Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz Rotel RCD-02 - po wymianie mechanizmu (KSS-213C)

__mark__ 06 Maj 2009 23:36 2252 2
  • #1 06 Maj 2009 23:36
    __mark__
    Poziom 2  

Witam
    Mam problem z odtwarzaczem Rotel RCD-02. Od dłuższego czasu, najpierw sporadycznie, później coraz częściej po włożeniu płyty pojawiał się dość głośny szum silnika i po chwili odtwarzacz wyrzucał płytę w takim samym położeniu jak została wprowadzona na tacce.
    Ostatnio po raz pierwszy wymieniłem mechanizm na nowy KSS-213C z mechaniką. Usterka opisana wyżej nie została wyeliminowana, występuje bardzo często.
    Nowy mechanizm jest sprawny, odtwarza nawet płyty CD-RW (oryginalny nie radził sobie z tymi płytami).
    Gdy wystąpi ta usterka wystarczy minimalnie podnieść część na której zamontowany jest KSS-213C i odtwarzacz działa prawidłowo.
    Podejrzewałem, że usterkę mogłoby powodować obniżenie się talerzyka zamontowanego na silniku oryginalnego mechanizmu KSS-213C, ale w takim przypadku problem byłby wyeliminowany po wymianie mechanizmu na nowy.
    Jak można wyeliminować tę usterkę? Nie chcę na razie eksperymentować ze zmianami wysokości talerzyka (może nie jest to potrzebne?). Proszę o pomoc.

Poprawiono temat na regulaminowy!
    [_P_]

0 2
  • Pomocny post
    #2 07 Maj 2009 20:44
    marek naprawa rtv
    Poziom 13  

Witam

Piszesz ze jak podniesiesz mechanizm jest ok. za podnoszenie
    mechanizmu odpowiedzialny jest pasek,który jest pod tacką płyty
    może jest rozciągnięty .

0
  • #3 15 Lip 2009 20:10
    __mark__
    Poziom 2  

Wymiana paska (fi 28 x 1,5 x 1,5 mm) usunęła usterkę. Odtwarzacz pracuje prawidłowo. Dziękuję za pomoc.

0