Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy ktoś pomoże zidentyfikować jaki to "zestaw szkolny&

ZBIQ 04 Maj 2009 22:14 1305 6
    ZBIQ
    Poziom 17  
    Witam.
    Dostałem w spadku taki oto zestaw do nauczania.
    I teraz mam pytanie, czy ktoś może dać namiar na jakąś notę katalogową.
    Sam jestem początkujący i taki zestaw bardzo mi się przyda.
    Jednak nie wiem m.in. jakie scalaki są zastosowane, oraz pozostałe dane jak choćby indukcyjność cewek.

Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    L0bo
    Poziom 25  
    Nie sądzę byś był w stanie znależć jakąś notę katalogową.
    Jest to po prostu zbiór elementów dyskretnych, które mogą zostać połączone przewodami z końcówkami "bananowymi" w celu realizacji Twojego projektu.
    Cewki, o ile nie są opisane, trzeba będzie je zmierzyć jakimś przyrządem lub obliczyć "wstecz" z jakiegoś układu (np generator LC).
    Co do układów scalonych, to albo wyszukiwarka, albo katalog.
    Osobiście nie sądzę, by było to coś bardziej skomplikowanego niż bramki NAND lub wzmacniacze operacyjne.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
    romano5809
    Poziom 23  
    Na zdjęciu widzę: Eliektronnaja Laboratorija, Eliektronnyj Konstruktor EKON - 03. Może jest tam gdzieś nazwa producenta - jeżeli możesz, to podaj. Postaram się poszukać na rosyjskich stronach - chyba że to Ukraina albo Białoruś.
    L0bo
    Poziom 25  
    Na podstawie tych danych nie potrafię zidentyfikować producenta.
    Spróbuj potraktować to urządzenie jako zbiór luźnych elementów, czym w istocie jest.
    Podaj symbole US.
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego
    Z tego co pamiętam to służyło do nauki podstaw elektroniki. W tym zestawie powinny być dołączone przewody z końcówkami bananowymi + różne schematy. Z tego można było zmontować proste radio w zakresie fal długich, wzmacniacz m.cz z przedwzmacniaczem, generator sygnałów sinusoidalnych. I jeszcze kilka innych urządzeń. Produkt CCCP przywożony z Ukrainy. Na obudowach elementów masz opisy. Tranzystory to z tego co pamiętam PG 41, Obwody wejściowe nawinięte na rdzeń ferrytowy (antena da długich fal) Kondensator nastawny powietrzny chyba 2 x 30 pF wyłącznik sieciowy, transformator sieciowy 2 x 12V rezystory, kondensatory posiadają opisy. Układy scalone jeden był wzmacniaczem m.cz (chyba odpowiednik UL 1480, albo coś w tym rodzaju) prościej będzie jak wpiszesz oznaczenia układów w wyszukiwarce.
    ZBIQ
    Poziom 17  
    US to K118УН1Б .

Najbardziej interesowały by mnie te proste schematy. Dzięki temu sprawdziłbym działanie wszystkich elementów i przy okazji czegoś bym się nauczył .

pozdrawiam
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego
    Ze schematami będzie ciężko. Urządzenie ma 20, a może więcej lat. Jednak to nie powinno być dużą przeszkodą w w wykorzystaniu tej makiety. Praktycznie każde proste urządzenie można na tym zbudować i sprawdzić. W sieci, a nawet na elektrodzie jest dużo schematów prostych urządzeń elektronicznych: przełącznik zmierzchowy, generator przebiegów sinusoidalnych itp.