Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polar CZW 250 - lodówka mrozi

04 Maj 2009 22:49 7215 16
  • Poziom 10  
    Po wymianie termostatu - wcześniej zamrażarka nie mroziła - w lodówce na poziomie około 40 cm od góry regularnie pojawia się lód na ściance tylnej.

Osadza się do grubości około 4cm (zamrażając produkty), a następnie (po upływie określonego czasu) roztapia się i znika. Sytuacja taka pojawia się cyklicznie.

Co robić - jaka przyczyna ???
  • Poziom 31  
    Witaj!
    Wygląda na to, że termostat działa za nisko (termostat wyłącza zbyt późno, gdy temp. uzyska bardzo niską wartość). Radzę sprawdzić (obejrzeć ) uszczelkę drzwiową, czy nie jest gdzieś podgięta i nie przepuszcza powietrza z zewnątrz. Powracając do termostatu: na pewno wymieniono na ten sam typ? Funkcja odszraniania (odladzania chyba w tym przypadku działa poprawnie). Wszystko trzeba obejrzeć i przeanalizować co się zrobiło a co mogło powstać od długiego użytkowania urządzenia.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    według mnie masz zły termostat skoro robi cie sie lud w lodowce sprawdź czy to jest to samo co było czy nie jakiś zamiennik nic nie warty

Przepraszam
  • Specjalista AGD
    To urządzenie o odwróconym obiegu czynnika - wskazania na rozszczelnienie układu, czyli złom.
  • Poziom 31  
    Pytanie do Kolegi "nares":
    Co ma termostat (poza funkcją sterowania, czytaj załączania i wyłączania agregatu), do układu chłodzenia, który jest obwodem zamkniętym i ma działać tylko w jednym kierunku (myślę: wydzielać ciepło z tyłu urządzenia i chłodzić w parowniku)?
    Czyżby tam zastosowano ogniwa Peltiera (ale one, z tego co pamiętam są odwracalne, może coś pomyliłem [nie mam czasu teraz szukać info na ten temat]?
    Pozdrawiam.
  • Specjalista AGD
    gart62 napisał:

Czyżby tam zastosowano ogniwa Peltiera (ale one, z tego co pamiętam są odwracalne, może coś pomyliłem [nie mam czasu teraz szukać info na ten temat]?
    Pozdrawiam.

Wszystko pomyliłeś...:|
  • Poziom 31  
    Co to za lodówka? Polska a wyszukiwarka mi ni nie znajduje, nawet najprostszych informacji! Mam cały czas włączone aktualizacje automatyczne, oczywiście wyszukiwarki, ale nie pierwszy raz mi się zdarza, że przy uaktualnieniu nie wszystko mogę znaleźć.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolego "nares" napisz: co pomyliłem, albo w czym się pomyliłem.

Dodano po 1 [minuty]:

A uśmiechniętą buźkę też czasami trzeba zobaczyć, miło mi.
  • Specjalista AGD
    gart62 napisał:

A uśmiechniętą buźkę też czasami trzeba zobaczyć, miło mi.

Nooo, nie rozpieszczajmy się tak bardzo :wink:
    A teraz Autor, niech określi jak działa zamrażarka - jeżeli OK, to być może odszczekam ten "złom" :D
  • Poziom 10  
    Zamrażarka chodzi jak złoto. Jeszcze jej nie odmrażałem bo jest ok.

Jak za kilka dni pojawi się LÓD to mogę fotkę zrobić. Bo nie rozumiem dlaczego pojawia się on tylko w tym określonym miejscu.
  • Poziom 11  
    volph napisał :
    Osadza się do grubości około 4cm (zamrażając produkty), a następnie (po upływie określonego czasu) roztapia się i znika. Sytuacja taka pojawia się cyklicznie.

Ile trwa taki jeden cykl , bo na pewno w ciągu jednego cyklu pracy chłodziarki nie narośnie 4 cm lodu . Jaką formę przybiera lód (poziomego paska , czy kuli w prawej części tylnej ścianki ?
  • Poziom 10  
    Od góry do połowy tylnej ściany. Lód jest zmrożony (gruby "szron").

Jeden cykl to około 3-4 dni - potem następuje spadek temperatury do normalnej (w lodówkach) też na około 3 - 4 dni.
  • Poziom 11  
    Kolego podaj jeszcze czas pracy i czas postoju. Co miałeś na myśli pisząc"spadek " temperatury , wcześniej pisałeś "lodówka zamraża " a następnie rozmraża". Ten spadek to wzrost temperatury ?
  • Poziom 10  
    Czas pracy jest normalny, tzn. załącza się na jakiś krótki czas i wyłącza i tyle. Czas ten nie jest za długi z racji, że temperatura w środku jest ustawiona na 5 stopni, a faktycznie jest około 2-3.
  • Poziom 11  
    Witam
    Na mój gust jest problem w układzie. Mianowicie może być uszkodzona sprężarka ponieważ nie daje rady "wytłoczyć" odpowiedniej temperatury. Albo uchodzi czynnik chłodzący. Zaś termostat jest tylko wyłącznikiem.
    wyłącz lodówkę na czterdzieści osiem godzin i jeśli pojawi się mniej lodu na ściance to jest ubytek gazu i trzeba wołać chłodziarza
  • Admin grupy AGD
    groznypokemon napisał:
    trzeba wołać chłodziarza

Popieram .
  • Poziom 11  
    volph napisał:
    Czas pracy jest normalny, tzn. załącza się na jakiś krótki czas i wyłącza i tyle.

Kolego za mało precyzyjnie . Odszranianie odbywa się podczas postoju sprężarki.Jeżeli czas jest za krótki to nie zdąży roztopić szronu .
    Sprawdź czy tylna ścianka lodówki nie przeszrania na zewnątrz i podaj temperaturę w zamrażarce .
    Jeżeli wydajność sprężarki spada to urządzenie nie osiąga temperatury i nie wyłącza się .Sprężarka może tłoczyć olej razem z czynnikiem chłodniczym wtedy lodówka słabiej chłodzi .

Ps.

nares napisał:
    To urządzenie o odwróconym obiegu czynnika

Co autor miał na myśli ?

ROBSON33 napisał:
    Popieram

Żadnych konkretów a postów przybywa
  • Poziom 10  
    Sprawa się rozwiązała. Otóż kapilara (chyba tak się nazywa) była wymieniona. Tylko że ten kto to wymieniał nie odmroził lodówki i ONA nie weszła do końca (brakowało około 15 cm).

Teraz gdy już jest tak jak powinno (kapilara dokładnie na swoim miejscu) wszystko ok.