Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 7 - Wasze opinie, czy ktoś już go ma?

frajcik 13 Dec 2009 01:24 118172 164
Optex
    Electrical
    Computers FAQ editor
    tzok wrote:
    O ile wiem to wystarczy zainstalować XP, a później naprawić bootloader przy pomocy płyty instalacyjnej z Windows 7 i jeśli sam nie doda starego bootloadera, można go dodać właśnie przez EBCD.

Bootloader Visty/Seven nie potrafi załadować XP, on wczytuje loader NTLDR, który dopiero wczytuje XP.

Analogicznie można postępować z GRUBem (ani GRUB nie potrafi załadować XP ani NTLDR nie potrafi uruchomić jądra Linuksa, ale zarówno NTLDR potrafi wczytać GRUBa, jak i GRUB potrafi wczytać NTLDR)...

No właśnie, nie mogę zainstalować Windowsa 7 bo wyskakuje błąd. Zapraszam do mojego tematu (link w poście wyżej)- przynajmniej Ci pomógł kliknę ;p
  • Optex
    ciubas.pl
    Level 10  
    Dziś zrobiłem upgrade z Visty do W7, niebo a ziemia - po prostu szok - jeżeli tak działa po upgrade to co dopiero jak bym na czysto zainstalował. Jak na razie testuje i jestem pod dużym wrażeniem zmian jakie zostały wprowadzone, Vista przy tym to dawne ME... Osobiście polecam przesiadkę (nie używam specjalistycznego oprogramowania na uczelnie czy do pracy - raczej standard grafik, programista itp.)
    martinb33
    Level 13  
    panowie czy windows 7 śmignie mi na moim sprzęcie?
    AMD Sempron 1.61GHz
    1Gb ramu
    ATI Radeon 9250
    jak myślicie będzie wolno chodził???
  • Optex
    Matuzalem
    Level 43  
    Będzie szybszy ... od żółwia (szczególnie jeżeli nie skonfigurujesz - z różnych przyczyn - wyświetlania wodotrysków).
    Ważnym elementem, który pominąłeś, jest wydajność dysku m.in. dlatego, że odwołania do swapa pewnie częste będą.
    martinb33
    Level 13  
    Dysk do najmłodszy też nie należy
    WD 80gb
    sprzęt nieużywany do gier więc niezbyt potężny!!
    Czyli mówiąc wprost będzie nie za ciekawie?? i lepiej sie w to nie bawić???
    Electrical
    Computers FAQ editor
    Alaknar wrote:
    Wczoraj zainstalowałem sobie Win7 RC. Po małym falstarcie (bluescreen kilka razy, ale to z powodu złego firewalla - po zainstalowaniu nowego nie było problemów) zacząłem się bawić systemem i jestem zachwycony.

Po zainstalowaniu nowego? Powiedz mi jaki firewall działa ci na Windows 7? Ja jakieś 2 tygodnie temu próbowałem i żaden nie działał (albo problem z instalacją, albo z uruchomieniem).
    domex32
    Moderator of Cars
    martinb33 wrote:
    panowie czy windows 7 śmignie mi na moim sprzęcie?
    AMD Sempron 1.61GHz
    1Gb ramu
    ATI Radeon 9250
    jak myślicie będzie wolno chodził???

Na pewno będzie wolno chodził, moja siódemka na czysto zżera 750 MB pamięci, a z programami o trayu koło 1,2 gb wiec będzie bardzo ciężko z wydajnością, poza tym przed zakupem wersji OEM która kosztuje koło 500 zł w wersji Porfessional warto mieć już sprzęt na którym będzie się pracować ładnych parę lat, w innym przypadku wymiana sprzętu(płyty głownej) = nowy zakup systemu.

Dodano po 6 [minuty]:

martinb33 wrote:
    Dysk do najmłodszy też nie należy
    WD 80gb
    sprzęt nieużywany do gier więc niezbyt potężny!!
    Czyli mówiąc wprost będzie nie za ciekawie?? i lepiej sie w to nie bawić???

Dysk długo nie pociągnie.

