Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana Windows Vista na Windows XP a utrata gwarancji ?

aamaa 07 Maj 2009 16:14 5292 5
 • #1 07 Maj 2009 16:14
  aamaa
  Poziom 9  

  Witam,
  mam notebooka firmy toshiba i nie jestem pewien czy instalować system xp (teraz jest vista, która strasznie muli laptopa i jest nawalone pełno niepotrzebnych aplikacji toshiba). Wolałbym miec czystego xp-ka i stad nachodzi pytanie czy formatowanie calego dysku i instalacja na nim xp wiaze sie z utrata gwarancji na notebooka?

  0 5
 • #2 07 Maj 2009 16:21
  5bkera
  Poziom 18  

  Instaluj XP.Gwarancja jest na sprzęt ,a Ty możesz instalować co Ci się podoba.

  0
 • #3 07 Maj 2009 16:34
  Matuzalem

  Poziom 43  

  Bym nie był taki jednoznaczny w sądach i dlatego spytałbym u źródła - przedstawiciela Toshiby ( i to pewnie bym zadał pytanie na piśmie). Jeżeli bowiem przez format "całego dysku" należy rozumieć i wyrzucenie partycji recovery, to można sobie bez większego trudu wyobrazić, że - w wypadku chęci oddania sprzętu do naprawy/wymiany - zabraknie elementu, z którym był on kupiony.

  0
 • #4 07 Maj 2009 19:40
  jokrasa
  Poziom 29  

  Nie wyrzucaj systemu Win Vista z laptopa Toshiba zamieniając go na system XP. Po pierwsze zaraz zaczną się posty z problem sterowników do wszystkich bajerów itp. a w systemie Vista, możesz przecież odinstalować wszystko co Ci nie potrzebne. Dodatkowo możesz w wydajności ustawić sobie tak "wodotryski" aby Ci system nie "mulił".

  Co do gwarancji, którą otrzymujemy na sprzęt komputerowy, jakim jest tu laptop z pre-instalowanym systemem operacyjnym to jest to gwarancja na urządzenie - sprzęt - fizyczny, a nie na "program komputerowy" jakim jest tutaj system operacyjny.

  Zmianą systemu operacyjnego nie doprowadzimy do uszkodzenia sprzętu, które do tego zostały wyprodukowane.
  Dlatego gwarancji nie może zostać odrzucona.
  Natomiast gwarancja może zostać odrzucona w przypadku wykrycia zmiany oprogramowania fabrycznego danego podzespołu (firmware). Ale tu też wszystko zależy od techników, do których sprzęt trafia w 1 kolejności.

  0
 • #5 07 Maj 2009 19:41
  mat_ed
  Poziom 43  

  Cytat:
  ... Po pierwsze zaraz zaczną się posty z problem sterowników do wszystkich bajerów itp...

  Poczekajmy aż napisze jaki dokładnie model posiada.
  Na przykład dla Toshiby Satellite L350D, producent udostępnił komplet sterowników pod Windows XP, więc w tym przypadku problemów być nie powinno.

  0
 • #6 08 Maj 2009 20:10
  kobejasi
  Poziom 11  

  Gwarancja jest na sprzęt, nie ma nic wspólnego z zainstalowanym oprogramowaniem. Śmiało instaluj XP. Przed usunięciem Visty, skorzystaj z dostarczonego przez Toshibę programu Toshiba Recovery, dzięki któremu zrobisz obraz dysku z fabrycznymi ustawieniami i w każdej chwili będziesz sobie mógł do niej wrócić, nawet jeśli usuniesz partycję recovery.

  Wszystkie sterowniki dla XP są dostępne na stronach producenta. Jeśli miałbyś problem z ustaleniem urządzeń w twoim modelu laptopa skorzystaj z tej porady:
  Identyfikacja nieznanych podzespołów w Menedżerze urządzeń

  W razie czego zawsze służę pomocą ;-) Pozdrawiam.

  0