Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa/czyszczenie głośnika

06 Maj 2009 15:46 2439 4
  • Poziom 11  
    Witam. Mam pewien problem. Otóż kiedyś miałem mały remont w garażu i podczas jego trwania do głośnika naleciało trochę kurzu czy piasku pod cewkę (czy jak to się nazywa ...) i teraz przy nawet lekkim ruchu trzeszczy i nie da się tego słuchać. Mam taki głośnik:
    Naprawa/czyszczenie głośnika
    Czy jest jakiś sposób na wyczyszczenie tego ? Próbowałem sprzężonym powietrzem ale nic nie dało.
    Czy jest może jakiś fachowiec co się tym zajmuje ? Ile może kosztować takie coś ?

Ps. nie wiedziałem gdzie napisać więc napisałem w tym dziale, jak coś to proszę przenieść.
  • Użytkownik obserwowany
    Trzeba by rozkleić głośnik i wyczyścić bo to najskuteczniejszy sposób. Jednak jeśli nie robiłeś tego wcześniej to radził bym to polecić komuś kto się na tym zna. Może to kosztować w granicach 30-50zł. Ewentualnie jeśli to proch to możesz liczyć na szczęście że wypadnie przy głośniejszym słuchaniu i mocnym uderzeniom basu;). Jednak na Twoim miejscu bym nie ryzykował gdyż grozi to uszkodzeniem cewki! Więc udaj się do specjalisty który taką usługę oferuje.
  • Poziom 11  
    Rozkręcałem głośnik, tzn odkręciłem te 2 głośniczki wysoko tonowe na tej kolumience i przedmuchałem lecz to nic nie dało, żeby wyczyścić trza by było wyciągnąć membranę z tą cewką lecz jak to zrobić ? Konieczne by było odklejanie membrany na zawieszeniu czy jak ?
  • Pomocny post
    Użytkownik obserwowany
    tak, trzeba by było odkleić zawieszenie górne a następnie dolne.
  • Poziom 11  
    Dzięki, to zobaczę to dokładnie, a jak nie to poszukam jakiegoś speca :)
    Nie zna ktoś może kogoś w rejonie Gliwic czy okolic ?

Poleciał "pomógł".