Zgadzam się z twierdzeniem w ostatnim zdaniu.
    kolokat
    Level 26  
    W takim razie i ja coś napiszę!

Test systemu trwał ok 3 dni, lecz został niestety zakończony czego powodem były niekompatybilne sterowniki chipsetu, ale mniejsza.

W7 do płynnej pracy potrzebuje dużo pamięci RAM (2 GB to absolutne minimum!)
    Microsoft, znów stawia na efekty graficznie, bezpieczeństwo stawia na dalszy plan.

Brak sidebar'a, jak ww Viście, to duży plus dla jego następcy, W7 daje możliwość rozmieszczenie gadgetów na całym pulpicie, jednak te pozostały takie jak w poprzedniku.

Co zasługuję na pochwałę w 7, to nowy sposób grupowania programów (rozwijane "lista").

jeśli chodzi o aktywację na lewo... Wykonałem na potrzeby testu próbę aktywacji 5 programami, 3 się to udało, oczywiście nadając komputerowi klucze OEM (Nie propaguję piractwa, ani piratem nie jestem! Stwierdzam tylko, że Microsoft nie może sobie poradzić z opanowaniem hackerstwa).

UAC, pozostał taki jak w Vista, czyli każdą operacje trzeba potwierdzać i jesteśmy w prost zasypywani okienkami UAC podczas instalacji aplikacji.

Obsługa wielordzeniowych procesorów oraz dużych ilości RAM'u to ewidentnie duży plus.

Podsumowując:
    System lepszy od poprzednika, ale płynna praca pod jego kontrola wymaga praktycznie nowego sprzętu.
    Zwykły użytkownik będzie jednak zachwycony efektami graficznymi,
    zaawansowanym natomiast, w tym mnie one przeszkadzają.

Przepraszam za długą wypowiedź, lecz myślę że dostarczy trochę informacji na temat nowego wytworu Microsoft Corporation.
    dir3ctor
    Level 27  
    Dziwne... ja uważam siebie za zaawansowanego użytkownika, a efekty graficzne wcale mi nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie, umilają pracę.

Co prawda windowsowi daleko do takich wodotrysków, jakie oferują linuxy z compizem, ale jest na czym oko zawiesić.

Przecież o wiele przyjemniej jest pracować w eleganckim biurze, niż w nieotynkowanym, zagraconym pokoju ;-)
    kolokat
    Level 26  
    dir3ctor wrote:
    Dziwne... ja uważam siebie za zaawansowanego użytkownika, a efekty graficzne wcale mi nie przeszkadzają. Wręcz przeciwnie, umilają pracę.

Co prawda windowsowi daleko do takich wodotrysków, jakie oferują linuxy z compizem, ale jest na czym oko zawiesić.

Przecież o wiele przyjemniej jest pracować w eleganckim biurze, niż w nieotynkowanym, zagraconym pokoju ;-)

Napisałem, że są to moje osobiste odczucia.
    Dla kolegi widać, oprócz funkcjonalności ważny jest wygląd.
    Dla mnie natomiast ważna jest 100% stabilność i niezawodność. Wygląd bez znaczenia.
    malroy
    Level 12  
    mam nowego notka, żadna rakieta, za 2100 z win 7 premium. Będzie niecały miesiąc, wszystko chodzi cudnie, zero problemów. Nie miałem dużego doświadczenia w Viscie, a odnajduję się w win7, na początku czułem się lekko niepełnosprawny, ale interfejs da się ogarnąć. Dużo efektów powyłączałem, np aero peek, przekonfigurowałem pasek zadań, poinstalowałem wszystko co potrzebne i zero problemów. Szybko, stabilnie, tak jak ma być.

Instalowałem też wersje pro i w trybie zgodności z winxp, oraz poprzez wirtualne maszyny poinstalowałem starsze programy księgowe, które normalnie nie chciały śmigać.

