Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Winadows Vista 64bit problem z nazwami folderow !!

darosemaj 07 Maj 2009 14:18 1083 17
  • #1 07 Maj 2009 14:18
    darosemaj
    Poziom 12  

Witam
    Mam na komputerze zainstalowany Win Vista od 7 miesięcy i zaczyna mu już odbijać. A konkretnie nie ma nazw folderów jeśli ustawie ich wielkość ręcznie i wszystko jest nawalone na siebie. Już mnie to wkurza bo nie moge nic znaleźć w ten sposób. Prosze o jakąś pomoc.
    Winadows Vista 64bit problem z nazwami folderow !!

0 17
  • #2 07 Maj 2009 14:24
    jokrasa
    Poziom 29  

Możesz zresetować widok do domyślnych wartości tzn zmienić we właściwościach systemu>>wydajność>>ustawienia.

0
  • #3 07 Maj 2009 14:27
    darosemaj
    Poziom 12  

To znaczy sie jak odświerzyć indeks wydajności??

0
  • #5 07 Maj 2009 15:52
    darosemaj
    Poziom 12  

Niestety nie działa dalej jest tak samo. Co robić może jakieś pliki się uszkodziły prosze o jakieś wskazówki.

Dodano po 41 [minuty]:

To pomoże ktoś bo to naprawde important!!

0
  • #6 07 Maj 2009 15:58
    jokrasa
    Poziom 29  

A jak wyłączysz Aero to coś zmieni?

0
  • #8 07 Maj 2009 20:56
    darosemaj
    Poziom 12  

Wyłączyłem Aero i dalej nic próbowałem w opcjach folderów różne ustawienia i też nic. Już nie mam siły do tego czy pozostaje mi już tylko format??

0
  • #9 07 Maj 2009 21:01
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 07 Maj 2009 21:10
    darosemaj
    Poziom 12  

Tak i to na samym początku przeskanowałem kompa kilkakrotnie jednak nic nie ma, dodam jednak, że robiąc metode z linku "Gusioo" ikony na dysku "C" wruciły do normy tylko na "D" jeszcze jest problem.

0
  • #11 07 Maj 2009 21:40
    jokrasa
    Poziom 29  

Nic nie formatuj na razie ! Nie idźmy po najmniejszej linii oporu :)

W trybie, kiedy wszystkie pliki ukryte i systemowe są widoczne, skorzystaj z szukajki lub ręcznie przejdź do wszystkich głównych katalogów każdego dysku/partycji i wywal plik IconCache.db do kosza. Opróżnij kosz. Zresetuj PC.

Jak nie podziała, to kolejne fix narzędzie tu:

http://download.uniblue.com/aff/rb/vistax64/opt07209/c/registrybooster.exe

0
  • #12 07 Maj 2009 22:42
    dexi
    Poziom 29  

Wejdź do jakiegokolwiek folderu, kliknij w puste miejsce prawym klawiszem myszy. Wybierz z menu kontekstowego "widok", a następnie w "ukryj nazwy plików". Nazwy tych opcji przetłumaczyłem z angielskiego, bo mam angielską Vistę. Odpowiedz, czy pomogło.

0
  • #13 08 Maj 2009 16:58
    darosemaj
    Poziom 12  

Próbowałem obydwu sposobów dalej nic już mam dosyć prosze o dalszą pomoc to może znajdziemy w końcu przyczyne.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha jeśli chodzi o tą opcje "ukryj nazwy plików" to wszędzie ją mam a na 'D' tej opcji wogóle nie ma więc coś jest nie tak.

0
  • Pomocny post
    #14 08 Maj 2009 19:19
    dexi
    Poziom 29  

Dobra, znalazłem na zagranicznej stronie takie rozwiązanie:

HOW TO GEEK

Spróbuj tego. Jesli potrzebujesz pomocy z tłumaczeniem to pisz tutaj.

0
  • #15 08 Maj 2009 20:04
    darosemaj
    Poziom 12  

Faktycznie to mój problem jednak nie jestem zabardzo obeznany w J.Angielskim wiec prosze o tłumaczenie jeśli to możliwe.

Dodano po 5 [minuty]:

Ok poradziłem już sobie z tym tłumaczeniem ale dalej nic, dodam że nazwy są na innych widokach folderów jednak gdy chcę sam sobie dostosować ich wielkość to już nie ma nazw. Wiem że mógłbym to tak zostawić jednak chciałbym mieć wszystko tak jak wcześniej.

0
  • #17 08 Maj 2009 20:23
    darosemaj
    Poziom 12  

No na moje nieszczęście wyłączyłem tę opcje gdyż bez niej Vista sie tak nie muli :/ także w tym kierunku lipa będzie. Już mi sie pomysły kończą prosze o dalszą pomoc w walce z Vistą.

0
  • #18 09 Maj 2009 14:00
    darosemaj
    Poziom 12  

Dobra pomógł jednak sposób z linku "dexi" pomylilem kolejność i dlatego wcześniej nie działało. Wszystko jest jak należy, teraz opisze to jak zrobić żeby inni wiedzieli:
    Wchodzimy na dysk, na którym jest problem i klikamy prawym w puste pole i dajemy "Dostosuj ten foldef.." później wchodzimy w zakładke "Dostosowywanie" i tam wybieramy "Obraz i wideo" i zaznaczamy zastosój i ok. Później znowu dajemy prawym "Widok" i odznaczamy "Ukryj nazwy plików" i po sprawie. Dziękuje za wszelka pomoc i Pozdrawiam :). Zamykam.

0