Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xilinx ise webpack i linux

06 Maj 2009 18:58 2933 4
  • Poziom 11  
    Na jakich dystrybucjach linuxa działa działa to oprogramowanie (z możliwością programowania CPLD przez LPT)? Czy ktoś uruchomił je na Ubuntu 9.04?
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jeszcze kilka miesięcy temu pracowałem z ISE Webpack uruchomionym na Debianie Unstable - myślę, że to dosyć blisko Ubuntu 9.04. Programowanie przez iMPACT i LPT odbywało się bezproblemowo, ale co prawda nie za szybko. Cały problem z ISE pod linuksem to sterowniki dla kabla LPT. Te standardowo dostarczane przez Xilinx'a generalnie nie działają, trzeba skompilować i zainstalować sterowniki ze źródeł - na szczęście kompilacja przebiegała u mnie bez większych problemów.

Gorąco polecam opis instalacji ISE Webpack zamieszczony na wiki Gentoo - http://en.gentoo-wiki.com/wiki/Xilinx_ISE_WebPACK. Z tego co widzę, jest aktualizowany na bieżąco z nowymi wersjami ISE i Kernelami.
  • Poziom 11  
    Dzięki.
    U mnie na ubuntu 9.04 nie mogę zainstalować tych sterowników (windrvr6) i planuję zainstalować dodatkowo jakąś dystrybucje linuxa na której by działały. Spróbuję tego debiana.
  • Poziom 11  
    :arrow: Dr.Vee
    Dzięki! Uruchomiłem na ubuntu 9.04 :D

Żeby uruchomić PACE trzeba przed uruchomieniem project navigator w terminalu wpisać w terminalu export DISPLAY=:0