Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własny serwer pocztowy

07 Maj 2009 15:31 6413 7
  • Poziom 12  
    Proszę o pomoc .

Na początek powiem czym dysponuję.

1. Internet (DSL) z TPSA ze stałym adresem IP (XX.XX.XX.XX) któremu odpowiada nazwa hocXX(tu numer zamiast XX).internetdsl.tpnet.pl - mam nadzieje że dobrze rozumię ze w DNS tpsa jest po prostu ten IP powiązany z taką nazwą DNS ??

2. Kompa na którym chciałbym postawić serwer pocztowy

3. Mandrive (mam sporo materiałów jak to na niej zrobić - sporo nazbierałem i nie chce zmieniać systemu - może później jak naucze sie na tym.)

zatrzymałem sie na oknie z wyborem instalacji KDE, GNOME i inna (wybrałem inna) wtedy mi sie spytał co chce instalować (wybralem wszystko co dotyczyło) serwera i inne narzedzia (wg tego co znalazłem w necie ze wymagane) oprócz środowisk graficznych instalacja poszła dalej.

i teraz tak doszedłem do momentu instalacji - konfiguracja między innym łącza ethernet - ustawiłem ręczną konfiguracje adresu i tu wpisałem tak:

adres IP - adres kktóry został mi przydzielony (ten o którym pisałem w ponkcie 1)

maskę (zgodnie z tym co mi nadano)

brame (jak wyżej)

adres DNS1 i 2 (standardowe TPSA)

oraz nazwę hosta wpisałem: hocXX(tu numer zamiast XX).internetdsl.tpnet.pl (i tu nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem proszę o weryfikację)

instalacja przebrnała do końca

i teraz tak (dalej co zrobiłem)

1. zaktualizowałem źródła urpmi (wg instrukcji znalezionej na stronie - przeszło bez błędów)

2. zainstalowalem dodatkowe pakiety (to znalazłem w necie ze powinno być ( urpmi fetchmail wget bzip2 unzip zip nmap openssl lynx fileutils ncftp flex libxorg-x11-devel gcc gcc-c++)

3. instalacja serwera DNS poleceniem urpmi bind
    i wystartowanie serwera

4. instalacja mysql (urpmi MySQL MySQL-client libmysql15-devel)

5. instalacja postfixa (urpmi cyrus-sasl libsasl2 libsasl2-devel libsasl2-plug-plain libsasl2-plug-anonymous libsasl2-plug-crammd5 libsasl2-plug-digestmd5 libsasl2-plug-gssapi libsasl2-plug-login postfix imap)

i konfiguracja

postconf -e 'mydomain = internetdsl.tpnet.pl' (moje watpliwosci czy prawidlowo)
    postconf -e 'myhostname = hocXX.$mydomain' (znowu wątpliwości - oczywiście za XX cyferki prawidłowe)
    postconf -e 'mydestination = /etc/postfix/local-host-names, localhost.internetdsl.tpnet.pl' (znowu wątpliwości) postconf -e 'smtpd_sasl_local_domain ='
    postconf -e 'smtpd_sasl_auth_enable = yes'
    postconf -e 'smtpd_sasl_security_options = noanonymous'
    postconf -e 'broken_sasl_auth_clients = yes'
    postconf -e 'smtpd_recipient_restrictions = permit_sasl_authenticated,permit_mynetworks,reject_unauth_destination'
    postconf -e 'inet_interfaces = all' postconf -e 'mynetworks = 127.0.0.0/8'
    touch /etc/postfix/local-host-names
    touch /var/lib/mailman/data/aliases

6. edycja pliku /etc/sasl2/smtpd.conf i tu wpis jak poniżej

# SASL library configuration file for postfix
    # all parameters are documented into:
    # /usr/share/doc/cyrus-sasl/options.html
    # The mech_list parameters list the sasl mechanisms to use,
    # default being all mechs found.
    mech_list: plain login
    # To authenticate using the separate saslauthd daemon, (e.g. for
    # system or ldap users). Also see /etc/sysconfig/saslauthd.
    pwcheck_method: saslauthd
    saslauthd_path: /var/lib/sasl2/mux
    # To authenticate against users stored in sasldb. #pwcheck_method: auxprop
    #auxprop_plugin: sasldb #sasldb_path: /var/lib/sasl2/sasl.db

7. zrobienie certyfikatu SSL (wg instrukcji przeszło pomyślnie)

8. sprawdzenie telnet localhost 25, ehlo localhost (ok wg opisu z internetu odpowiedzi ok)

i teraz tak

zalogowany jako root dodałem użytkownika z konsoli useradd użytkownik haslo - zrobił

przełączyłem sie na użytkownika poleceniem su

wysłałem maila (z konsoli) na adres zewnętrzny XXXX(małpa)wp.pl - doszedł

próbowałem odpowiedzieć i od razu dostałem zwrotkę jak poniżej:

Hi. This is the qmail-send program at (nazwa serwera).
    I'm afraid I wasn't able to deliver your message to the following addresses.
    This is a permanent error; I've given up. Sorry it didn't work out.

<uzytkownik(małpa)hcoXX.internetdsl.tpnet.pl>:
    User and password not set, continuing without authentication.
    XX.XX.XX.XX does not like recipient.
    Remote host said: 554 5.7.1 <uzytkownik(małpa)hcoXX.internetdsl.tpnet.pl>: Relay access denied Giving up on XX.XX.XX.XX.

--- Below this line is a copy of the message.

Proszę o pomoc co jest nie tak.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    Weź sobie google translate i przetłumacz. Z tego co widzę co tam pisze to, problemy z użytkownikiem, hasłem oraz autoryzacją.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    zmieniono - wypowiedz nie ma sensu po zmianie pierwszej
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Domena jest już od dawna.