Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezpieczne usuwanie sprzętu - nie można zatrzymać urządzenia

05 Maj 2009 15:17 53639 20
  • Poziom 10  
    Witam, mam problem z bezpiecznym usuwaniem zewnętrznego dysku twardego (western digital 500gb) w Viście ultimate, na laptopie asus.
    Przy próbie usunięciu dysku zewnętrznego usb WD500gb przy pomocy ikony bezpieczne usuwanie sprzętu, po naciśnięciu Zatrzymaj- za każdym razem pojawia się komunikat:
    system windows nie może zatrzymać urządzenia Wolumin uniwersalny, ponieważ jeden z programów nadal go używa. Zamknij wszystkie programy, które mogą używać tego urządzenia, a następnie ponów próbę.

Rzecz w tym, że nie mam nic włączonego, wszystkie programy są zamknięte, a problem nadal się pojawia, za każdym razem gdy staram się zatrzymać dysk.
    Boję się po prostu wyciągnąć usb, gdyż dla znajomego skasowało całego pendriva. Dlatego najpierw wyłączam komputer i dopiero wyciągam wtyczkę.

Próbowałem restartować winde (z podłączonym dyskiem), aby mieć pewność, że żadem program nie będzie korzystał z dysku, po odpaleniu windy, próbowałem użyć bezpiecznego usuwania, problem nadal się pojawia.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    Sprawdź jak będzie podłączony ten dysk, czy nie masz włączonej opcji przywracania na tym woluminie i czy pomoże wyłączenie opcji indeksacji plików na tym woluminie.
  • Poziom 10  
    indeksowanie odłączyłem - nie pomogło
    a gdzie wyłączyć przywracania na wolumin ??
  • Poziom 25  
    Kliknij prawym na dysk USB , wybierz Właściwości - Sprzęt - Zasady (lub wejdź przez Menedżera urządzeń). Tam jest wszystko opisane. Jak jest zaznaczona pierwsza opcja - Optymalizacja szybkiego usuwania, to można odłączyć dysk bez ikonki bezpiecznego usuwania. Tak jest w XP, w Viście może być trochę inaczej.
  • Poziom 10  
    niestety, żadna z opcji nie pomogla:
    indeksowanie wyłączone
    przywracanie wyłączone całkowicie
    we wlasciwosciach dysku mam znaznaczoną to drugą opcję, Nie optymalizacja, zmieniam ją na Optymalizacje, ale po zatwierdzeniu zmian, nadal mam tą drugą.
  • Poziom 1  
    Mam takie pytanie: niedawno kupilam sobie aparat cyfrowy, niestety nagle, nieoczekiwanie przestal dzialac- nie chce sie wlaczyc i moje pytanie brzmi czy moze byc to spowodowane tym ze jeden jedyny raz nie zaznaczylam "bezpieczne usuniecie sprzetu" podczas wyciagania go z gniazdka usb?? I czy jest mozliwosc ze jeszcze nim porobie kiedys zdjecia? Prosze o pomoc!!
  • Spec od komputerów
    Zdjęcia zapisywałaś na karcie pamięci czy w pamięci telefonu ? Jak na karcie to sprawdź kartę w czytniku. Odłączając aparat bez bezpiecznego usuwania uszkodzić ewentualnie mogłaś tylko kartę pamięci.
  • Poziom 16  
    U mnie zazwyczaj trzyma pena proces explorer.exe lub soffice.bin(exe)
    Wchodzę w menedżer zadań i zakańczam ten proces i nowe zadanie i idzie usunąć pena.
  • Poziom 39  
    A u mnie "trzyma" pendriva menadżer plików FAR. Wystarczy że jeden z paneli jest ustawiony na G:, gdzie on siedzi. Przed odłączeniem zmieniam na inną partycję ( C, D, E .. ) i wtedy można odłączać napęd.
    @piecia99 - może używasz jakiegoś programu podobnego do FAR-a ?
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    pozwolę sobie odświeżyć temat bo chyba nie jest zakończony. Otóż mam taki sam problem jak kolega z dyskiem zewnętrznym WD320BMV. Nie można zatrzymać urządzenia. Problem ten występuje na Windows 7 i Vista, wcześniej miałem XP to wszystko działało jak trzeba. Zastosowałem się do wszystkich tutaj wskazówek ale nic nie pomaga. Wcześniej rzeczywiście Unlocker wykrywał procesy najpierw jakiś svchost.exe a potem explorer. Unlocker wszystkie je zamknął, daje komunikat, że nie ma już na nim żadnych procesów, ale system dalej wyświetla komunikat, że nie można bezpiecznie zatrzymać urządzenia. Problem jest o tyle poważny, że nie chce sobie dysku zepsuć, ponieważ przy każdym rozłączeniu go z USB lub zamykaniu systemu bez tego bezpiecznego usuwania słychać taki charakterystyczny dla dysku pisk jak przy ostrym odłączaniu zasilania przy pracującym dysku. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?
  • Poziom 9  
    Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie tego problemu pod Windows 7 ??
  • Poziom 2  
    Nie wiem jak jest w windows 7, ale osobiście miałem taki problem w windows XP.
    Także nie było widać procesów i programów które mogłyby trzymać dysk zewnętrzny. Okazało się, że dysk trzymał Windows Media Player 9 po uruchomieniu filmu z dysku zewnętrznego. Wywalenie kodeków nic nie dało, procesów wmp9 także nie było.
    Problem całkowicie rozwiązał upgrade do Windows Media Player 11.
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Ja mam podobny problem w Windows 7. Windows nie chce puścić dysku po dobroci. Lockhunter widzi proces "System" z 3 plikami w stylu U:\$Extend\$RmMetadata\$TxfLog\$TxfLogContainer00000000000000001 ... itd.
    Też jak inni zastosowałem powyższe rady i dalej trzyma twierdząc przy próbie usunięcia że Win nie może .. bo jeden z programów nadal go używa.
    Nie chcę go "wyrywać" bo to WD (łatwo padają).
    Jeśli uda mi się znaleźć sposób (zanim ów "System" sam odpuści) napiszę.

