Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kamery do monitoringu w sklepie.

07 Maj 2009 20:57 8969 19
  • Poziom 12  
    Chciałbym założyć kamerę w sklepie. chce abym miał podgląd w domu przez internet do sklepu. jestem zimny w tym temacie dla tego prosze wytłumaczcie mi jaki sprzed zeby nie przepłacać i jak to wykonać??

Moderowany przez Mery84:

Post wydzieliłem jako nowy wątek. Proszę nie odgrzebywać archiwalnych tematów.

• OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Mamy coś takiego w szkole. Co do softu to nic nie doradzę. A sprzęt to zwykła kamerka internetowa i komputer z dostępem do sieci. Taki jest tego minus że musisz mieć w pracy włączony cały czas komputer.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    dangerousrider napisał:
    Mamy coś takiego w szkole. Co do softu to nic nie doradzę. A sprzęt to zwykła kamerka internetowa i komputer z dostępem do sieci. Taki jest tego minus że musisz mieć w pracy włączony cały czas komputer.

Dlatego wymyślono kamery IP, fukncjonujące niezależnie od komputera.
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    A ile taka kamerka IP kosztuje? Bo się nie orientuje.
  • Pomocny post
    Od 200 zł, ale kamerka godna uwagi, z zoomem i sterowaniem to wydatek lekko ponad 1000zł, np Cisco/Linksys WVC210-G5.
  • Poziom 12  
    to wytłumaczcie mi co kupić i czy lepiej kamerę z wideo rejestratorem czy coś innego. jak już wcześniej pisałem żebym mógł przeglądać przez neta??
  • Pomocny post
    Kamera(y) IP + rejestrator sieciowy (IP). Wówczas masz zdalnie dostęp do obrazu z kamer oraz do materiału zarejestrowanego.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Witam
    Zastanów się czy warto dla jednej kamery robić podgląd z domu. Zazwyczaj monitoring w sklepie potrzebny jest jako materiał dowodowy. Nie przypuszczam żebyś akurat np: kiedy kasjerka kradnie wsiadał w auto i jechał do firmy.

Niezależnie rozwiązania:

opcja 1
    Kamer IP - przyzwoita koszt 400 zł
    Stałe łącze internetowe w firmie - zależy od kogo (stałe IP)
    Stałe łącze internetowe w domu - zależy od kogo
    Rejestrujesz w domu przez internet (jakiś komputer 24 godz na dobę)

opcja 2
    zwykła kamera około 100 - 200 zł
    Rejestrator około 1100 zł (detekcja ruchu)
    Oglądasz w domu przez internet

opcja 3
    zwykła kamera około 100 - 200 zł (jakaś tam kamera już za 60 zł)
    Komputer używany typu compaq - około 400zł
    karta DVR na 4 kamery - 100 zł (detekcja ruchu)
    Komputer zamykasz w szawce i oglądasz nagrania po przyjściu do firmy

Opcja 3 działa u kolegi w wersji 8 kamer od ponad roku z powodzeniem
    jak coś mi uciekło to przepraszam
  • Pomocny post
    shadow125 napisał:
    Witam
    Zastanów się czy warto dla jednej kamery robić podgląd z domu. Zazwyczaj monitoring w sklepie potrzebny jest jako materiał dowodowy. Nie przypuszczam żebyś akurat np: kiedy kasjerka kradnie wsiadał w auto i jechał do firmy.

Niezależnie rozwiązania:

opcja 1

Niekoniecznie. Rejestrator IP może rejestrować lokalnie i zdalnie.
  • Poziom 12  
    a mówią znajomi że można kupić wideo rejestrator za 500 pln i do tego kamerę 120 pln i to podłączyć pod neta (wideo rejestrator)??
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    szaleniec chciałbym zauważyć, że w opcji 1 nie ma mowy o rejestratorze
    kamera IP nie ma opcji rejestrowania obrazu
    o rejestratorze jest mowa w opcji 2
    każda z opcji to różne koszta
    .. to tak dla zasady
  • Pomocny post
    kehn napisał:
    a mówią znajomi że można kupić wideo rejestrator za 500 pln i do tego kamerę 120 pln i to podłączyć pod neta (wideo rejestrator)??

