Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat a nagrywanie

wald0 05 Maj 2009 16:29 7834 8
  • #1 05 Maj 2009 16:29
    wald0
    Poziom 9  

Witam
    Zamierzam kupić tuner z gniazdem CI do modułu CAM Polsatu Cyfrowego.
    Interesuje mnie nagrywanie programów (zazwyczaj podczas nieobecności w domu). Z tego co wiem nie da się nagrywać jednego a oglądać w tym samym czasie innego kanału, bo moduł dekodujący jest jeden.
    Zastanawia mnie jedna rzecz - czy możliwe byloby aby tuner nagrywał sygnał danego kanału w postaci zakodowanej, a dekodować go w czasie odtwarzania? W ten sposób dałoby się obejść taki problem.
    Są takie urządzenia?
    Dodam, że mam w mieszkaniu zbiorczą instalację satelitarną, na której za pomocą dekodera polsatu z powodzeniem odbieram kanały z tej platformy (a inni mieszkańcy z N-ki i Cyfry). Nie wiem czy to coś zmienia na plus lub minus.
    A może polecicie konkretny model tunera dobry do CP, z możliwością nagrywania (na wbudowany lub zewnętrzny dysk lub pendrive)?

0 8
  • #2 05 Maj 2009 17:42
    Doominus
    Poziom 34  

Nie ma takiej możliwości.
    Nie chodzi o to że moduł jest tylko jeden tylko ze jest jednotorowy.

Przeszukaj forum laki . Z tego co się orientuję jacyś spece wygrzebują klucz parujący kartę z modułem , jak się go wygrzebie to można używać karty na dowolnym tunerze . W taki wypadku w odpowiednim tunerze można by nagrywać i oglądać niezależnie ; to tylko teoria nie wiem tego.

Jednak nie polecam takiej zabawy dużo prościej i taniej by było wziąć cyfrę i kupić do niej dekoder PRV.

0
  • #3 06 Maj 2009 08:13
    meloch
    Poziom 29  

Doominus napisał:

Przeszukaj forum laki . Z tego co się orientuję jacyś spece wygrzebują klucz parujący kartę z modułem , jak się go wygrzebie to można używać karty na dowolnym tunerze . W taki wypadku w odpowiednim tunerze można by nagrywać i oglądać niezależnie ; to tylko teoria nie wiem tego.

Jednak nie polecam takiej zabawy dużo prościej i taniej by było wziąć cyfrę i kupić do niej dekoder PRV.

Nie na każdym tunerze, ale np. na większości z oprogramowaniem linuksowym. Ta teoria - nagrywamy i oglądamy co innego - jest możliwa, ale sprzęcik będzie kosztował sporo (wyciągnięcie danych z modułu też nie będzie za darmo). Najprostszym i chyba najtańszym rozwiązaniem, jeśli to ma być Polsat, będzie zakup tunera tego operatora z mozliwością nagrywania np. Echostar DVR 747 PVR.

0
  • #4 06 Maj 2009 10:51
    wald0
    Poziom 9  

Cytat:
    będzie zakup tunera tego operatora z mozliwością nagrywania np. Echostar DVR 747 PVR

Hmm no właśnie chyba niekoniecznie będzie dobry.
    Ten tuner PVR da mi mniejsze możliwości niż zwykła nagrywarka, bo nie podłączę do niego anteny naziemnej.

Skłaniam się właśnie do zakupu zwykłej nagrywarki, która pozwoli mi podłączyć na wejściu i dekoder i zwykłą antenę naziemną, którą odbiorę podstawowe polskie kanały - i przynajmniej z tymi będę miał pełen komfort nagrywania niezależnego. A w razie potrzeby nagrania czegoś z platformy cyfrowej nagra przez scart-a. Dekoder polsatu ten co mam pozwala się zaprogramować na przełączanie na wybrane kanały o wybranych godzinach, więc luzik.

Teraz tylko mam zagwozdkę jaką nagrywarkę wybrać, ciekawi mnie czy nagrywarki dobrze realizują zadanie programowania nagrywań i z anteny i z urządzenia zewnętrznego poprzez np SCART. Mam wrażenie że u teścia nagrywarka samsunga przy programowaniu czasowym pozwala wybrać tylko zaprogramowany kanał z anteny.
    Ale to już osobny temat. A ten z mojej strony kończę. Dzięki za odpowiedzi.

0
  • #5 07 Maj 2009 08:58
    meloch
    Poziom 29  

[quote="wald0"]

Cytat:

Skłaniam się właśnie do zakupu zwykłej nagrywarki, która pozwoli mi podłączyć na wejściu i dekoder i zwykłą antenę naziemną,

Nie jestem pewien, czy można kupić nagrywarkę z wejściem anteny naziemnej?

0
  • #6 07 Maj 2009 09:03
    wald0
    Poziom 9  

Cytat:
    Nie jestem pewien, czy można kupić nagrywarkę z wejściem anteny naziemnej?

Być moze nieprecyzyjnie się wyrażam, ale nie spotkałem jeszcze nagrywarki, która by takiego wejscia nie miała. Chodzi o podłączenie sygnału z anteny naziemnej lub z kablówki.

0
  • #7 07 Maj 2009 09:09
    meloch
    Poziom 29  

Czy chodzi Tobie o nagrywarkę DVD?

0
  • #8 07 Maj 2009 09:28
    wald0
    Poziom 9  

meloch napisał:
    Czy chodzi Tobie o nagrywarkę DVD?

Tak, o nagrywarkę DVD z twardym dyskiem.
    Przepraszam za nieprecyzyjne wyrażanie się.
    pozdrawiam

0
  • #9 07 Maj 2009 11:17
    meloch
    Poziom 29  

Są takie, np: Nagrywarka DVD z twardym dyskiem 200 GB MEDION DIGITAINER Model MD91888. Cena powyżej 1000zł. Uwaga - brak CAM-u.

0
  Szukaj w 5mln produktów