Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klon PICkit2, programator Microchip

asterix99 07 Maj 2009 18:34 8222 7
  • Klon PICkit2, programator Microchip

Klon powstał z "potrzeby chwili" jako prototyp. Znajomy potrzebował programator do laptopa dysponującego jedynie gniazdami USB.
    Bazuje na oryginalnym schemacie z kilkoma zmianami. Użyłem bardziej dla mnie dostępnych tranzystorów i wzmacniacza. (OPA2353 - szufladowy leżak z próbek, IRF7204, IRF7105)

Płytka nie była projektowana pod konkretną obudowę ale po lekkim doszlifowaniu pasuje do obudowy po kartridżu od Atari która walała się po szufladzie.
    Układ zadziałał od pierwszego włączenia. Współpracuje z "PICkit2 Programmer" dostępnym na stronie producenta oryginału.

Koszt ok. 25PLN ale tylko dlatego, że udało mi się kupić procesor za 11PLN na aukcji.

Klon PICkit2, programator Microchip Klon PICkit2, programator Microchip Klon PICkit2, programator Microchip

Wsad do procesora, schemat, program PICkit

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    asterix99
    Poziom 18  
    asterix99 napisał 248 postów o ocenie 18, pomógł 21 razy. Mieszka w mieście Wołomin. Jest z nami od 2003 roku.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • IGE-XAOIGE-XAO
    asterix99
    Poziom 18  
    Pamięci nie są włożone, nawet nie wiem czy są obsługiwane.
    Schemat wzorowany na oryginale ale widziałem np. tu wersje okrojone. Dla oszczędności 1,5zł nie wiem czy warto coś wywalać.
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery
    No wiadomo, że to nie chodzi o kasę za elementy, bo to drobnica, ale za to 2 pamięci mniej, to już całkiem sporo ścieżek mniej, a co za tym idzie całość jest mniejsza [; Twoj klon nie jest coprawda mały i widzę po projekcie, że nawet nie miał być mały, ale tak sobie gdybam [;

Dobrze wiedzieć, że pamięci faktycznie są zbędne.

4\/3!!
    asterix99
    Poziom 18  
    W programie obsługującym jest zakładka "Logic tool" której nie testowałem. Jest tam opcja zapisu próbek więc może do tego te pamięci.
    ProeXtreme
    Poziom 12  
    Nie podoba mi się to, że piny wystają po za obudowę. Są narażone na zagięcie. Po którymś z kolei prostowaniu średnio ładnie piny wyglądają. Można zahaczyć swetrem, rękawem itp i strącić to cacko ze stołu. Po za tym bardzo ładnie wykonanie :) Aha, jeszcze jedno. Brakuje mi jeszcze solder maski, ale...i tak bardzo ładnie :)
    Pozdrawiam
    mgsk8er
    Poziom 13  
    No projekt przydatny i estetyczny. A czy mógłbyś zgodnie z tradycją DIY umieścić w pierwszym poście jakieś materiały, np. schemat, plik płytki, wsad do procesora albo najlepiej wszystko razem?
    Ahcinga
    Poziom 12  
    Freddie Chopin napisał:
    ...
    Dobrze wiedzieć, że pamięci faktycznie są zbędne.
    Są zbędne o ile się z nich nie korzysta :)
    Potrzebne są jeśli, np. chce się programować PICkitem2 mikrokontrolery "zdalnie" bez komputera a używając tylko PICkita2.