Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STEP7 i block is protected

botr 04 Maj 2004 17:34 8423 15
  • #1 04 Maj 2004 17:34
    botr
    Poziom 17  

Mam program napisany w Step7 do maszyny w moim zakladzie ..Gdy probuje otworzyc niektore bloki to wyswietla mi (block is protected ) , ale nie są to wszystkie bloki w programie , cześć z nich moge bez problemu otworzyć ..
    Jak koledzy mysla czy to jest celowo zablokowany blok czy brakuje mi jakiś bibliotek itp ... Moge ewentualnie udosteponic program w celu sprawdzenia u siebie ..
    ps. A moze ktos by wiedział jak odblokowac
    Pozdrawiam

0 15
  • Relpol
  • #2 04 Maj 2004 19:20
    arwit
    Poziom 27  

eśli wyświetla "Block is protected" to znaczy że celowo został zablokowany. Bloki takie zwierają najczęściej te elementy programu które firma uważa za swoje "oryginalne" rozwiązania niektórych problemów. Jest to forma ochrony interesów firmy, często wieloletnich doświadczeń. W końcu wielu ludzi ma odpowiednie oprogramowanie i okablowanie, a niekoniecznie posiada wiedzę dotyczącą danego problemu. Co do odblokowania to raczej nie jest to łatwa sprawa. Sprawdź w manualu jak się tworzy bloki zabezpieczone, a sam się przekonasz.

0
  • #3 04 Maj 2004 20:15
    botr
    Poziom 17  

A mozesz troche podpowiedziec , gdzie to szukac Przeszukalem troche funkcji z Step7 i nie potrafie zablokowac bloku .

0
  • #4 05 Maj 2004 10:04
    zb1010
    Poziom 12  

Witam
    Napisz swoje bloki realizujace te funkcje
    Pozdrawiam
    zb1010

0
  • Relpol
  • #5 05 Maj 2004 14:06
    arwit
    Poziom 27  

Najlepiej przeszukiwać strony SIEMENS'a i manuale. Jeśli chodzi o konkretny problem to zobacz: ( i szukaj Know How Protect)
    Link

Powodzenia

0
  • #6 07 Maj 2004 19:37
    s95
    Poziom 17  

Witam
    Wiem, że niektóre firmy oferują soft do zdejmowania blokad z S7, poszukaj dokladnie po sieci, jak by co to dopiero po 19 maja moge ci go podeslac, bo bede mial wtedy dostep PC, na którym wiem ze on jest.
    Za jego pomocą zdejmiesz wiekszość blokad programisty.
    A tak pozatym to faktycznie poczytaj manuale Simensa S7.
    Pozdrawiam
    S95

0
  • #7 20 Maj 2004 10:58
    s95
    Poziom 17  

Witam.
    Tak jak obiecałem załączam program do zdejmowania blokad z bloków S7.
    Za jago pomocą nie można zdjąć blokady z firmowych bloków Simensa.
    Oryginalny program można ściągnąć z strony www.runmode.com
    Ukłony S95

0
    Załączniki:
  • #8 21 Maj 2004 06:44
    sylwektoja
    Poziom 10  

Czy to jest program s7canopener ze strony www.runmode.com ???
    Jeśli tak, to jest tam niestety wersja demo, a za pełną wersję trzeba dać 50 Euro.

BTW: Kilka miesięcy temu edytując i modyfikując odpowiednie pliki udało mi się pousuwać w programie który wziąłem do prób wszystkie bloki zabezpieczone przez "KNOW_HOW_PROTECT". Oczywiście z firmowych bloków Siemensa nie udało się zdjąć zabezpieczenia.
    Jak będę miał chwilę czasu to przypomnę sobie i opiszę jak to zrobić.

0
  • #9 21 Maj 2004 09:41
    s95
    Poziom 17  

sylwektoja napisał:
    Czy to jest program s7canopener ze strony www.runmode.com ???

Witam
    Program, który zapodałem ma już zdjętą blokadę na demo, należy go tylko zarejestrować przez wprowadzenie kodu np.:123456, a oryginał można ściągnąć z strony producenta. W zipe jest też info, pliki txt jak z tego exeka zdjąć kontrole sprawdzania poprawności kodu rejestracyjnego.
    S95

0
  • #10 27 Maj 2004 22:24
    botr
    Poziom 17  

Zapomnialem napisac ze dziekuje za program...
    Pomogł w mojej sprawie i jestem heapy ..
    Dzieki i pozdrawiam

0
  • #11 20 Cze 2005 12:17
    phonemaniac
    Poziom 16  

Cze :)

Jezeli zas chcesz zablokowac swoj blok, musisz w LAD/STL/FBD Editor musisz wygenerowac zrodlo, a pozniej w zrodle dopisac linie KNOW_HOW_PROTECT i pozniej w tym samym edytorze musisz skompilowac to zrodlo i masz juz blok zablokowany. Jezeli pozniej chcesz zdjac ta blokade i nie skasowales tego zrodla, musisz tylko usunac ta linie (albo ja za remowac) i ponownie musisz skompilowac :)

Pozdrawiam

0
  • #12 20 Cze 2005 14:30
    botr
    Poziom 17  

Dobrze jest napisane SWOJ BLOK ... jezeli nie jest twoj to juz nie wykasujesz sobie blokady ze zrodła .... bo go nie masz i wtedy pomaga ten programik

0
  • #13 06 Wrz 2011 14:19
    wojtek11111
    Poziom 10  

mam program który posiada kilka zabezpieczonych bloków o nazwie SFC (system function) oraz SFB (system function blok) jednak program s7canopener nie rozpoznaje ich i nie można ich odbezpieczyć. Czy zna ktoś rozwiązanie w jaki sposób można obejść to zabezpieczenie?

0
  • #14 08 Wrz 2011 15:54
    jotko
    Poziom 20  

Temat ciekawy powinnien byc przeniesiony do działu Automatyka . Tam jest większe grono fascynatów Siemensem...S7.

0
  • #15 22 Sie 2017 19:46
    mariusz.terebecki
    Poziom 2  

wojtek11111 napisał:
    mam program który posiada kilka zabezpieczonych bloków o nazwie SFC (system function) oraz SFB (system function blok) jednak program s7canopener nie rozpoznaje ich i nie można ich odbezpieczyć. Czy zna ktoś rozwiązanie w jaki sposób można obejść to zabezpieczenie?

W pliku %PROJEKT%\ombstx\offline\00000001\SUBBLK.DBF zamieniasz wszystkie "3" na "1" w kolumnie "PASSWORD" i masz odblokowane. Ewentualnie zamiast 00000001 może być inna nazwa katalogu. Ja miałem styczność tylko z takim.

0
  Szukaj w 5mln produktów