Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szyba do piaskarki kabinowej

05 Maj 2009 11:48 7442 10
  • Poziom 15  
    Witam! Potrzebuję informacji o szybie do piaskarki: jakiej najlepiej użyć, gdzie mogę ją kupić???

Kupiłem piaskarkę, która była wyposażona w szybę z plexi, ale nie zdaje ona egzaminu gdyż sama po pewnym czasie zostaje wypiaskowana. Szukałem szyby " słabo ścieralnej" lub czegoś w ten deseń co mogło by przetrwać dłuższy czas podczas piaskowania i samo nie zostało wypiaskowane, ale niestety takiego czegoś nie znalazłem.

DANE TECHNICZNE PIASKARKI
  • Poziom 33  
    Niestety nie unikniesz tego. Sam mam podobna piaskarke ( nieco mniejsza ) i mam ten sam problem. Po pewnym czasie nauczylem sie z tym zyc: naklejam na okno folie samoprzylepna i zmieniam ja co jakis czas. Dla mnie wystarcza - piaskarki uzywa zona do obrobki szkla i nie jest to zbyt czesto.

• Specjalista Automatyk
    Jedynie szyba hartowana będzie nieco dłużej służyć, ale i tak w końcu wypiaskujesz ją. Firma Dexpol z Dębicy produkuje coś takiego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Tez posiadam takową piaskarkę i tak jak napisali moi szanowni poprzednicy problemu raczej nie da się rozwiązac,ja zakładam zwykłą szybę koszt u szklarza ok 20 zł.
    Moim problemem z tą piaskarką była parująca od zewnątrz szyba ,problem rozwiązałem doprowadzając delikatny strumień powietrza nad szybę.
  • Poziom 11  
    mam bardzo prosty sposób na naprawę wypiaskowanej szyby, ja mam z plexi i gdy już słabo przez nią widać traktuję ją nieco palnikiem pod wpływem czego zlewa się z powrotem i dobrze przez nią widać. UWAGA nie trzymajcie w jednym miejscu tylko nagrzewajcie całą bo ją przysmalicie
  • Poziom 27  
    Odkopię....
    I jak koledzy macie sprawdzone sposoby?
    Ja już próbowałem kilka i nadal nic...
    Kupiłem szybę hartowaną, ale również po jakimś czasie nic nie widać :(
  • Poziom 11  
    U mnie w pracy na szybę właściwą zakładamy odpowiednio docięty kawałek foli przezroczystej, której używa się do bindowania dokumentów. Jak folia się zmatowi to w kosz i nowa. Łatwiejsze niż wymiana całej szyby.
  • Poziom 2  
    Sam przerabiałem ten temat. W moim przypadku założyłem zwykła szybę z Plexi i gdy widocznosc zmniejsza się szlifuje ją papierem wodnym i pozniej poleruje ją pastą polerską przy pomocy polerki. I tak robie po kazdym piaskowaniu, mam ich kilka sztuk wiec w wolnej chwili lecę z polerką.
  • Poziom 14  
    Grunwald1961 napisał:
    U mnie w pracy na szybę właściwą zakładamy odpowiednio docięty kawałek foli przezroczystej, której używa się do bindowania dokumentów. Jak folia się zmatowi to w kosz i nowa. Łatwiejsze niż wymiana całej szyby.

U mnie również tak robimy. Bardzo łatwy i tani sposób. Wymienia się tylko folie, a szyba cały czas jak nowa.
  • Poziom 2  
    Tylko pytanie ile kosztuje taka folia? Ja za plexi 550mmx250mm place 20-30 zl, a i tak musze po kazdym piaskowaniu polerować ją.
  • Poziom 14  
    Wpisz w google " okładka do bindowania bezbarwna" i wszystko będziesz wiedział.