Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Paliwo w oleju. Golf II 1.3 CL

07 Maj 2009 21:48 5257 13
  • Poziom 9  
    Witam. Niedawno kupilem golfa 2, na liczniku ma nakrecone 195 tys i jak dotad jezdzilo sie dobrze. Dzis niestety stwierdzam po dluzszych obserwacjach iz dostaje mi sie najprawdopodobniej paliwo do ukladu smarowania. Stan wciaz wzrastal i gdy odkrece wlew oleju wydobywa sie z silnika nieprzyjemny zapach. dodam ze samochod zaczol pluc sadza i gdy silnik pracuje czuc za nim oktanem. Nie wiem co mam robic i co moze byc przyczyna. Rece mi juz opadaja a najgorsze jest to ze kazdy mechanik mowi co innego. A to pompa od baku brzeczy, a to zas wtryski, a tam jakies gumki uszczelki swiece przewody no meksyk w polsce i nerwica! :cry: Dziekuje za odpowiedzi i rady.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 9  
    no golf na tzw pelnym wtrysku :) Czlowieku mechanik juz nawet mi sugerowal ze tanim kosztem sciagnie mi 2 silnik... ;/ Postaram sie sprawdzic to wszystko co napisales i dam znac w sobote. Dziekuje
  • Poziom 14  
    Powinienes sprawdzić
    1. Jak silnik pracuje prawidłowo - czyli na wszystkie swiece
    2. Sprawdzic kompresje - powinna byc taka sama na wszystkie cylindry
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Rozumie. Ostatnio zostaly w nim wymienione przewody zaplonowe bo posiadaly przebicie na 1 z swiec.
    nie znam sie na tym wszystkim, jeste zielony jak trawa wiec poprostu pytam. A co do spalin to zapewne nie sa odpowiednie. Wszystko sadza zawalone, tlumik nastepnie tylna klapa szyba...
  • Poziom 9  
    a wiec tak: Posiedzialem poczytalem iii... Pomyslalem ze zaczne od sondy bo o niej najwiecej wyczytalem. Sprawdzilem gdzie sie znajduje i jak jest podlaczona, ide do mojego auta, zaczynam od wtyczki i patrze - kable uciete, sonda wymontowana. Dla czego tak sie stalo i jakie sa tego konsekwencje? Czy dlatego moje auto paliwo wrzuca do oleju? Co mam dalej zrobic?
  • Poziom 24  
    Kupić sonde i podłączyć :) a konsekwencją może być, to co mu właśnie dolega...
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Sada jest odcieta i wyrzucona wraz z katalizatorem. Zamiast katalizatora jest wstawiony kawalek tlumika z innego auta ale co to przypomina to sam nie wiem.
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Sada jest odcieta i wyrzucona wraz z katalizatorem. Zamiast katalizatora jest wstawiony kawalek tlumika....

wraz z katem poleciało miejsce (gwint) do sondy i teraz trzeba wspawać gwinta przed "katem" tuż za dwururką
    gwint M18x1,5 jak się nie mylę
  • Poziom 9  
    Czyli co montowac sonde bez katalizatora i patrzec co sie dzieje tak? no w zasadzie to jest jakies rozwiazanie ale czy zda egzamin? Prosze o jakas rade i dokladne opisanie tego co mam zrobic bo sie zgubilem ;/
  • Poziom 13  
    Po primo . Sprawdz kompresie
    Jesli sondy nie ma auto teoretycznie nie bedzie jezdzic albo zrec kosmiczne ilosci paliwa.
    Wiec jak mogło jezdzic dotad dobrze skoro sondy nie ma oddawna? najlpiej zrób foto silnika
  • Poziom 39  
    mAcIejO18 napisał:
    Czyli co montowac sonde bez katalizatora i patrzec co sie dzieje tak? no w zasadzie to jest jakies rozwiazanie ale czy zda egzamin? ;/

tak - zamontować sondę bez kata bo szkoda kasy
    to czy silnik będzie normalnie chodził zależy w tym modelu od ustawienia napięcia sprężyny przepływki i czujnika temp więc może być różnie
    jeśli silnik za dużo pali a pewnie tak jest, to paliwo nie do końca się spala w cylindrze i przez pierścienie przedostaje się do oleju - normalka przy zbyt bogatej mieszance i stan silnika musiałby być katastrofalny żeby przyczyną była za mała kompresja
    zda egzamin na 100% bo już to robiłem i wszystko gra
    zanim nie zrobisz naprawy staraj się nie jeździć za dużo bo masz rozcienczony benzyną olej i zakatujesz panewki i oczywiście wymiana oleju razem z naprawą