotto1234
    Poziom 9  

Tak, no i do tego po instalacji są standardowe (domyślne) więc...
    Próbowałem też DriverCleanerem ale to samo. Bardzo dziwne... wzmacniacz nie może być uszkodzony... bo jak by był to by grał cicho na tych i na tych sterownikach - za duża różnica poziomu głośności jest.

Chyba sprawdzę u znajomego jak będzie grało z jego sterownikami a jak z tymi moimi dziwnymi. Może to od Płyty głównej coś...

0
  • #6 05 Maj 2009 17:33
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Jeśli różnicę robi tylko sterownik to winą może być przykładowo jeden z plików dll sterownika - pozostaje tylko sprawdzić na innych sterownikach i dobrać odpowiednie .
    Można by też zainstalować sterowniki oryginalne i metodą podmiany plików dll z innych wersji wyłapać ten odpowiedzialny za te problemy .

Jaki masz system zainstalowany ?

0
  • #7 05 Maj 2009 17:36
    kakarotto1234
    Poziom 9  

Rozumiem, dobra to posprawdzam, zobaczymy co z tego będzie.
    Windows XP MX RGB

0
  • #8 05 Maj 2009 17:41
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

kakarotto1234 napisał:
    Windows XP MX RGB

Autorytatywnej odpowiedzi udzieli koledze support producenta systemu operacyjnego. Temat zamykam.

0