Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zablokować "połączenia danych" czy tylko polic

06 Maj 2009 21:10 2650 14
  • Poziom 14  
    Witam

Problem mam następujący:

Ktoś (konkurencja) blokuje mi telefon dzwoniąc bez przerwy -ok 30 razy na minutę z numeru zastrzeżonego.
    Udało mi się zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych za pomocą advanced call manager-a i jeden dzień miałem spokój.
    Teraz pomimo działającej w tle aplikacji dzwoni do mnie "połączenie danych" -wygląda jak telefon z zastrzeżonego, tylko obok słuchawki jest literka "D" i jak wcisnę czerwoną słuchawkę pojawia się na chwilę na ekranie napis "nr zastrzeżony".

Poradźcie proszę jak zablokować w telefonie owe połączenia danych tak, by było automatycznie odrzucane albo nie występowało wcale.

telefon to nokia 6650, s60v3
    karta sim orange pop

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    A zmiana numeru? Hm niezły psikus, jak odbierasz co się dzieje? Może to jakieś przekierowanie, skąd pewność że to konkurencja?
  • Poziom 14  
    eslodowy napisał:
    A zmiana numeru? Hm niezły psikus, jak odbierasz co się dzieje? ...

Mam to na 3 numerach :( zmiany skutkują do pierwszego pojawienia się nr w prasie -(branża motoryzacyjna, skup aut)

Po odebraniu rozmowa kończy się jakby automat wykrywał, że odbieram i automatycznie rozłączał w chwili odebrania -w podsumowaniu pojawia się 1 sekunda rozmowy.
  • Poziom 31  
    Nie pamiętam był taki program co blokował prefix ale to trochę Ci nie na rękę blokować np prefix 501, bo zablokujesz sms centrum i inne numery, nigdy nie próbowałem nikogo tak drażnić, ale może spróbować tą samą metodą (tu niestety nie wiem co jest wykorzystywane do blokowania Twojego numeru ale pewnie komóra podpięta pod kompa z jakimś programikiem). Możesz spróbować też zgłosić sprawę do operatora z jakiego numeru masz połączenia, że ktoś sztucznie generuje ruch na Twój numer, bo jakby nie było operatorzy mają zastrzeżenia w regulaminach, odnośnie takich sytuacji gdy ktoś generuje sztuczny ruch w sieci. Sprawdź aplikacje jakie są dostępne dla Twojego telefonu,
    http://www.symbianos.pl/programy
    Nie sądzę by zmiana numerów coś dała. Może ogłoszenie inaczej formułuj, ze skup aut zamiast z Twojego miasta, to z kilku miasteczek ościennych.
  • Poziom 31  
    hmmmmm polaczenie danych a jakbys nie mial skonfigurowanego tel do internetu itp to Twoj tel nie moglby go nawiazac . Zdejmij simlocka i wloz tam np karte playa ten tel ma ust. w sofcie na stale wpisane ere wiec moze pomoze
  • Poziom 31  
    archi3 napisał:
    hmmmmm polaczenie danych a jakbys nie mial skonfigurowanego tel do internetu itp to Twoj tel nie moglby go nawiazac . Zdejmij simlocka i wloz tam np karte playa ten tel ma ust. w sofcie na stale wpisane ere wiec moze pomoze

ale tu chodzi o blokowanie uprzykrzającego życie numeru ;)
  • Poziom 14  
    udaj sie do salonu z tym problemem i tam powinni zablokowac ten numer a jak znowu bedzie dzwonil to do skutku i dadza sobie w koncu spokuj
  • Poziom 14  
    archi3 napisał:
    hmmmmm polaczenie danych a jakbys nie mial skonfigurowanego tel do internetu itp to Twoj tel nie moglby go nawiazac .

tu nie chodzi o połączenie danych gprs do internetu jak mniemam, tylko ktoś próbuje nawiązać z moim telefonem "połączenie danych" czyli jak mniemam:

połączenie faksowe
    połączenie modemowe (gdy próbuję odebrać "połączenie danych" to dostaję info, że nie mogę bo brak terminala)
    połączenie video -3g (w ustawieniach mam wyłączony tryb umts)

Co to jest w ogóle to "połączenie danych" -googlam googlam i nic...
    Niby jest w przekazach połączeń, ale z racji tego, iż to telefon na kartę nie da się go przekierować -próba przekierowania zwraca błąd.

przemekjasiu napisał:
    udaj sie do salonu z tym problemem i tam powinni zablokować ten numer a jak znowu będzie dzwonił to do skutku i dadzą sobie w końcu spokój

właśnie dzwoniłem kilka razy na infolinię orange i uzyskałem info, iż połączeń danych w tel na kartę nie można przekierować -gdy zapytałem kilku konsultantów co to są te połączenia danych to za każdym razem dostawałem inną odpowiedź, kazano mi nawet pokasować profile internetowe -jakoby to miało niby zatrzymać owe połączenia -efekt jak dzwoniło tak dzwoni "połączenie danych"...
  • Poziom 31  
    Kiedy Ci się wyświetla to "połączenie danych"? przeglądam instrukcję do 6650 i nie widzę takiej ikonki "D".
  • Poziom 14  
    eslodowy napisał:
    Kiedy Ci się wyświetla to "połączenie danych"? przeglądam instrukcję do 6650 i nie widzę takiej ikonki "D".

jest noc i nie dzwoni teraz, postarałem się w miarę wiernie oddać jak to wygląda na wyświetlaczu:

Jak zablokować "połączenia danych" czy tylko polic

pod słuchawką zamiast ikonki telefonu pojawia się niebieska literka "D"
    oczywiście napisu "dzwoni" brak
  • Poziom 31  
    Dzwoniłeś do biura obsługi klienta, ze zgłoszeniem sztucznego ruchu, przekierowaniem ruchu na Twój nr itd. Zadzwoń zapytaj co to jest i spytaj czy wszystko ok z Twoim numerem.
  • Poziom 31  
    elektron02 napisał:
    Kolego zgłoś to na policje. Z dzisiejszą technologią nie tylko zablokują tamten nr ale i znajdą gościa i będziesz miał spokuj

Tylko co tu zgłosić? Próby połączeń, przecież to nie są pogróżki, nawet w przypadku pogróżek sprawy są umarzane z powodu niewykrycia sprawcy, bądź niskiej szkodliwości... Ale próbować można.
  • Poziom 14  
    dreczycielstwo i uniemożliwianie pracy i zarobku ten ktoś odbiera ci chleb przeciesz
  • Poziom 32  
    Tak, zaraz koledzy doradzą idź do sądu... Ze 6 - 8 lat i sprawa załatwiona. :D

A poważnie moim zdaniem to problem jest operatora i on powinien go rozwiązać w końcu płaciisz mu za to też. Oczywiście nie zaszkodzi zgłościć sprawę na policję ale onie będą musieli zwrócić się do operatora, może coś razem wymyślą.