Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma mp750-problem z włączaniem

flufterka 05 Maj 2009 21:10 1537 5
  • #1 05 Maj 2009 21:10
    flufterka
    Poziom 9  

Witam.
    mam taką drukarke i jest taki problem kiedy włoże wtyczke do gniazdka sama niby się włącza na wyswietlaczu jest kominikat please wait zaswieci sie lampa skanera
    (xero) zakreci jakims wałkiem czasami pociągnie karte i po chwili przygasa napis na wyswietlaczu i sie samo wylacza podczas tego miga kontrolka (chyba od sasilania trójkąt a w nim 2 kreski pod kątem tak jkaby mała błyskawica) nie wiem co jest proszę o pomoc

0 5
  • #2 05 Maj 2009 22:30
    leeart

Poziom 34  

A czy na wyświetlaczu cos sie pojawia, czy całkiem gaśnie? Jak zachowuje sie urządzenie po wyjęciu głowicy.

0
  • #3 06 Maj 2009 07:30
    flufterka
    Poziom 9  

Na wyswietlaczu wyswietla sie napis "please wait" zapali sie i delikatnie sie ruszy lampa skanera i na zmiane albo zakreci walkami od papieru albo waleczkiem od wysokosci glowicy lub przesunie nieznacznie glowice i po chwili napis na wyswietlaczu przygasa urzadzenie sie wylącza i tak od nowa a po wyjęciu glowicy jest podobnie tylko za 1 razem dlużej to trwa tak jakby sprawdza sobie wszystkie machanizmy na chwile sie wlaczy cale urządzenie i znowu od nowa sie wlącza tylko już w ten sposób jak wyżej napisalem

0
  • #4 06 Maj 2009 11:50
    leeart

Poziom 34  

Prawdopodobnie uszkodzony zasilacz, ostatecznie płyta główna. Koszt około 250 zł (za zasilacz)

0
  • #5 06 Maj 2009 19:05
    flufterka
    Poziom 9  

a czy za te wszystkie rzeczy jest odpowiedzialna jakas konkretna czesc w zasilaczu czy moze nie jest to do naprawy

0
  • #6 06 Maj 2009 20:04
    leeart

Poziom 34  

Na pewno tak, ale zasilacze do Canona są ciężkie w naprawie. Brak schematów i ciężko dostępne części. Po za tym nie wszystkie da się rozkręcić. Ja próbowałem parę razy, ale mi nie wyszło,. Mój znajomy elektronik powiedział że brak jakiś układów scalonych.

0