Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływowy podgrzewacz wody siemens DTH 24R -grzeje na razy

st-adam 04 Maj 2009 19:59 6246 9
  • #1 04 Maj 2009 19:59
    st-adam
    Poziom 2  

W podgrzewaczu nie załącza się 3 blaszka (nie ma charakterystycznego kliknięcia) - nie ma tez cieplej wody. Bywa że ciepła woda jest, jest to jednak rzadkie. Bardzo prosze o pomoc.
    Adam

• #2 05 Maj 2009 08:02
    st-adam
    Poziom 2  

jak mam znaleźć zasoby googli z 2006r.?
    Pozdrawiam Adam

• #3 05 Cze 2009 09:44
    114olka
    Poziom 8  

Witam,

czy poradził Pan sobie?? Bo ja mam podobny problem/

• #4 13 Cze 2009 21:42
    dziobek666
    Poziom 12  

witam, mam identyczny problem.
    Zna ktoś może przyczynę?
    w poniedziałek sie wezme za ten piecyk , jak dojde co jest nie tak to napiszę. Ale fajnie by było gdyby mnie ktos pokierował.
    Stawiam na przepływomierz, czy coś podobnego co pełni w nim taka samą funkcje.

• #5 07 Gru 2009 12:12
    cywia
    Poziom 14  

Najprawdopodobniej uszkodzona jest membrana hydrauliczna - po jakimś czasie od pracy w wodzie guma się starzeje i odpowiednio nie ma takiej siły załączenia - trzebaby się temu przyjrzeć.
    Jeśli oczywiście ciśnienie wody wpływającej do podgrzewacza jest wystarczające żeby uruchomić 3 styk w styczniku.

• #6 07 Gru 2009 13:07
    ANDYW6
    Poziom 24  

Jeśli załącza 2 stopnie to membrana raczej dobra.Sprawdź czy nie ma w układzie zakamienienia.Szczególnie sprawdź dławik przy filterku.
    Jest tam mały oring który puchnie i blokuje przepływ.

• #7 28 Lut 2010 12:54
    cywia
    Poziom 14  

z tym oringiem kolego to mylisz chyba stiebel eltrona a nie siemensa w simensie po wyjeciu filterka jest okrągła siateczka na koncu zakonczona sama gumową uszczelką

• #8 02 Mar 2010 20:39
    maciejka31
    Poziom 15  

Spróbuj wyczyścić sitka na kranach często się zapychają i dają taki efekt

• #9 09 Maj 2010 23:35
    musa84
    Poziom 1  

Witam mam podobny problem tylko u mnie przepływomierz grzeje jak odkrece wode w kuchni i w lazience jak tylko w lazience leci zimna woda no i nie slychac tego specyficznego dzwieku z przeplywego

• #10 31 Sty 2011 15:34
    dziobek666
    Poziom 12  

rozwiązałem problem w bardzo prosty sposób. A mianowicie wyczyściłem sitka, które są montowane w tego typu podgrzewaczach. Woda leci teraz znacznie większym ciśnieniem.
    Można też regulować ten stycznik, dokręcając ta śrubę pod nim wpływamy na wcześniejsze załączenie stycznika, ale radzę to robić z głową.

Nie radzę natomiast rozbierać tego stycznika, złożenie go graniczy z cudem, mi się jakoś udało po kilku godzinach, ale trzeba było się trochę pomęczyć.
    Ew. problem może leżeć w przełączniku, mój już jest trochę przypalony, ale to łatwo sprawdzić miernikiem. To samo tyczy się stycznika, czasem styk może spać ze sprężynek.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME