Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kolbowej stacji lutowniczej. Jakie firmy, modele itp.

klops_mops 06 Maj 2009 08:12 1914 5
  • #1 06 Maj 2009 08:12
    klops_mops
    Poziom 17  

Witam!

Chcę kupić stację lutowniczą, naczytałem się już trochę na te tematy, oto co wybrałem:

Poz. nr. 3 i 4 to chyba bardziej znane firmy.. Ale sam już nie wiem, mam dość duży mętlik w głowie.

Mogą być inne, takie jakie możecie polecić, z tym że cena ~350 zł, stacja będzie używana głównie do lutowania PCB z ele. przewlekanymi, czasem (rzadko) zdarzą się elementy SMD, chciałbym również by posiadała dość łatwo dostępne groty.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

Linki do allegro usunięte. Podaj numery aukcji. [Rubens]

0 5
  • TermoPasty.pl
  • #2 07 Maj 2009 11:29
    piotrmasma
    Poziom 10  

Ja mam stację tyle że cena pewnie Ci nie będzie odpowiadała. Ale ogólnie jestem zadowolony z tej stacji. Duży wybór grotów u dystrybutora, szybko się nagrzewa i sama jakość wykonania stacji super.

http://www.renex.com.pl/pokaz_produkt.php?id=2011

Link do allegro usunięty. Podaj numer aukcji. [Rubens]

0
  • TermoPasty.pl
  • #3 14 Maj 2009 19:12
    stopi
    Poziom 28  

Posiadam Pensol Solomon SL-30. Ogólnie jestem zadowolony bardzo. Szybko grzeje, ma wieszak na lutownicę, miejsce na oczyszczanie grota z cyny. Tanie części - po 2 latach popsuła się grzałka - nowa kosztowała mnie 24zł. Śmiga dalej jak się patrzy. Do tego ma elektroniczny wyświetlacz temperatury.

0
  • #4 17 Maj 2009 12:22
    mdziewie
    Poziom 18  

Czy moderatorowi Rubens nie zdaje się, że pozbawił konwersację sensu?

W temacie: Ja mam Solomona model ten ze skalą diodową od wielu lat. Polecam. Jakość za rozsądną cenę - jak Dosia.
    Używam również Wellera - Weller różni się w zasadzie tym, że ma "miększy" kabel i mocno zafałszowany odczyt temperatury. A Weller to przecież arystokracja wśród lutownic.

0
  • #5 17 Maj 2009 13:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 18 Maj 2009 22:12
    piotrmasma
    Poziom 10  

mdziewie napisał:
    Czy moderatorowi Rubens nie zdaje się, że pozbawił konwersację sensu?

W temacie: Ja mam Solomona model ten ze skalą diodową od wielu lat. Polecam. Jakość za rozsądną cenę - jak Dosia.
    Używam również Wellera - Weller różni się w zasadzie tym, że ma "miększy" kabel i mocno zafałszowany odczyt temperatury. A Weller to przecież arystokracja wśród lutownic.

Ja stawiam na PACE. Od niedawna użytkuję model ST50. Szybko się nagrzewa, dużo dostępnych grotów, łatwo wymieniane groty - nawet podczas pracy stacji. Co więcej, sprawdzałem zadaną temperaturę miernikiem na grocie - nie było ŻADNEGO odchylenia.

0