Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana lasera / Tuning CD - Yamaha CD-45

xifyh 07 Maj 2009 19:10 2161 2
  • #1 07 Maj 2009 19:10
    xifyh
    Poziom 20  

Witam

Ostatnio wpadł mi w ręce cd yamahy model cd-45 z 85 roku. Wziąłem go ponieważ ma w środku dosć łądną płyte główną na której znajduje się pcm Burr-browna. Pomyślałem, że może to fajnie zagrać. Cd czyta plyty orginalne, jednak z nagrywanymi ma problemy. Myślę, że jest to wina lasera, który nie ma że tak powiem zawieszenia. W innych cd zauważałem, że soczewka jest sterowana małymi cewkami. W moim CD tego nie ma. Czy da sie jakoś wymienić laser na nowszy? Tutaj fotki:

Regulamin p.10.9, 11.1, 11.2
    Proszę usunąć z tematu ozdobnik (HELP).
    (dj-MatyAS)

0 2
  • #2 07 Maj 2009 21:27
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Maj 2009 22:11
    xifyh
    Poziom 20  

dj-MatyAS napisał:
    Soczewka MUSI być poruszana (góra-dół) bo inaczej nie byłoby możliwości odczytania żadnej płyty.

Jak ruszam tą soczewką góra dół właśnie prawie w ogóle się nie rusza. W innych cd bardzo wyraźnie to widac, u mnie nie za bardzo. Cd czyta płyty orginalne, nie ma zadnych problemów. Przy nagranej płycie słuchać w niektórych utworach takie szeleszczenie jakby płyta była porysowana. Nie da się też swobodnie przełaczyć utworu.

dj-MatyAS napisał:
    Zakładam oczywiście, że tak podstawową sprawę jak mycie soczewki ma Kolega zaliczoną?

Tak

dj-MatyAS napisał:

Przy okazji proszę sprawdzić czy nie występują zacięcia mechaniczne na szynie prowadnicy karetki.

Wszytsko zostało przesmarowane i wyczyszczone.

dj-MatyAS napisał:
    Z tego co widzę, CD jest raczej nie najnowszy

Cd jest z 1985r.

Czy wchodzi w grę zastosowanie innego lasera? Czy jest jakiś standard opisujacy połączenie modułu lasera z płytą główną?

Ponadto zauważyłem że laser świci na czerwono. Powinien? Myślałem, że CD odczytywane jest przez podczerwony laser...

Czy da się jakoś dorobić do tego cd DIGITAL OUT?

0