Polecam.
    pbutylinski
    Level 12  
    Jak dla mnie Windows 7 jest lepszy nawet od XP - dodatkowo dostałem licencję od M$ na rok (Windows 7 Ultimate) i jestem ogromnie z tego systemu zadowolony. Szczególnie niektóre dodatki, które ułatwiają pracę na laptopie (np. mniejsze zużycie energii, uśpienie hybrydowe, a także takie dodatki jak sposób organizacji okien na pulpicie).

Polecam go wszystkim!
    lmcmtl
    Level 2  
    Win7 jest znacznie lepszy od Visty. XP jest swietny, ale juz przestazaly, mysle ze 7 jest godnym nastepca. Viste uwazam za nieudany eksperyment.

Aktualnie na nowym sprzecie zainstalowalem Win7 64bit Ultimate.
    michal6250
    Level 12  
    Posiadam lapka z orginalna vistą i niestety to była droga przez mękę .
    Kiedy 7 wyszla do testów spróbowałem ją zaistalować i używam jej do tej pory i jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony . jest szybsza , łatwiej sie można odnależć itd.
    Mój komp to core2 duo, 3gb ram, gf9400 i śmiga bardzo dobrze
    Mam również 7 i Xp na drugim kompie sempron 2200, radeon 9250 i 750Mb ramu po prostu kilkuletni sprzęt i tam najlepszy jest tylko Xp. niestety za mało ramu dla 7 demki.
    domex32
    Moderator of Cars
    kolokat wrote:
    W takim razie i ja coś napiszę!

UAC, pozostał taki jak w Vista, czyli każdą operacje trzeba potwierdzać i jesteśmy w prost zasypywani okienkami UAC podczas instalacji aplikacji.

.

Bez problemu można to wyłączyć, problem zasypywania okienkami znika.
    User removed account
    User removed account  
    jankolo
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    kolokat wrote:
    Test systemu trwał ok 3 dni, lecz został niestety zakończony czego powodem były niekompatybilne sterowniki chipsetu, ale mniejsza.

To o jakim teście Ty piszesz?
    kolokat wrote:
    W7 do płynnej pracy potrzebuje dużo pamięci RAM (2 GB to absolutne minimum!)

To jest wiadome od dawna, nawet Microsoft sam o tym napisał.
    kolokat wrote:
    Obsługa wielordzeniowych procesorów oraz dużych ilości RAM'u to ewidentnie duży plus.

A to w Windows 2000, Windows XP i Windows Vista tej obsługi nie było?
    Podsumowując: przepisałeś niezbyt uważnie trochę ogólnych komunałów z sieci, nie napisałeś niczego nowego o czym nie byłoby wiadomo i zająłeś swoim postem miejsce na serwerze.
    domex32
    Moderator of Cars
    wojtekciez wrote:
    Wiele z tego co piszesz jest prawdą...sam używam "siódemki" już od ponad 6 miesięcy i mogę sporo o niej powiedzieć jako informatyk ( tak na marginesie ). Nie będę tutaj się wgłębiał w szczegóły techniczne, które dla przeciętnego użytkownika nie mają dużego znaczenia i często pisanie o nich to tylko strata energii.
    Winek w wersji 7 JEST O NIEBO LEPSZY od Visty. Co prawda ( tak jak napisałeś ) potrafi dość często "mielić" dyskiem jak oszalały i to bez znaczącego powodu, zdarza się, że czasem zbyt długo odpływa w zaświaty i zgłębia treści zapisane na HDD lub FLASH, obciążenie procesora o którym mówisz jest związane z wieloma procesami, które toczą się w jego główce, ale sądzę, że i tak jest kilkukrotnie lepszy od Visty. Szybkość...to sprawa względna..jeśli masz aktualne stery do urządzeń i programy nie są naszpikowane CRACKAMI i innymi wynalazkami ( bo licencja kosztuje ) to ogólnie jest to temat do przełknięcia w domowych warunkach. Omijam tutaj gry, ponieważ jestem całkowitym przeciwnikiem grania na PC czy LAPKU...po raz kolejny powiem, że do GIER SŁUŻĄ SPECJALNIE DO TEGO PRZYSTOSOWANE I ZAPROJEKTOWANE URZĄDZENIA, KTÓRE CZŁOWIEK NAZWAŁ KONSOLAMI!!! Komputer ma służyć do pracy a nie do "pierlukania" w FPP itd. Zatem pytanie o wydajność jakiegokolwiek Windowsa w grach jest trochę..hmmm..."nie odpowiednia..." To tak jak byś zapytał, czy pączek może smakować jak pomarańcza...he he*()