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Powyłączałem wszystkie usługi, które dały się wyłaczyć i dalej trzymał.
    Dopiero po restarcie komputera dało sie usunąć.
    Ale zauważyłem, że zaczyna kurczowo trzymać dopiero po użyciu pewnego pliku na nim. Ten plik to ogromny (zajmujący niemal cały dysk) plik programu TrueCrypt (zaszyfrowany obraz dysku). Jeśli zamontować go i odmontować (ten plik), jakoś nie chce puścić.
  • Poziom 2  
    U mnie problem z WD jest taki sam, przez pewien czas wszystko było ok.Pózniej wystąpiły problemy opisane powyżej, próbowałem nawet odinstalować SmartWare i zainstalować z powrotem co nie pomogło.Nie wiem co go trzymało przy zamkniętych aplikacjach i programach, póki co odinstalowałem winampa (tylko tego odtwarzacza używałem do plików z dysku) i na razie działa bez problemu. Zobaczymy tylko jak długo pojadę na WMPlayer :D

Dodam że mam XP
  • Poziom 1  
    Witam

Udało mi się rozwiązać u siebie problem o którym piszecie

1. Należy podpiąć nasz dysk zewnętrzny i wejść do managera urządzeń
    -> stacje dysków
    -> urządzenie wykazane na USB
    są dwie opcje, pierwsza, zaznaczona Szybkie ( wyłączaj bez korzystania z bezpiecznego odłączania) i druga bodaj nazwana Wydajna ( wyłączanie będzie wymagało użycia opcji bezpieczne usuwanie sprzętu).

2. Zaznaczamy drugie, komputer zażąda restartu.

3. Restartujemy ( w trakcie restartu odłączamy kłopotliwe urządzenie, zabijcie mnie nie wiem dlaczego jak tego nie zrobimy to nie zadziała)

4.Po restarcie i ponownym podpięciu naszego zewnętrznego dysku możemy go już usuwać przez bezpieczne usuwanie sprzętu W7 puszcza dysk z pyska bez oporu
    pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Wszystko fajnie, ja używałem unlockera bo niestety zawsze go "coś " trzymało ale gniazdo USB padło tak po prostu (dysk po podłączeniu słychać że chodzi, dioda świeci i mruga, po czym 'tylko" swieci) Chyba wadliwa ta seria
  • Poziom 1  
    U mnie ten sam kłopot nie można zatrzymać dysku USB 500 GB. Wpadłem na taki pomysł, w menedżer urządzeń i tam wyłączyć dysk
    A gdy chce korzystać z dysku muszę znowu menedżer urządzeń i włączyć dysk
  • Poziom 2  
    Temat stary, ale miałem ten sam problem i u mnie (win7) pomaga przeskanowanie urządzenia narzędziem do rozwiązywania problemów systemu windows. Pokazuje rozwiązany problem "urządzenie przestało odpowiadać" i możemy rozłączyć z użyciem bezpiecznego usuwania. Może komuś pomoże.