Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka do mleka nie wyłącza sie.

06 Maj 2009 17:10 5281 7
  • Poziom 15  
    Próbowałem naprawić starą chłodziarkę ale bez powodzenia.
    Chłodziarka nie chce się wyłączyć pomimo pracy przez cały dzień na okrągło. Jest w niej regulator temperatury EDA TSM-3 WT90/EDA-58
    przekaźnik w nim działa ale niestety tylko w jedną stronę :-)
    Na kręcenie potencjometrem w regulatorze wyłącznik nie reaguje.
    Czy mam szukać nowego regulatora?
    Chłodziarka mrozi bardzo fajnie więc to chyba nie kwestia zbyt wysokiej temeratury.

Próbowałem wsadzić cały czujnik temperatury od lodówki Polar. Tą termoparę przymocowałem do blach trzymających rurki chłodnicze jednak cały moduł nie jest umieszczony w środku chłodziarki a jedynie ta termopara. Myślałem, że zadziała ale też nie pomimo ustawienia pokrętła na zakresie 1 (najmniejsze chłodzenie)

Może ma ktoś jakiś pomysł na naprawę?
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator - Na Wesoło HydePark
    Zmień termostat razem z czujką. Teraz są produkowane fajne elektroniczne z wyświetlaczem i sterowaniem mieszadła. U Ciebie pewnie mieszadła nie ma. Albo poszukaj nowego regulatora oryginalnego razem z czujką. Na naprawę szkoda czasu.

PS. W którym ze starszych roczników Radioelektronika były schematy tych regulatorów.
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Co robią lodówki przy urządzeniach grzewczych ?
  • Poziom 15  
    wawrzeczko_t napisał:
    Co robią lodówki przy urządzeniach grzewczych ?

Kategoria
    Systemy grzewcze,
    Naprawa sprzętu grzewczego i chłodniczego

Ps. Wystarczy poszukać w kategoriach na stronie głównej.
    To nie jest sprzęt typu AGD do użytku domowego.
    Takie nic nie wnoszące uwagi do niczego się nie przydadzą no, chyba że chce Pan w krótkim czasie wyrosnąć na megaspecjalistę.
    Tak więc proszę się trzymać zasady: nie mam nic do powiedzenia w temacie - nie zabieram głosu.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Ok. Sorry. W pompach ciepła też są sprężarki :) a kotły ze zintegrowanym podgrzewaczem wody ludzie nazywają "lodówkami". Jeszcze raz sorry. Pozdrawiam.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Są mechaniczne termostaty "uniwersalne" z regulacją -30 do +30C. To byłoby najprostsze i najtańsze rozwiązanie, do tego niezawodne. Przynajmniej bardziej niezawodne od elektroniki.
  • Poziom 15  
    elektryk2000 napisał:
    Są mechaniczne termostaty "uniwersalne" z regulacją -30 do +30C. To byłoby najprostsze i najtańsze rozwiązanie, do tego niezawodne. Przynajmniej bardziej niezawodne od elektroniki.

To jest dobry pomysł. Czy to coś oparte na wyłączniku bimetalicznym? Może mógłby Pan polecić jakiś model lub firmę, której produkty są dobre?
    W każdym razie poszukam czegoś tego typu.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Odezwij się Kolego na"PW" do mnie w sprawie tego termostatu