Praca na WIN 7 jest bardzo stabilna..chyba tylko raz zdarzyło mi się, że się totalnie zwiesił...jednak przyznam..z mojej winy...programy z platformy XP pracują doskonale, nie ma problemów z ich implementacją do siódemki, system jest ładniejszy i prostszy, posiada mniej zbędnych ikonek i niepotrzebnych komunikatów, które można zresztą całkowicie wyłączyć. Fajną sprawą jest dla użytkowników domowych doskonale dopracowany instalator. Zatem jeśli nie masz jakiegoś sprzętu sprzed 2-3 lat..instalacja przebiega wzorowo i sprawnie...na moim ASPIRE 5535..odpala nawet z marszu WiFi, sieciówki...bez żadnych sterowników. Podobnosz ściągnięto to z dystrybucji linuxowych..nie wiem na ile jest to prawdą.
    Siódemkę polecam wszystkim domowym użytkownikom. To dobry i stabilny system. na temat szybkości tutaj się nie wypowiadam...dla mnie jest ok...
    Pozdro dla wszystkich używających WIN 7...polecam go tym, którzy myślą o jego zakupie. Panie i Panowie uwierzcie- WARTO!

Słówko o bezpieczeństwie. FireWall w MC jest oczywiście dziurawy jak w każdej wersji Winka. Polecam dla tego systemu ESET SMART SECURITY 4..stabilny program "antywszelaki" i bardzo skuteczny. Z BitLockera nie miałem okazji korzystać, więc nie wypowiem sie na jego temat. Ogólnie jeśli po zakupie dokonacie aktualizacji...jest już dostepnych ok 50 łatek na WIN 7..praca z nim będzie przyjemna i bezpieczna...Tylko nie używajcie IE 7 lub 8 ( wierzcie na słowo- to "przeglądarki włamywarki" )

Na dzisiaj to tyle....

Wszystko ładnie pięknie, tyle ze:

1. 85 % userów używa komputera do gier w końcu po coś ludzie produkują gry.

2. Jeśli komputer ma służyć do prac innych niż rozrywka w świecie gier to po co producenci podzespołów tworzą niezwykle wydajne karty graficzne, po co technologia SLI czy Crossfire?
    Po co m$ wypuszcza kolejne wersje DX?
    Dla ścisłości, dla takich jak Ty są wersje server itp.

3. nie do końca sie zgodzę z kompatybilnością programów z platformy xp.
    Sam doświadczyłem kilku przypadków gdzie owe programy za nic, nie potrafiły odpalic się na siódemce, potrzebna była wersja dla win 7.

4. Znajomy ma serwis sprzętu komputerowego, i kilkakrotnie spotkał się z przypadkami, iż programy po tytułem ESET potrafiły w przeciągu roku max półtora, doprowadzić do dramatycznego skrócenia żywotności dysków twardych, i owszem sam kiedyś czytałem ze faktycznie tak jest, nazwy forum, lub artykułu nie jestem w stanie przytoczyć.

5.Ten slang, gdzie uczą? w którym gimnazjum?

6. Dziwi mnie ze specjalista w dziedzinie komputerów, tudzież sieci, pracuje na laptopie, którego firma wg statystyk jest najbardziej awaryjna.
    User removed account
    User removed account  
    grzegorzsawczak
    Level 21  
    Wszystko by było dla mnie OK gdyby nie takie dwie rzeczy:
    1* mam Kartę dźwiękową SB Audigy SE
    2* mam tuner TV DTV2000 H (nie mylić z H PLUS - do niej są stery oryginalne).

