Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD Philips DVP3040 brak reakcji na przycisk open.

Piko 07 May 2009 09:50 3302 5
 • #1
  Piko
  Level 22  
  Witam. Nie wiem jak to jest ale..
  Mam taki sprzęt który się dość dziwnie zachowuje. Po włączeniu nie idzie otworzyć szuflady. Nie jest to usterka mechanizmu, bo nie ma napisu "open". Poszuka sobie płyty.. wczyta (jeśli jest lub napisze brak dysku jeśli go nie ma) i dalej cisza. Można sobie naciskać ile się chce aż on sam stwierdzi że już można i wtedy pozwoli się otworzyć. Czas oczekiwania jest większy jak 5 min. Potem już działa wszystko Ok. Do momentu wyłączenia gdzie cykl ten sam się powtarza. To musi być coś programowe bo odkręcałem przedni panel tam pomierzyłem i nie ma się czego czepić? Może właśnie jakiś reset lub coś podobnego? Dziś ma pan mi donieść pilota do niego może to coś zmieni. Bardzo proszę o jakąś podpowiedź.
  Pozdrawiam Piko.
 • #3
  elek77
  Level 24  
  Ja miałem identyczną usterkę w DVP3010, podstawiłem płytkę przedniego panela i było OK (miałem takiego na złom). Nie był to oczywiście uszkodzony switch. Jeśli pilot nie ma klawisza OPEN/CLOSE, to chyba tą samą robotę wykona dłuższe przytrzymanie klawisza STOP (na pilocie).
 • #4
  Piko
  Level 22  
  Witam i chyba tu jest "pies pogrzebany", bo poprawiłem kilka lutów na panelu i jak by inaczej. Zadowolony zawołałem klienta a on pokazał co potrafi. :) Co do pilota właśnie jest tak że trzeba przytrzymać klawisz.
  Dziś jeszcze spróbuję polutować panel.. i zobaczę. Dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam Piko.
 • Helpful post
  #5
  Sting
  Video recorders specialist
  WoW ale zbieg okoliczności. Bezwzględnie wymieniajcie klawisze 4 sztuki i będzie po usterce. Odtwarzacz dziwacznie się zachowuje jakby była jakaś blokada rodzicielska. Nie pozwala na otwarcie tacki, bezpośrednie włożenie płyty i włączenie powoduje odczyt i komunikat o niegotowości i przejście na stop. Te jaja powodują switche i należy je wymienić. Nieźle się z tym dziwactwem nacharowałem ale to one. Kiedyś taka marka a teraz jaka kiszka.
 • #6
  Piko
  Level 22  
  Witam. Wygląda na to, że pomogło? Nie wymieniałem a solidnie je "wykąpałem" w detergentach. Jak na razie dwa dni i działa. Reaguje od razu na klawisz open i wysuwając szufladę pisze "open".
  Tak więc kolegom dziękuję i temat zamykam.
  Piko RTV.