Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

problem z monoblock hotbird + astra dziwne kanały

nadral 05 Maj 2009 13:56 3461 2
  • problem z monoblock hotbird + astra dziwne kanały

Poziom 11  

Witam
    Mój problem polega na tym że mam antenę 85cm + monoblock MTI AK51-M12 + tuner comag m35 i zamiast odbierać hotbird i astrę odbieram hotbird i chyba eutelsat W3A (7°EAST) (tak by wynikało z listy kanałów).
    Z hotbirda odbieram ponad 550kanałów
    a z pseudo astry 74 kanały ( tjk tv, rete 7, trace tv, record news, france24, kabelkiosk inf, luxe tv,mehtap tv)

Antenę ustawiałem na hotbird na tunerze analogowym tv5 miałem idealne, a duna TV lekko śnieżyło (są to 2 kanały nadające w analogu na hotbirdzie)
    Zez z monoblocka patrząc zza anteny jest po prawej stronie.
    W czym problem? w lekkiej korekcie pozycji anteny, czy może coś z ustawieniami, a może monolock trzeba zamienić miejscem ?
    Nie jestem pewien czy tuner jest dobrze skonfigurowany a mianowicie:
    czy 22K on/off ?
    czy 0/12V on/off ?
    typ LNB standardowy, uniwersalny użytkownika (jakie częstotliwości ?)
    toneburst on/off ?
    Próbowałem różnych konfiguracji ale zawsze mam te same kanały.
    Mieszkam w Katowicach, a większość czasz ustawiona jest bardzo podobnie.
    Intensywość sygnału 91%
    Jakość sygnału 72-74% dla hotbird

Intensywność sygnału 91%
    Jakość sygnału 67-71% dla astra/eutelsat
    Z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam

0 2
    Poziom 9  

1. Patrząc od tyłu anteny lewa główka konwertera ma być ustawiona bezpośrednio na HB.
    2. Nie powinno nić śnieżyć na analogu przy tej średnicy anteny - ustaw lepiej antenę.

0
    Poziom 11  

Nie wiedziałem jak sprawdzić który konwerter z monoblocka ustawił się na hotbird i okazało się że hotbird jest na zezie a nie astra.
    Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego jest zakrycie ręką jednego konwertera, ehh.
    W jaki sposób mam ustawić antenę na analogu która nie ma diseqca ?
    podłączając monoblocka działa ten po prawej stronie czyli ten który powinien być na astre.
    Chyba zakupię najtańszy pojedynczy konwerter, ustawie na hotbird i wtedy zamienię na monoblock.
    Ktoś może mi jeszcze powiedzieć o co chodzi z tymi ustawieniami które opisałem powyżej ?
    Co powinno być załączone a co nie.
    thx

0