Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słabe niskie tony - amplituner yamaha rx-v496

skalpelOSW 04 Maj 2009 22:32 1025 4
  • #1 04 Maj 2009 22:32
    skalpelOSW
    Poziom 2  

Witam. Mam mały problem. Posiadam amplituner yamaha rx-v496 105W na kanał. Mam do niego podpiete altusy 300 i wszystko gra swietnie. Bass czuc na sobie przy wiekszej mocy. Ale gdy podepne pod amplituner głosniki estradiowe to brakuje mi niskich tonow. Podejrzewam ze jest to spowodowane tym ze glosnik w estradowkach jest na sztywnym zawieszeniu i amplituner ma ciezko go "napedzic". Wysokich tonow nie brakuje lecz bas jest taki pusty. Dlatego zastanawiam sie czy dobrym rozwiazaniem bedzie korektor graficzny?? czy tez moze zakup jakiejs koncowki mocy np. sharp.8800. Prosze o pomoc.

0 4
  • #2 04 Maj 2009 22:46
    Shadowek
    Poziom 31  

A co to za głośniki estradowe?
    W ogóle to wiesz, głośniki estradowe nie grają tak nisko jak domowe, i w ogóle to potrzebują większego pomieszczenia do rozwinięcia skrzydeł.
    Pewnie masz w tych kolumnach głośniki ciągnące pasmo wysoko w górę, ale właśnie wadą jest, że basu jest mało.

0
  • #3 04 Maj 2009 22:58
    skalpelOSW
    Poziom 2  

Mam 3-drozne głosniki estradowe samodziełnie wykonane :

Głośniki:
    Niskotonowy Alphard Ps-15 300W
    Średniotonowy Alphard EM801 200W
    Wysokotonowy Stx GDWT-10-200-8-PB 200W

Projekt podpatrzyłem z forum : https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic969793.html

0
  • #4 04 Maj 2009 23:03
    Shadowek
    Poziom 31  

Jaką masz zwrotnice? Testowałeś na sali czy większym pokoju, ale tak czy inaczej te alphardy w domu zagrają słabo, nawet na sali powinno być słabo.

0
  • #5 04 Maj 2009 23:14
    skalpelOSW
    Poziom 2  

Zwrotnice mam STX z podziałem 700/5000 Hz z podziałem 12 db na oktawę.
    Niestety nie mialem okazji testowac ich w jakims wiekszym pomieszsczeniu graja u mnie w pokoju 5x5. Moze tutaj jest przyczyna?
    A co do głosnikow duzo szukałem na temat tych alphardow Ps-15 i z wypowiedzi ktore znalazlen na forum mozna powiedziec ze te alphardy nie sa wcale takie zle. Nie jestem audiofilem i nie bylo mnie stac na kupno lepszych , ale na poczatek podobno nie sa takie zle te alphardy :)

0