Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 1363 - uruchamia się jak mu się podoba

07 Maj 2009 13:53 1447 5
  • Poziom 17  
    Mam problem z tym laptopem, bo nie mogę go uruchomić. Czasami wystartuje, uruchomi się skanowanie dysku, dojdzie do 49% i koniec- wiesza się. Co może być powodem- dysk czy problemy z płytą główną? Jak to sprawdzić? Czytałem na forum o przypadłości modeli Acera jakimi są mikropęknięcia płyty głównej (gdzieś w okolicy mostków). Mój czasami upadł (zjechał z siedzenia samochodu ale w torbie) i był mocno eksploatowany w różnych warunkach. Proszę o wskazówki gdzie szukać usterki. I jeszcze jedno- jak odzyskać dane z dysku? Czy dysk z laptopa można podpiąć pod komputer np. stacjonarny by zgrać dane? Jak to zrobić? Help
  • Poziom 32  
    To prawdopodobnie wina dysku. Dysk można podpiąć do innego komputera.

Dodano po 2 [minuty]:

Ale potrzebna będzie przejściówka.
  • Poziom 17  
    To jednak nie dysk. Teraz laptop nie startuje nawet z płyty CD bootowalnej. Słychać pracujący napęd, ale na ekranie brak wyświetlania. Lampka dysku sie nie zapala. Czy to padł bios, czy może grafika??? Podłączałem pod monitor i to samo-ciemny ekran. Co z tym dalej robić? Dysk wyciągnąłem bedę go testował w innym kompie. Jaką najlepiej zastosować przejściówkę?
  • Poziom 13  
    Teraz w ogóle nie wstaje?
  • Poziom 17  
    Tak wogóle nie wstaje. Dysk sprawdziłem na innym kompie jest dobry, bez błedów. Ekran ciemny, słychać tylko pracę cd romu, lampka zasilania świeci, baterii też. Podejrzewam matrycę (brak podświetlania) albo kartę graficzną, bo z wyjścia monitorowego tez nie ma obrazu. Szukam schematu tego laptopa, nakierujcie mnie gdzie można go znaleźć. Acer Aspire 1363WLMi model MS2159W. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Schematu nie szukaj szkoda czasu ,rozbierz i szukaj napieć - procesor , pamieć , grafika.
    Płyta robi POST-a?