Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Końcówka STK4152 cicho gra i buczy

pawka_pk 05 May 2009 19:07 2261 4
 • #1
  pawka_pk
  Level 22  
  Posiadam wieże Grundig M19.C i siadła mi prawdopodobnie końcówka mocy na układzie STK4152. Jak włączę wieże to cicho gra w głośnikach i buczy. Napięcie na głośnikach mam wówczas 21V. Napięcie zasilania wynosi 30V. Końcówka współpracuje z układem C1237HA. Może mi ktoś podpowiedzieć jak mogę sprawdzić jeszcze układ STK4152 czy w ciemno go wymienić?.
 • #2
  gregor126p
  Level 14  
  Przy takim napięciu stałym na wyjściu to na 90% kość stk spalona. Dziwie się że jeszcze kolumn nie spaliłeś jak takie wysokie napięcie. Jak sprawdzić? Bardzo prosto. Musisz poszukać rozrysowana budowę kości STK4152 i z tego jakby schematu popatrzyć co na która nogę wychodzi i spróbować w ten sposób przemierzyć tranzystory w niej się znajdujące. Co do wymiany to jak tam już chcesz bo jeśli wogóle znajdziesz to na pewno będzie to podróbka i przy 1/3 mocy padnie jak nie przy samym włączeniu. Sam ostatnio przerobiłem końcówkę mocy z stka na tranzystory ale byłem do tego zmuszony bo już nigdzie jej nie mogłem dostać. Rezultat wzmacniacz gra że aż miło i jest dużo mniej awaryjny a wazie czego tranzystor kosztuje parę groszy a nie jak stk 50zł.
 • #3
  pawka_pk
  Level 22  
  Kolega wykrakał jedna kolumna padła :-(. No to mam układ spalony. Co do cen to są te układy do 20zł prawie w każdym sklepie wysyłkowym w necie a w TME ponoć już sprzedają oryginały za 27zł więc zaryzykuje go kupić i wówczas zobaczymy. Jak padnie znowu wówczas przerobie no ale na pewno się wówczas do kolegi odezwę z zapytaniem o dobry schemat.
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  User removed account  
 • #5
  pawka_pk
  Level 22  
  Zamontowałem STK4192MKII i wieża gra aż miło. Kolego Piotrek Majstersztyk dzięki.