Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

baterie litowo jonowe

voytek_nobody 05 May 2004 11:24 1988 5
 • #1
  voytek_nobody
  Level 17  
  ja postepowac z bateriami litowo jonowymi aby nie tracily pojemnosci. Czy nalezy je rozladowywac do konca a pozniej ladowac. Czy mozna je poprostu doladowywac nie tracac ich pojemnosci i zywotnosci
 • #2
  sq5vjj
  Level 11  
  Ja stosuje zasade taką jak zjnymi bateriami, czyli ładuję jak się całkowicie wyczerpie.
  choć LI-Jon są podobno odporne na "pamięć chemiczną"
 • #3
  zwirek2
  Level 17  
  ja tak samo jak kolega SQ5VJJ postepuje z tymi bateriami mam nokie3510i i juz posiadam ja 1,5 roku i odziwo bateria trzyma jak trzymala na poczatku co 6 dni laduje a bardzo czeto bawie sie gierkami i duzo sms-ów wysylam ,podkreslam ze nigdy nie doladowywalem tylko wteczas jezeli mi sie juz wylaczy podpinam ladowarke
 • #4
  piotrek5001
  Level 24  
  Bateryjki LI-ION (według producentów) są pozbawione wfektu pamięciowego i można je doładowywać ile wlezie. Ja jednak, tak jak koledzy ładuję jak się wycerpie, chyba że pilnie potrzebuję.
 • #5
  grzechugd
  Level 21  
  Z tego co się oriętuje (choć mogę się mylić, jeśli tak to mnie sprostujcie) baterie litowo-jonowe nie są do końca pozbawione efektu pamięci . Dopiero bateria litowo-polimerowa tego efektu nie ma.
 • #6
  SPiotr
  Level 23  
  Może zwróćmy uwagę na jeszcze jeden parametr otóż baterie te wytrzymują ok. 1000 cykli "ładowanie/rozładowanie" jeżeli będziemy je doładowywać w połowie ich pojemności to teoretycznie skrócimy ich żywotność o połowę.Pomimo braku chemicznego efektu pamięciowego to z czasem będą się pogarszać wszystkie parametry łącznie z tym efektem.Reasumując ekonomiczniej jest wykonywać pełne cykle rozładowania jak wcześniej zauważyli koledzy.