Co prawda do 1* urządzenia są już stery Creative ale do 2* nie ma.
    Stery nieoryginalne zmuszają mnie każdorazowo F8 i wyłączenie sprawdzania podpisów pod sterami. W innym przypadku karta TV się nie uruchomi.

Czy dałoby się to jakoś zautomatyzować?

Jeszcze takie spostrzeżenie: Mam GF 6600 128/128 450/500Mhz pasywne.
    Gra James Cameron's AVATAR - THE GAME pod WinXP 32b się tnie
    A ta sama gra James Cameron's AVATAR - THE GAME pod Win7 64b chodzi płynnie choć na ustawieniach minimalnych.

Pozdrawiam.
    tzok
    Moderator of Cars
    ...dałoby się zautomatyzować albo zmodyfikować wpis bootloadera tak, aby nie trzeba było wciskać F8 - przełączyć system w "Test Mode" i podpisać sterowniki lokalnym certyfikatem. Można to wykonać przy pomocy programu "Driver Signature Enforcement Overrider".
    lub "ręcznie":
    http://nil-techno.blogspot.com/2008/08/installing-unsigned-drivers-on-vista-64.html
    Alternatywnie można się posłużyć programem EasyBCD.

Można też "zautomatyzować naciskanie F8" przy pomocy programu ReadyDriver PLUS - to nie wymaga przełączania w TestMode ani podpisywania sterowników.
    grzegorzsawczak
    Level 21  
    Dzięki wielkie za pomoc teraz już system włącza się normalnie i karta DTV2000H działa. Jeśli można to proszę o polecenie zmodyfikowanych sterów do SB Audigy SE 24bit, SB Audigy 4 24bit i SB Live 16bit Digital, mam takie 2 karty w 3 kompach i gdyby się udało dopasować stery to by było super. Na Windows XP korzystam z zmodowanych i są dużo lepsze efekty w dźwięku i w grach jest super lecz pod Win7 już tak nie jest. Nawet jak znajdę zmodowane stery to czy ich ich instalacja jest normalna czy trzeba usuwać pliki i wpisy z rejestru dodawać ręcznie wpisy itp? Proszę o odnośnik do dobrego tutoriala jak to zrobić krok po kroku z Win7 w wersjach 32 i 64.

Z tego co znalazłem mam pliki o nazwie:
    P17X_SupportPack_2_0
    P17XFXA_PCDRV_1_04_0080
    P17_XFXA_WDRV_1_04_0078
    XFI_SupportPack_2_0

Lecz nie wychodzi mi instalacja dlatego korzystam chwilowo z oryginalnych, ale wolałbym je zmienić.

Na WinXP do karty SB Live Digital 16bit korzystam z sterów KX.

Czy da się zrobić by okienko z pytaniem czy chcesz uruchomić aplikacje z uprawnieniami admina się nie pojawiało?

Dzięki.
    tzok
    Moderator of Cars
    Jak wyłączysz UAC to okienko nie będzie się pojawiało... ze sterownikami nie pomogę, bo SB Live "wywaliłem" przechodząc na Seven. Zintegrowana karta (VIA Vinyl HD Audio) w zupełności mi wystarcza ;)
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    tepsiarz1992
    Level 20  
    Czy ktoś wie kiedy ma wyjść Service Pack dla Win7 ?
    Informacja
    Level 18  
    Dobry szybki i znacznie lepiej przemyślany system od Visty, moim zdaniem klasą można go porównać do dawnego win98SE który podobnie był (swego czasu) przełomem w systemach Microsoftu.

Polecam
    DarknorthPL
    Level 11  
    Ja nie widze przełomu tylko kolejny klikacz, nowa skórka, i dużo większe obciążenie procesora. Pożeracz ram. Ma pare wygodnych funkcji, które można policzyc na palcach, Gdyby wydali nowy XP SP3, z obsługą direct 11 oraz nową szatą graficzną i nazwali windows 7 pisalibyście dokładnie to samo. Tylko by ram zjadał conajmniej 2 razy mniej. Polecam dla niezaawansowanych użytkowników komputerów