Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wyświetlacz od nokii 6100 i atmega 32 (BASCOM)

dorotazukowo 04 May 2009 23:28 6606 5
    dorotazukowo
    Level 10  
    Witam
    Przymierzam sie do dołączenia do mojego projektu kolorowego wyświetlacza z tego telefonu.Są dość tanie i łatwo dostępne.
    Znalazłem stronkę Link
    gdzie widzę że można raczej bezproblemowo nim posterować z Atmegi32 i Bascoma.
    Niestety nie mogę nigdzie znaleźć jakichś schematów podłączenia tego wyświetlacza do mikrokontrolera atmega oraz jakichś przykładów kodów z Bascoma. Wierzę że ktoś ze znawców tematu już się spotkał z tym wyświetlaczem i jakoś naprowadzi mnie na właściwy trop.
    Za wszelkie wskazówki i porady będę serdecznie wdzięczny.
  • Helpful post
    crazy_phisic
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A helpie omyłkowo (ver. 1.11.8.7) widnieje on pod hasłem "PCF8533"
    Jest przykład programu i sposób podłączenia do mikrokontrolera.
    dorotazukowo
    Level 10  
    Dziękuję za szybką pomoc. Wiem że jestem natrętny ale może ma ktoś jakieś przykłady kodów do sterowania takimi wyświetlaczami? Chodzi o umieszczanie np. tekstu i grafiki naraz. Nie jako bmp ale może w jakiś inny w miarę łatwy sposób.
    dorotazukowo
    Level 10  
    Mam jeszcze jedno małe pytanko. Wiecie może jak nazywa się złącze którego trzeba użyć aby podpiąć się do taśmy tego wyświetlacza?No chyba że ma ktoś może jakiś wypróbowany sposób taki aby podłączyć przewody do taśmy nie niszcząc jej ale też zapewniając właściwe połączenie.

Wyświetlacz od nokii 6100 i atmega 32 (BASCOM)
  • Helpful post
    irutkows
    Level 13  
    dorotazukowo wrote:
    Mam jeszcze jedno małe pytanko. Wiecie może jak nazywa się złącze którego trzeba użyć aby podpiąć się do taśmy tego wyświetlacza?

Pewnie złącze lcd do nokia 6100 :)
    http://www.gsmok.com.pl/499_zlacze_lcd_do_nokia_6610_.html
    ew. Hirose DF23C-10
    Hirose DF23 Datasheet
    ale sądzę że w hurtowni gsm gdzie będzie kupował to raczej szybciej zrozumieją tą pierwszą nazwę ;)