Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa radia w jednym samochodzie

Aaron21 04 Maj 2009 20:19 8986 9
  • #1 04 Maj 2009 20:19
    Aaron21
    Poziom 15  

Nie bardzo się na tym znam więc pytam - czy jest możliwe podłączenie dwóch radii w jednym samochodzie? Chodzi o to że mam oryginalne radio RT3 w Peugeot 307 poprzez które ustawiam kilka rzeczy, które ma navi i telefon - i nie chciałbym z tego rezygnować..Niestety laser ma beznadziejny, przerywa i dlatego też chciałbym podłączyć drugie do odtwarzania muzyki. (poza tym chce podłączyć wzmacniacz i inne głośniki) Umieściłbym je np. w miejsce zmieniarki. Czy jest to możliwe?? Co musiałbym zrobić? Czy to może mieć jakiś niekorzystny wpływ na instalacje w samochodzie?

0 9
  • #2 04 Maj 2009 20:30
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Można ale po co ? RT3 posiada:
    1) Zmieniarkę (jak sam napisałeś);
    2) Sterowanie w kierownicy;
    3) Wyjście na wzmacniacz ;
    4) Wejście zewnętrznego sygnału audio-video (w schowku też u Ciebie powinno być);
    i wreszcie ...
    można wymienić laser.
    Jaki jest więc sens ? tym bardziej, że całe auto jest chyba na magistrali CAN przez co mogą wynikać problemy.

1
  • #3 04 Maj 2009 20:48
    Aaron21
    Poziom 15  

Grzegorz Siemienowicz napisał:
    Można ale po co ? RT3 posiada:
    1) Zmieniarkę (jak sam napisałeś);

na moje nieszczęście zmieniarka też wybiera sobie płyty które jej pasują.. :/

3) Wyjście na wzmacniacz ;
    Co do wyjścia na wzmacniacz.. Przyznam że nie sprawdzałem bo nie do końca się też na tym znam ale czy jesteś pewien że ma to wyjście..? Czy nie trzeba tam dokupić jakiejś przelotki? No i czy to radio poradzi sobie ze wzmacniaczem?

4) Wejście zewnętrznego sygnału audio-video (w schowku też u Ciebie powinno być);

no mam takie coś w schowku.. ;) ale co tak naprawdę można tam podłączyć? :P
    i wreszcie ...
    można wymienić laser.

W sumie to nie pomyślałem żeby zmieniać laser.. orientujesz się może ile to kosztuje? Gdzie w ogóle można dostać taki laser?

0
  • #4 04 Maj 2009 20:59
    Jarosx9
    Poziom 35  

Do tego wejścia audio w schowku podłącz inne radio (tylko sobie zasilanie musisz wykombinować) i masz problem głośników/wyjścia na wzmacniacz rozwiązany, bo podłączasz wszystko do oryginalnego radia.

0
  • #5 04 Maj 2009 21:09
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Aaron21 napisał:

na moje nieszczęście zmieniarka też wybiera sobie płyty które jej pasują.. :/

Też przydało by się czyszczenie lasera jeśli chcesz jej używać.
    Aaron21 napisał:

Co do wyjścia na wzmacniacz.. Przyznam że nie sprawdzałem bo nie do końca się też na tym znam ale czy jesteś pewien że ma to wyjście..? Czy nie trzeba tam dokupić jakiejś przelotki? No i czy to radio poradzi sobie ze wzmacniaczem?

To jest nowe znormalizowane gniazdo (gdzieś chyba bym znalazł opis).
    Aaron21 napisał:

no mam takie coś w schowku.. ;) ale co tak naprawdę można tam podłączyć? :P

Coraz więcej osób podłącza tam takie wynalazki "odtwarzacza HDD z wejściem na kary pamięci" i steruje pilotem.
    Aaron21 napisał:

W sumie to nie pomyślałem żeby zmieniać laser.. orientujesz się może ile to kosztuje? Gdzie w ogóle można dostać taki laser?

Mechanizm z laserem kosztuje około 300 zł. I tak go musisz wyczyścić lub wymienić ze względu na nawigację.

1
  • #6 04 Maj 2009 22:12
    Aaron21
    Poziom 15  

Jarosx9 napisał:
    Do tego wejścia audio w schowku podłącz inne radio (tylko sobie zasilanie musisz wykombinować)

Masz na myśli pociągnąć skądś kabel z zasilaniem tak?

Jarosx9 napisał:
    i masz problem głośników/wyjścia na wzmacniacz rozwiązany, bo podłączasz wszystko do oryginalnego radia.

Znaczy się do tego drugiego - nie fabrycznego tak?

0
  • #7 05 Maj 2009 15:56
    Jarosx9
    Poziom 35  

Jak podłączysz drugie radio do wejścia tego pierwszego to nic nie musisz zmieniać w instalacji głośnikowej. W tym wypadku źrodłem dźwięku będzie nowe radio a odtwarzane będzie wszystko poprzez oryginalny radioodbiornik.
    Mam nadzieję że jest to teraz jasne.

Do tego nowego radia musisz sobie tylko znaleźć jakieś zasilanie i będzie Ok. Jeżeli byś chciał słuchać stacji radiowych to słuchasz na oryginalnym bo ma podłączoną antenę i nic nie musisz zmieniać.

0
  • #8 05 Maj 2009 17:00
    Aaron21
    Poziom 15  

Jarosx9 napisał:
    Jak podłączysz drugie radio do wejścia tego pierwszego to nic nie musisz zmieniać w instalacji głośnikowej. W tym wypadku źrodłem dźwięku będzie nowe radio a odtwarzane będzie wszystko poprzez oryginalny radioodbiornik.
    Mam nadzieję że jest to teraz jasne.

Czyli wtedy będą chodziły dwa jednocześnie?
    Jarosx9 napisał:

Do tego nowego radia musisz sobie tylko znaleźć jakieś zasilanie i będzie Ok. Jeżeli byś chciał słuchać stacji radiowych to słuchasz na oryginalnym bo ma podłączoną antenę i nic nie musisz zmieniać.

Masz jakieś pomysły na rozwiązanie sprawy z tym zasilaniem?

0
  • #9 29 Sty 2013 18:54
    Pecike4
    Poziom 1  

Odgrzeję kotleta...Wie ktoś jaki model lasera siedzi w nawigacji RT-3 Magneti marelli ?

0
  Szukaj w 5mln produktów