Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Żarówka LED żarzy się po wyłączeniu.

mamek 31 Gru 2014 16:25 225279 126
 • #121
  mczapski
  Poziom 39  
  Dyskusję można ciągnąć jeszcze długo. I nic z tego nie wynika. Montując jakikolwiek odbiornik przyczyniamy się wzrostu zużycia energii co jest zaprzeczeniem istoty stosowania tych źródeł światła. Wiem, że chodzi o małe wartości, ale może niechże się nieco żarzy.
 • Relpol przekaźniki
 • Relpol przekaźniki
 • #123
  paul0
  Poziom 13  
  Żyły przewodu, który jest na odcinku puszka - łącznik, jak i też żyły przewodu "korespondencyjnego" w układzie schodowym tworzą pojemność (kondensator, w którym żyły są okładkami, a izolacja dielektrykiem) przez którą przechodzi niewielki prąd (składowa bierna pojemnościowa), co powoduje "mruganie" lamp LED.

  Wystarczy równolegle do lampy włączyć układ RC szeregowy.

  Teoretyczne wystarczy sam kondensator, ale dodatkowy rezystor ograniczy prąd ładowania kondensatora co pozwoli na zredukowanie przepięć łączeniowych i zmniejszy niszczenie styków łącznika.
  Jeśli przewód "korespondencyjny" jest bardzo długi - to jest konieczny dość duży kondensator, i jak się go podłączy bez szeregowego rezystora to bardzo szybko nastąpi wypalenie styków łączników przez prąd ładowania tego kondensatora, który w chwili załączenia jest dość spory.
 • #124
  kliszu21
  Poziom 10  
  Żarzy, bo masz włącznik podświetlany, który szereguje się z Twoją żarówką po zgaszeniu jej. Trzeba wymienić włącznik lub wyciągnąć żaróweczkę z niego. Jeżeli dobrze zrozumiałem temat
 • #125
  paul0
  Poziom 13  
  Łącznik podświetlany jest układem RC gdzie dominuje składowa R.
  Nawet jak jest ich więcej to układ RC wpięty równolegle do opraw rozwiązuje problem. Przy sporej ilości łączników z podświetleniem będzie potrzebny dość duży kondensator i odpowiednio mniejszy rezystor.
  Dobrać eksperymentalnie tak, aż ustanie mruganie. Nie jest możliwe podanie konkretnych wartości, ponieważ w różnych łącznikach są podświetlenia o różnych parametrach (rezystancja rezystora szeregowego, wielkość neonówki), a układ musi być tak dobrany, aby spadek napięcia na obwodzie łącznika był większy od spadku napięcia na obwodzie opraw, i aby spadek napięcia na obwodzie opraw był mniejszy od napięcia przy którym występuje mruganie źródła światła.
 • #126
  pabelhc
  Poziom 1  
  Witam
  Potrzebuję pomocy
  Włączam w domu światło na wyłącznikach dotykowych z podświetleniem
  wszystko gra bez względu na żródło światła z wyjątkiem kinkietu LED philipsa z zasilaczem
  wiec kiedy kinkiet jest załączony podświetlenie gaśnie i wszystko gra
  Problem pojawia się przy wył lampie, włącznik się podświetla a LED w kinkiecie się żarzy
  pozdrawiam
 • #127
  Tadeusz Kociolek
  Poziom 10  
  Rezystor 68 kohm 1 W włączony równolegle z zarówką LED - mi pomogło