Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt do DB DRAG

JBL MTX 05 Maj 2009 20:14 3432 16
  • #1 05 Maj 2009 20:14
    JBL MTX
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Ostatnio musiałem zakupić samochód że tak się wyraże w miare duży i elegancki. Wybór padł na Cadillaca Escalade. Chodziło o duży bagażnik. Musiałem wyciągnąć tylnie siedzenia. Teraz zmieniłem prace na lepszą. I co z samochodem???? Postanowiłem że będę startował w DB DRAG. Na cały sprzęt planuje uwaga do 50-70 tys tys zł. Że tak powiem mam małego świra na punkcie głośników. Miałem kupić sprzecik do domu nowy jak już pisałem w jednym temacie. Jednak sprzęt który mam zostaje. Ide w DB DRAG. Teraz całe pytanie. Co ja mam kupić. Myślałem nad głośnikami następujących firm.Rockford Fosgate, RE AUDIO, FI BTL, MTX, Kicker. No i wzmacniacz jaki??? Myślałem nad jakimś MTX lub JBL a6000gti lub RF. Co polecicie????

Nie ma to być do słuchania tylko do robienia decybeli. Skrzynką się nie martwie bo znjomy ma firme która się zajmuje tym. Znajomy polecał FI BTL 18" i do tego jakiś wzmak. Co polecacie???

Pomóżcie mi wybrać dobrą konfiguracje. A i jeszcze przód trzeba zrobić jakiś dobry.

Proszę was pomożcie.

A jeszcze jedno znalazłem takie coś

http://www.stevemeadedesigns.com/board/index.php?showtopic=10216&st=260

Ile by kosztowało takie nagłośnienie. A i te 70 tys. to jest absolutny maks mam tą kase za sprzedany samochód i wiekszość chce wpakować w DB DRAG. A i ostatnie pytanie za np. 1 miejsce w DB drag dostane kase jakąs bo jeśli nie to mi sie nie opyla tyle kasy w to wkładać. Kupise se wtedy sprzęt do słuchania muzyki nie DB DRAG. Chce w DB drag zainwestować aby móc na tym zarabiać.

0 16
  • #2 05 Maj 2009 20:30
    skarak_db
    Poziom 21  

Dzieląc fundusz na pół starczy ci na ok 100 yakuz :D 2 pół na zasilanie (jakoś to pomieścisz ;) )

0
  • #3 05 Maj 2009 20:33
    Invalid
    Poziom 23  

Na dB Dragu nie zarobisz :)
    dB Drag to jest pasja, a nie zarabianie pieniędzy.

0
  • #4 05 Maj 2009 20:38
    JBL MTX
    Poziom 9  

skarak_db napisał:
    Dzieląc fundusz na pół starczy ci na ok 100 yakuz :D 2 pół na zasilanie (jakoś to pomieścisz ;) )

mówisz o alphardzie yakuza???

nie ja chce coś z wyższej półki np. 8x FI BTL 18"

Mówicie że to pasja. Może tak powiedzcie co mam kupić i sie zastanowie. Pokazujcie co jest dobre. A ten sprzęt ze strony ile by kosztował?

0
  • #5 05 Maj 2009 20:44
    Invalid
    Poziom 23  

8 x Fi to jest minimum 20kW rms.
    A skąd prąd?

Jeden taki wzmacniacz co ma Steve Meade kosztuje 25 tys. $$$.

0
  • #6 05 Maj 2009 20:47
    JBL MTX
    Poziom 9  

A co to jest to XS POWER czy jakoś tak????

Czy to nie jest czasami zasilanie? Można kupić chyba takie coś co?

0
  • #7 05 Maj 2009 20:50
    Invalid
    Poziom 23  

XS Power to firma, która produkuje akumulatory.
    A akumulatory trzeba czymś naładować :)

Podpowiem Ci, że jak chcesz się pchać w dB Drag, to po pierwsze zmień podejście, bo na tym kasy nie zarobisz, a na pewno bardzo dużo wydasz.
    Po drugie - musisz mieć plan na to wszystko.
    Po trzecie - najważniejsza rzecz w instalacji dB to zasilanie i od tego powinno się budować system.
    Zasilanie czyli alternator(y), akumulator(y) i kable.
    Dobre zasilanie, które miałoby ogarnąć to wszystko co byś chciał zamontować, może pochłonąć połowę Twojego budżetu.

0
  • #8 05 Maj 2009 21:15
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Chyba kolego naoglądałes sie za dużo zabawek ze stajni SMD...
    Bez wiedzy utopisz te pieniądze a cała masa innych tanszych konstrukcji objedzie tego escalade :)
    Taka moja opinia. Sprzęt to nie sukces w dragu. To wieloletnie doświadczenie, często z akustyką konkretnego samochodu. O tym, że do 20 kw RMS trzeba zrobic POTEŻNĄ elektrownię nie będe nawet wspominał.
    Ze swojej strony proponuje baaardzo duzo poczytac bo na prawde fundusze duże, a sam powinieneś wiedzieć jak je spożytkować a nie pytać o podstawy. Jak napisałem tu liczy sie w ogromnej mierze doświadczenie.

