Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Punto 1.9 JTD silnik gaśnie gdy sie nagrzeje

06 Maj 2009 09:14 8802 6
  • Poziom 2  
    Witam

Od kilku dni mam kłopoty z silnikiem w Punto 1.9 JTD Diesel. Silnik gaśnie po osiągnięciu temperatury nominalnej. Po ochłodzeniu pali normalnie.
    Elektronika sprawdzana była na 'komputerze", który nie wykazał żadnych usterek. Może ktoś miał podobny problem i rozwiązał go.
    Będę wdzięczny za każdą informację.

Pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Niesprawny czujnik położenia wału korbowego daje taki efekt.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    dzien dobry
    od kilku dni mam ten sam problem po przjechaniu kilku dziesieciu kilometrow w trakcie jazdy samochodu auto mi gasnie na cieplym silniku zdarza sie to coraz czesciej zapala sie na desce rozdzielczej kontrolka obrazujaca silnik . Po odczekaniu okolo 15 minut silnik zapala normalnie. Czy ktos moglby wskazac co bybylo przyczyna tego prodblemu.
    Serdecznie z gory dziekuje i pozdrawiam
    problem dotyczy Fiata Punto 1.9 JTD rok 2001
  • Poziom 2  
    Przyczyną jest uszkodzony czujnik prędkości wału korbowego. Można to sprawdzić. Po nagrzaniu silnika, gdy zgaśnie, wyjąć czujnik, szybko go schłodzić i założyć ponownie. Gdy auto odpali to przyczyną gaśnięcia silnika jest ten czujnik. sprawdziłem, u mnie tak było.

podrawiam
  • Poziom 32  
    Diagnostyka w momencie braku palenia na co wskazuje? Oczywiście nic bo nie robiłeś prawda?
  • Poziom 10  
    dziekuje bardzo za informacje co moze byc przyczyna tego problemu ale chcialbym wiedziec w ktorym miejscu znajduje sie ten czujnik predkosci walu korbowego poniewaz nie wiem stojac na w prost przy podniesionej masce i patrzac na silnik. Czy mogłbys mi powiedziec ?? pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam :) mam podobny problem z gasnieciem silnika. Wymieniony juz zostal czujnik położenia wału korbowego. na kompie wyskakuje błąd egr (jest zaslepiony ) i czujnika temperatury. Autko to bravo z 2000r 1.9 Jtd 105 KM rece mi juz opadaja bo niewiem co to moze byc POMOCY