Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prądnica cezet 175

monti12 04 Maj 2009 21:02 2270 5
  • #1 04 Maj 2009 21:02
    monti12
    Poziom 2  

Witam wszystkich.Otóż mam problem z ładowaniem w moim motocyklu nagle przestał ładować akumulator.Dziś sprawdziłem czy prądnica tworzy napięcie,Użyłem wiertarki do napędzenia wału (obroty takie jak na wolnych obrotach) Miernik pokazał mi ok 3/4V,lecz po podłączeniu żarówki z choinki i nawet minimalnie się nie oświeciła.To moje pytanie dlaczego miernik pokazał napięcie? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

0 5
  • #2 04 Maj 2009 22:40
    ozzman
    Poziom 26  

Napięcie może i było ale prąd pewnie bardzo mały. Miernik wskazał napięcie bo ma bardzo dużą rezystancję wewnętrzną, rzędu MegaOhmów i pobiera podczas pomiaru bardzo mały prąd z mierzonego obwodu.

0
  • #3 04 Maj 2009 23:13
    monti12
    Poziom 2  

Jutro odpalę silnik i sprawdzę co się będzie działo na większych obrotach silnika... Ale wydaje mi się że przy tych obrotach na jakie go wprowadziłem wiertarką powinno zaświecić małą żarówkę...

0
  • #4 04 Maj 2009 23:15
    wpsowa692
    Poziom 24  

szczotki są?do reglera zaglądałeś?

0
  • #5 04 Maj 2009 23:20
    monti12
    Poziom 2  

szczotki są dobre legler wydaje mi się że też.Meczy mnie to ze z tej prądnicy coś ten prąd niechcę iść;/ przeczyściłem wszystko dodałem sprężyny na szczotki(lepszy docisk) i nic.

0
  • #6 04 Maj 2009 23:40
    wpsowa692
    Poziom 24  

masz orginalny regler?odkręć go i zajrzyj pod spód masz tam taki czerwony rezystor jedna jego część odpowiada za regulację napięcia a druga zabezbiecza cewki reglera sprawdź czy się z niego kabelki nie wylutowały.hm jak będziesz sprawdzał ładowanie to odłącz kabel od zacisku (M) i ów zacisk zewrzyj z masą i wtedy sprawdzaj napięcie na zacisku (D) tylko z obrotami nie przesadzaj bo jak masz (m) zwarty do masy to prądnica pozbawiona jest regulacji

1