Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

golf II 1.3 gdzie jest masa czyjnika tempeatury cieczy

06 Maj 2009 19:45 1987 18
  • Poziom 10  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć gdzie jest podłaczona masa od czyjnika temperatury cieczy w vw golf 1.3 gaźnik 90'? To znaczy w którym miejscu jest przykręcona do karoserii i czy tą wtyczke od czujnika z dwoma przewodami można kupić nową? Ponieważ wskaźnik raz pokazuje temperature a raz nie, więc mam chyba gdzieś problem z przewodami coś w nich nie łaczy. Proszę o pomoc.
  • Poziom 28  
    problem to jest ale z czujnikiem
  • Poziom 10  
    Poradzono mi że mam szukać w instalacji.:|
  • Poziom 36  
    Jeżeli masz dwa, to pewnie jeden idzie do +, a drugi do wskaźnika. Sprawdź miernikiem.
  • Poziom 10  
    a czy samą wtyczke dostanie się w sklepie motoryzacyjnym?
  • Poziom 36  
    Pierun wie, ale na szrocie/złomie napewno.
  • Poziom 10  
    Jedni radzą że to czujnik drudze że to napewno coś nie łączy w instalacji. Jak by był czujnik zepsuty to chyba by wcale nie działało a tu raz pokazuje temperature, a raz nie. Wskazówka zacznie opadać i za chwile się podnosi:?:
  • Poziom 39  
    Zewrzyj te styki we wtyczce od tego cujnika i zobacz czy wskażnik działa , jeżeli działa to czujnik jeżeli nie to musisz szukać w instalacji lub liczniku
  • Warunkowo odblokowany
    Najprawdopodobniej przerwa w zespole wskażników po za tym czujnik zasilany jest ze stabilizatora napięcia 10V który znajduje się na tylnej części zespołu wskażników obudowa TO220 wygląda jak tranzystor mocy z 3ma nóżkami... :) jeden przewód z czujnika idzie do stabilizatora ( + ) a drugi do cewki wskażnika temp i po przez cewkę do masy. Ewentualnie sprawdż te obwody :)
  • Poziom 28  
    Chłopie, który ty już raz piszesz o tym czujniku?Jeżeli sobie nie radzisz jedż do elektryka.
  • Poziom 10  
    rico37p napisał:
    Chłopie, który ty już raz piszesz o tym czujniku?Jeżeli sobie nie radzisz jedż do elektryka.
    Swoje rady zostaw dla siebie. Nie chcesz pomóc to nie pisz wogóle po co sie wysilasz.
  • Warunkowo odblokowany
    aha nie wiem jaki rocznik masz i jaki model wskazników ale starsze modele miały końcówki cewki nie lutowane lecz w postaci śruby przykręcanej nakrętką do taśmy....
  • Poziom 10  
    cooltygrysek napisał:
    Najprawdopodobniej przerwa w zespole wskażników po za tym czujnik zasilany jest ze stabilizatora napięcia 10V który znajduje się na tylnej części zespołu wskażników obudowa TO220 wygląda jak tranzystor mocy z 3ma nóżkami... :) jeden przewód z czujnika idzie do stabilizatora ( + ) a drugi do cewki wskażnika temp i po przez cewkę do masy. Ewentualnie sprawdż te obwody :)
    Dzięki za odpowiedz właśnie o to mi chodziło jak prowadzone są te przewody:D
  • Poziom 39  
    kar 89 czy ty czytasz co do ciebie piszą, przecież rico ci już pomógł i to bardzo przy poprzednim poście a ty nawet nie podziękowałeś a teraz jeszcze pyskujesz. Widzę że szkoda czasu dla ciebie. Nie wyciągasz wniosków z informacji i na dodatek jesteś bezczelny.
  • Warunkowo odblokowany
    słuchajcie nie ma co się tak denerwować jeśli czujnik był by uszkodzony to by wadliwie pokazywał temperaturę lub wcale lub na maxa ale tu chodzi o to że raz coś pokazuje a raz nie wiem jak jest bo sam śmigam GOLFEM II i miałem już dwa razy problem z czujnikiem temp a u mnie są dwa jeden od wskażnika a drugi automatyki podgrzewania wstępnego ...
  • Poziom 10  
    O to właśnie mi chodzi w poprzednim razem pisałem bo nie pokazywało wcale temperatury, a dzisiaj raz działał raz nie, a jak działał to wskazywał poprawną temperaturę więc chciałem się dowiedzieć gdzie są przeprowadzone przewody od czujnika.
  • Pomocny post
    Warunkowo odblokowany
    oba przewody idą do zespołu wskażników !!!!!!! :) mogą przechodzić jedynie przez płytę przekażników w postaci wtyku z przewodami z komory silnika a następnie rozdzielane na inne wtyki w płycie przekażnikó ale tak jak pisałem nie wiem jaki to rocznik bo jest kilka wariantów wykonania instalacji .... ale co by nie było to te dwa przewody idą bezpośrednio na zespół wskazników ....
  • Poziom 10  
    Dzięki za wszystkie rady jutro zajrze co tam się w nim dzieje.:D
  • Poziom 28  
    Jutro będzie nowy temat związany z czujnikiem temperatury w GolfieII.