Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chrysler stratus - automatyczna skrzynia

merkurus 07 Maj 2009 17:58 3962 4
  • #1 07 Maj 2009 17:58
    merkurus
    Poziom 21  

Witam mam chryslera stratusa z automatyczną skrzynią biegów i zrobił się problem po odpaleniu wszystko jest ok po przejechaniu ok 5km przechodzi w tryb awaryjny czyli jeden bieg do przodu i wsteczny i zapala się kontrolka ABS. Po wyłączenia silnika i ponownym włączeniu od nowa na początku jest OK po paru kilometrach znowu tryb awaryjny, Może ktoś coś podpowie. Pozdrawiam dodam że samochód jest z 1997 roku

0 4
  • #2 07 Maj 2009 21:41
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

A poziom oleju w skrzyni jest OK? Mierzony oczywiście na pracującym silniku!

0
  • #3 08 Maj 2009 07:51
    merkurus
    Poziom 21  

nie wiem jak to sprawdzić ja go niedawno kupiłem a przeglądy miał robione w ASO regularnie a skrzynia jest bez wycieków więc sądzę że jest OK ale jak by mi ktoś podpowiedział jak to sprawdzić to sprawdzę dodam jeszcze że samochód ma przejechane 160tyś.

0
  • #4 08 Maj 2009 15:20
    fortronik
    Admin Sprzętu Medycznego

Miarka do pomiaru oleju w skrzyni powinna znajdować się po prawej stronie silnika w pobliżu akumulatora i powinna mieć pomarańczowy uchwyt (miarka jest podobna ja do sprawdzania oleju w silniku tylko nieco dłuższa. Stawiasz samochód na równym terenie zostawiając pracujący silnik. Wyciągasz miarkę i sprawdzasz poziom (najlepiej po wyciągnięciu miarki przetrzeć ją i ponownie dokonać pomiaru) Poziom oleju powinien być pomiędzy minimum (dolna kreska nacięcie) a górną max. Jednak nie powinno być na max. przy tej okazji możesz sprawdzić czy olej jest czysty (klarowny) nie powinien być mętny. Oraz czy nie czuć go spalenizną. Olej jest koloru czerwonego (jak sok z malin). Jeżeli auto było serwisowane to sprawdź kiedy był wymieniany filtr oleju w skrzyni (zalecane jest co 40 000 km) Może być przytkany i w tedy będzie za niskie ciśnienie. Sprawdź też wtyczkę na skrzyni morze zaśniedziały łącza.

0
  • #5 14 Maj 2009 21:30
    shisso75
    Poziom 10  

jeżeli wpada w awarie po paru kilometrach lepiej jedź gdzieś gdzie sie tym głównie zajmują bo to może być poważniejsze niż ci sie wydaje (twoja skrzynia to A604 lub A606)naprawiam automaty w bielsku i wiem co pisze ale jasnowidzem nie jestem ale napewno nie jest to przez brak oleju
    pozdr
    Rafał

0
  Szukaj w 5mln produktów