0
  • #9 05 Maj 2009 21:17
    MaciatyPCE
    Poziom 1  

jeden wzmak z tego escalade'a co pokazales przekracza caly twoj budzet kolego :) a tam sa takie 2 [ slownie: DWA ] :)

0
  • #10 05 Maj 2009 21:19
    JBL MTX
    Poziom 9  

dobra a co powiecie na temat głośnika MTX JACKHAMMER

Chodzi mi o ten z pimp my ride. Dobre to do db dragu sie nadaje?

0
  • #12 05 Maj 2009 21:34
    JBL MTX
    Poziom 9  

Dobra a do słuchania muzyki jaki sprzęt by był dobry?

Słucham muzyki każdej szczególnie taką z dużą ilością basu.

Co by było dobre?? Może np. 4x MTX 9500 lub RF power albo JBL w15GTI??

Dodano po 31 [sekundy]:

Ale to już troche mniej kasy na to chce wydać.

0
  • #13 05 Maj 2009 22:25
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

Przyglądałem się temu wątkowi od początku nie wtrącając się i czekając jak długo będzie trwało ściąganie na ziemię człowieka mającego Escalade i 70.000 do wydania (proszę się nie obrażać JBL MTX). Jestem pod wrażeniem, że tak krótko :D . Dużo dłużej zajmuje przekonanie ludzi mających piżdżingi i VK , że nie jest to szczyt możliwości CarAudio.
    Wracając jednak do tematu. Jeśli już idziesz w stronę SQ to:
    1) Nie pakuj się w głośniki 15" (w ostateczności są takie np. Beyma Power) ale subwoofer lepsze są 10-12".
    2) Poszczególne "klocki" się nie liczą lecz ich zgranie a to najlepiej zrobią ludzie z dużym doświadczeniem. Jeżeli liczyły by się tylko "klocki" to np. w Hiszpanii wygrywał by wyłącznie Real Madryt.
    3) Nie ma jednego najlepszego sprzętu dla wszystkich (inaczej wszyscy kochali by np. wyłącznie lalkę Barbie).
    Oczywiście mając duży budżet łatwiej jest dopasować brzmienie do własnych upodobań i wszystko dobrze zgrać ale najpierw trzeba pojeździć i posłuchać jak poszczególne przetworniki grają.
    Na forum można wytypować sobie grupę podzespołów które potem warto odsłuchać i spośród nich coś wytypować dla siebie.

0
  • #14 06 Maj 2009 00:07
    Kłosiol
    Poziom 29  

Z całym szacunkiem dla autora .... ale takich tematów wielkiej kasy na dB Drag i sprzet CA było już kilka i oczywiście zawsze kończyło sie tylko na pisaniu a potem temat zniknął i pieniądze też ....

JBL MTX napisał:

Nie ma to być do słuchania tylko do robienia decybeli. Skrzynką się nie martwie bo znajomy ma firme która się zajmuje tym.

Wydaje mi sie,że jak znajomy serio ma firme zajmujacą sie sprzetem to już dawno by Ci podsunął jakiś gotowy zestaw za ta kase ...

pozdro

1
  • #15 06 Maj 2009 17:55
    fanatix
    Poziom 14  

Cześc, chcesz bawić się w drag - to dam przykład:
    w tym roku ktoś z zawodników (nieoficjalnie) wykrecił wynik w granicach 168 db ale same wzmacniacze kosztowały niecałe 40000zł, więc widzisz na co starczy twoje 50-70tys. kup lepiej te Yakuzy ( zwłaszcza te nowe)

0
  • #16 25 Maj 2009 17:42
    Kłosiol
    Poziom 29  

Jak to zawsze bywa w tematach z xxx tys. złotych na sprzęt CA - temat umarł :D .....

0
  • #17 25 Maj 2009 22:34
    bols89
    Poziom 12  

Tak bywa, a co do tej kasy nawet o ile bys chial zainwestowac taka kwote na sprzet do db to po jakiego grzyba ci jbl i mtx itd. jak to badziew jak juz to kup se zestaw DD Z1 (kosz okolo 50tys zl uzywany) to moze cos zdzialasz i odrazu ci mowe ze firmy co sie tym zajmuja niezawsze sa lepsze od amatorow w tym cz ba miec doswiaczenie i wiedze i wielkosc,ilosc i najwieksza moc nie zawsze daj ci winik lepszy od sprzetu gorszego i duzo slapszego jesli chcesz to kup se 4x fi 18 i co tma chesz a ja podjade i ci walne dls co ma 500wrms i przegrasz na starcie

0