Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat, brak sygnału.

piotrluna 05 Maj 2009 23:02 14623 11
  • #1 05 Maj 2009 23:02
    piotrluna
    Poziom 9  

Ojciec zakupił cyfrowy polsat pakiet familijny.Dzisiaj zamontowałem czasze 80 i podłączyłem dekoder.W sklepie byłem swiadkiem jak elektronik zaprogramował programy z tego pakietu, a także z satelity astry.Kupiliśmy z ojcem konwenter monoblock do odbioru tegoż polsatu i astry.Gdy juz skonczyłem montowac instalacje, miałem na ekranie napis,że nie ma sygnału z anteny.To dziwne poniewaz tzw. zez nie łapał nawet astry a zamontowałem ją w miejcsu, w którym wisiała czasza na odbiór samej astry analogowej.Obracałem czaszą w pionie i w poziomie.Nic nie przyniosło efektu dalej jest sam czarny obraz i napis nie ma sygnału z anteny. Proszę pilnie o pomoc!!! Każda wskazówka może by cenna, z góry dziękuje za odpowiedz.

0 11
  • #2 05 Maj 2009 23:14
    przemekjasiu
    Poziom 14  

Kolego ten konwerter masz cyfrowy czy analogowy sprawdź końcówki kabli antena ruszaj bardzo delikatnie bo dekoder potrzebuje chwili na złapanie jakiegokolwiek sygnału i sprawdź jak ustawiłeś antenę hotbird czy astra 1 czy 2

0
  • #3 05 Maj 2009 23:17
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

Chyba nigdy tego nie robiłeś. W meni satki odszukaj wskaźnik siły sygnału następnie wolno przesuwaj talerz aż do uchwycenia sygnału jeśli dolny pasek zacznie się pojawiać rób to coraz wolniej. Szkoda że nie podałeś typu tunera. Jak miałeś astrę wystarczyło nieco w stronę południa przestawić talerz.

0
  • #4 06 Maj 2009 00:11
    piotrluna
    Poziom 9  

No własnie pierwszy raz to robie.Mam konwenter typu P-21 6 degree Single Monoblock LNB.Tam były jakies dwa paski sygnału ja obracałem anteną ustawioną na kąt w pionie 45 stopni a mama obserwowała telewizor i nic sie nie pojawiało.Mam kiepski dostęp do tej anteny bo jedną ręką sie trzeba okna trzymac żeby nie wypasc a tylko prawa zostaje wolna.Niewiem czy to jakis ma wpływ ale uchwyt czaszy ten nowy jest dłuższy niż poprzedni ze starej.I umontowałem go jakies 10 cm w bok bo nawiercałem nowe dziury.:cry:

Dodano po 2 [minuty]:

Aha i zakupiłem nową czasze 80 tke z cyfrowego polsatu.

Dodano po 13 [minuty]:

Tą starą czasze miałem 60 na niej odbierałem tylko analogi.

0
  • #5 06 Maj 2009 10:21
    DziadzioMiecio
    Poziom 27  

45 stopni to za dużo ja to robię bez zastanowienia się. Ale chyba to 27 stopni na początek to zależy od miejsca montażu .

0
  • #6 06 Maj 2009 10:27
    lisek
    Spec od monitorów

Przede wszystkim musisz złapać azymut i kąt elewacji czaszy na Hotbirda
    http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html

b.cięzko ustawiać bo jest wąski kat widzenia satelity ,musisz trafic precyzyjnie w punkt..inaczej kicha
    obok jest zaraz astra i "zabija " sygnał z H-B
    -powinien pojawić sie syg, na wskazniku min.50%
    -wtedy w ust. tunera (instalacja) łapiesz stacje ok.170 + chyba 15 radiowych
    -dzwonisz do polsatu oni Tobie każa ustawic tuner na k. dla abonentów czyba 21 (po znalezieniu programów) i dopiero po ok. 2-4godz. UAKTYWNIA Twoją kartę

Najlepiej kup wskażnik syg, z satelity (wł. pomiędzy konwerter na czasy a satelia) i dostrajasz na poziom syg. i clear dzwięk

Reszta na https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum21.html

0
  • #7 06 Maj 2009 10:51
    mirex
    Poziom 43  

Weźcie zaprzestańcie głupich podpowiedzi!
    Laik nigdy nie ustawi czaszy na dekoderze cyfrowym! Zanim pojawi się sygnał w TV już dawno czasza będzie w innym miejscu.

Podepnij kolego do tej nowej czaszy stary tuner analogowy zaprogramowany na to co masz dostępne jeszcze z H-B w analogu i ustaw sobie dokładnie czaszę a potem instaluj dekoder. Dane o analogach na H-B masz ogólnie dostępne.

Poz tym - lisek napisał o co również chodzi. Czasami jest to więcej, znaaacznie więcej godzin!

0
  • #8 06 Maj 2009 11:31
    piotrluna
    Poziom 9  

Spróbuje dzisiaj to zrobic tylko, że podpinałem konwenter pod tuner analogowy i był czarny obraz bo mój monoblock jest cyfrowy

0
  • Pomocny post
    #9 06 Maj 2009 12:06
    lisek
    Spec od monitorów

Ustawisz napewno tylko cierpliwie i długo
    Jak pisałem wazny azymut i kąt elewacji
    -potem powoli rusz ..czekaj az syg. sie ustali ...nic
    -następne poł. i znów czekaj

Jak nie wołaj fachowca
    Po złapaniu ..dzwoń do polsatu

p.s
    ja ustawiałem w UK wiele razy i nie było problemu ,....
    tylko czas
    no i koszt dzwonienia potem do polsatu o odblok. karty

1
  • #10 06 Maj 2009 12:50
    piotrluna
    Poziom 9  

To czyli kąt odchylenia w czaszy ustawic nie 45 tylko 27??

Dodano po 24 [minuty]:

Zapoimniałem jeszcze o jednym...a ten konwenter po ustawieniu na astre będzie zezował na hot birda albo odwrotnie??
    Tam na tym konwenterze jest także skala
    czyli ten konwenter też musze przekręcic zgodnie ze skazówkami zegara??Mieszkam 30 km oo Gliwic , do katowic mam około 60 km.

Dodano po 2 [minuty]:

lisek wierze w Ciebie będą punkty dodatnie.

0
  • #12 06 Maj 2009 19:18
    piotrluna
    Poziom 9  

Dziękuje za odpowiedzi ustawiłem to wystarczyło troche cierpliwosci.W prezencie dostałem byłą analogówkę na własnosc hehe.Pozdrawiam

0