Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SH-GE70 czy i gdzie mogę nabyć wyświetlacze do tego

04 May 2009 16:54 2583 11
  • Level 12  
    Korektor Technics SH-GE70 Usterka objawia się brakiem wyświetlania jednego pasma korekcji ( 2,5kHz ) na obydwu kanałach wyświetlacza. Poza tym korektor działa bez zarzutu. Mam pytanie dla praktyków. Wyświetlacz czy micro komputer na co zwrócić uwagę jak to ugryźć
    Schemat jest na Elektrodzie. Jak by ktoś chciał pomóc, a nie ma punktów to zapraszam na priv to wrzucę schemat na maila. Pozdrawiam
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6165856#6165856
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 12  
    Johnny222 wrote:
    Korektor Technics SH-GE70 Usterka objawia się brakiem wyświetlania jednego pasma korekcji ( 2,5kHz ) na obydwu kanałach wyświetlacza. Poza tym korektor działa bez zarzutu. Mam pytanie dla praktyków. Wyświetlacz czy micro komputer na co zwrócić uwagę jak to ugryźć
    Schemat jest na Elektrodzie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6165856#6165856

Uszkodzone okazały się obydwa wyświetlacze w paśmie ( 2,5KHz ) Moje pytanie czy i gdzie mogę nabyć wyświetlacze do tego modelu ?
  • Level 12  
    Dzień Dobry Poszukiwany przez państwa przedmiot ani jego zamiennik nie znajduję się w obecnej ofercie sklepu internetowego NORTH.PL. Pozdrawiamy

Ponawiam zapytanie czy ktoś orientuje się gdzie mogę zakupić w/w wyświetlacz?
  • Admin of Audio group
    Nie sądzę, by oba wyświetlacze były uszkodzone w ten sam sposób. Uszkodzenie tkwi najprędzej gdzieś przed sterowaniem wyświetlaczy (lub w samym sterowniku IC905).
  • Level 15  
    Miałem kiedyś podobny problem z SH-GE70.Mianowicie po pewnym czasie użytkowania przestał wyświetlać słupek poziomu 63Hz na lewym wyświetlaczu,odpowiedzialny był za to układ IC904 (AN6914).Kupiłem zamiennik tego układu we Wrocławiu dosłownie za nieco ponad złotówkę i korektor działa do dzisiaj.
  • Level 12  
    Artur k. wrote:
    Nie sądzę, by oba wyświetlacze były uszkodzone w ten sam sposób. Uszkodzenie tkwi najprędzej gdzieś przed sterowaniem wyświetlaczy (lub w samym sterowniku IC905).

Hmm... no nie wiem pomierzyłem. Napięcia są prawidłowe, aż do wyświetlacza. Chyba że jest jeszcze potrzebny jakiś sygnał sterujący. Nie mam oscyloskopu. Ciekawi mnie tylko że nie świecą ani słupki które powinny poruszać się w rytm podawanego sygnału jak i linie świecących kropek rozdzielających poszczególne słupki ( po jednej linii przy nieświecącym słupku) dla tego moja diagnoza to uszkodzone wyświetlacze choć do końca nie jestem przekonany.
  • Level 6  
    Witam,
    Mam problem z oboma wyświetlaczami w SH-GE70 , częśc kreseczek świeci słabiej, a dziwne jest to że świecą słabiej w jednej lini pozimej dla całego pasma ( kilka lini jest ciemniejszych) . Czy to kwestia już wypalenia wyświetlacza?, Czy może pomóc np. wymiana układu scalonego.
    Wyświetlacze wyświetlają tak jak na załączonym zdjęciu. Widzę że niektóre egzemplarze wystawiane np. na Allegro, też mają tą samą przypadłość.
  • Admin of Audio group
    Wartości napięć warto sprawdzić, zimnych lutów też pewnie trochę jest i warto poprawić - może pomoże.
    Nie mniej jednak taka usterka wyświetlaczy jest możliwa i właściwie niezbyt szczególna. Tego typu wyświetlacze to w sumie lampy elektronowe, w poziomie są żarniki będące jednocześnie katodami, emitujące elektrony. Jak w każdej innej lampie elektronowej, tak i w wyświetlaczu VFD, katoda z czasem traci emisję co w przypadku wyświetlacza objawia się ciemniejszym świeceniem. Ponieważ żarników jest kilka i są w poziomie, to jeśli któryś gorzej emituje elektrony niż inne, to na jego wysokości wyświetlacz będzie ciemniejszy po całej szerokości.
  • Level 36  
    Przełącz z peak hold na chodzącą kreskę i nie będzie to tak rzucało się w oczy, oczywiście jak porady kolegi wyżej sprawdzisz i nie dadzą efektu. :D
  • Level 10  
    Tak na szybko opiszę mój przypadek w SH-GE70, może się komuś przyda. Podczas użytkowania zaczął stopniowo blednąć jeden ze słupków oraz stopniowo niektóre poziome paski. Podobnie jak na jednym ze zdjęć powyżej. Po pewnym czasie oba wyświetlacze przestały wyświetlać całkowicie. Reszta była sprawna, korektor grał poprawnie i reagował na przyciski. Winnym tego bałaganu okazał się przycisk "power". Podczas próby reanimacji i rozkręceniu sprzętu odkryłem przypadkowo, że wina leży po stronie przycisku. Mocniejsze naciśnięcie i dłuższe przytrzymanie na moment przycisku, spowodowało zapalenie chwilowe wyświetlaczy. Przy normalnym wł/wył nigdy bym na to nie wpadł. Przycisk psiknąłem kontaktem i poprawiłem połączenia lutowane w okolicy. Przy okazji wyczyściłem szybki od wewnątrz i wyświetlacze. Wszystkie problemy z wyświetlaczami zniknęły.
  • Admin of Audio group
    Usterkę usunęło nie psikanie kontaktem, tylko poprawa lutów. Przycisk "power" nie ma nic wspólnego z wyświetlaczami, poza płytką na której się znajduje.