Tak też można. To już kwestia wyboru i ceny. Nie ulega wątpliwości, że monitoring monitoring IP jest droższy, ale zyskuje się możliwość rejestrowania obrazu kamerami wysokiej rozdzielczości.

shadow125 napisał:
    opcja 1

shadow125 napisał:
    szaleniec chciałbym zauważyć, że w opcji 1 nie ma mowy o rejestratorze
    kamera IP nie ma opcji rejestrowania obrazu

Po prostu chciałem podkreślić, że w monitoringu IP mamy wybór między rejestrowaniem zdalnym, a lokalnym.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Opcję 3 mam akurat w domu (stawiam nowy komputer znajomemu)
    komputer Compaq -300 zł p4 2,8 GHz, Hdd 80 GB
    Karta DVR -jakieś 80
    kamery kolorowe kosztowały około 70 - 80 zł (4szt)
    Działa toto bezawaryjnie i ma opcje podpięcia pod sieć, mogę polecić.
    zestaw pracuje na hali produkcyjnej i zdaje egzamin

Dla ciekawostki u mnie w firmie był zamontowany profesjonalny system INTELEX
    dołożyliśmy komputer z kartą na 16 kamer z systemem VISTA
    i jakoś lepiej się sprawuje (dłuższe archiwum (intelex 2 tygodnie) a jakość porównywalna
  • Poziom 12  
    Dodam może, że komp w kslepie włączony 24 h czy na czas pracy 8 h jest nie możliwy (swoje upodobania:)) chce coś poza kompem i żebym mógł o każdej porze dnia zajrzeć co w sklepie??

Dodano po 44 [sekundy]:

oczywiście w domu przy necie...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Wszelkie rejestratory mają za zadanie obserwację 24 godzinną i tu wiele nie zdziałasz.
    Niektóre komputery mają w biosie opcję załączenie komputera o określonej godzinie. Nagrywanie startuje automatycznie. A wyłączenie komputera o określonej porze też da się rozwiązać. Jak dobrze pamiętam to komputery poleasingowe f-my fujitsu-siemens miały taką opcję, ale to trzeba sprawdzić.
    Praca komputera 24 godz to koszt energii. Zaznaczę, że skoro masz monitoring to 24 godz mile widziane... a może jakieś włamanie się trafi?
  • Poziom 12  
    ale przecież są wideo rejestratory które przesyłają wideo siecią. Sam kiedyś pracując jako elektryk takie zakładałem (nie podłączałem do sieci) i wiem że miały one taką opcję podłączenia do internetu i podglądu przez neta w każdej chwili np. w domu przy kompie...
    Nie pamiętam jakiej firmy one były...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Masz rację są rejestratory a obecnie prawie wszystki umożliwiają zdalną obsługę, nie tylko oglądanie ale też sterowanie kamerami ruchomymi.
    Temat zaczynasz "jaki sprzed żeby nie przepłacać i jak to wykonać??"
    Może podaj ile chcesz na to wydać, mowa tylko o sprzęcie rejestrator, kamery kable itp.
    jak pisałem internet zależy od dostawcy, Wtedy można rozmawiać o konkretach.

w moim poprzednim poście opcja 2 załatwi temat
  • Poziom 12  
    na rejestrator mam zamiar przeznaczyć do 600 pln :) ?? mało?? (bez dysku)... kamery to koszt 1 ok 150 zł a potrzebuje max 4. kable itp to w hurtowni grosze..:) dla tego net i kable nie liczmy głównie rozchodzi mi się na rejestratorze jaki i kamery to już chyba wszystkie podłącze. dodam że nie muszą być ruchome...
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Na allegro G1974 handluje osprzętem do monitoringu, rejestrator u niego typ REJR4 kosztuje około 600 zł brutto. Napisz do niego będziesz znał szczegóły.
  • Poziom 12  
    No i dostałem odpowiedz:
    Cytat:
    Koszt najtańszego rejestratora z możliwością pracy przez sieć to 525zł brutto - opis:
    item716731485_mpeg4_siec_audio_lan_2xusb_triplex_rejestrator_4xv

do tego kamera dzień/noc - np. P220 - koszt 99zł brutto - opis:
    item724125202_nocna_kamera_przewodowa_kolor_audio_zewnetrzna

potrzebny będzie jeszcze będzie zasilacz - 16zł, 2x przejściówka 2x2zł=4zł,
    dysk twardy do rejestratora - najtańszy 80GB - 199zł i oczywiście przewód.

Przewody z gotowymi końcówkami przenoszące video, audio i zasilanie posiadamy w długościach:
    5m - 24zł; 10m - 33zł; 15m - 39zł; 20m - 49zł; 25m - 55zł; 30m - 69zł; 40m - 79zł.

Sumując:
    rejestrator - 525zł
    kamera - 99zł
    zasilacz - 16zł
    przejściówki - 4zł
    dysk - 199zł

razem: 843zł brutto + przewód

Proszę nie podawać linków do Allegro. Regulamin, 10.11.
    Gusioo.