Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PlayStation 3 - błąd systemu

07 Maj 2009 23:45 5307 2
  • Poziom 11  
    Witam.

Mam na warsztacie PS3. Po zaktualizowaniu firmware na wersję 2.41 konsola przestała działać. Tzn po włączeniu wyświetla komunikat o podłączeniu pada pod USB i wciśnięciu klawisza PS w celu zrestartowania systemu (nic innego nie działa a pad jest podłączony już wcześniej). Po restarcie otrzymuję komunikat że należy zaktualizować system na wersję 2.41 lub wyższą. Aktualizacja dochodzi do 99% po czym konsola się restartuje i zabawa zaczyna się od nowa.
    W czym tkwi problem? I jak można wejść do biosu konsoli?

Pozdrawiam
    =======================================================================

Problem został rozwiązany :)
    Do tej pory nie znalazłem na forach podobnego problemu a tym samym solucji.
    Opiszę więc jak sobie z tym poradzić.

Po pierwsze problem ten pojawia się w tablicach alokacji na dysku twardym. Sprawdzałem różnymi programami testujacymi HDD, ale nie mogłem zrobić kopii zapasowej danych ze względu na nierozpoznawalny format plików i błędy w tablicach alokacji (może ma ktoś program pod XP w którym można pracować z dyskami w formacie jaki obsługuje PS3?). Niestety format.. W konsoli, ze wzg na uszkodzony system nie można go wykonać a w XP można sformatować tylko na NTFS (nie rozpoznawalny dla PS3).

Jak to ominąć?

Potrzebny jest dysk instalacyjny XP ze sterownikami SATA, podłączamy do kompa dysk z PS3, i uruchamiamy instalator systemu XP z CD. Po uruchomieniu instalatora odszukujemy nasz HDD z PS3 i usuwamy partycje a następnie tworzymy nową, lub więcej (zalezy od pojemności dysku i upodobań). Nie formatujemy!! Wyłączamy kompa, przekładamy dysk do konsoli i uruchmiamy ją z pad'em podłączonym pod USB. Dalej pozostaje już tylko wykonywać polecenia ukazujace się na ekranie. Pierwszy krok to automatyczne wyszukiwanie aktualizacji systemu, drugi - formatowanie dysku, trzy - aktualizacja i później pozostaje już tylko skonfigurować nasz nowy system. Wszystko trwało ok 40min.

Serdecznie pozdrawiam i życze miłej zabawy :)
  • Poziom 17  
    Sa problemy z ostatnimi aktualizacjami na PS3, miejmy nadzieje ze Sony to poprawi.
    Dzieki za szczegolowe rozwiazanie problemu.
  • Poziom 11  
    Witam :)
    Cieszę się że komuś to pomogło :) To bardzo budujące... (zawsze mozna kliknąć "pomógł") ;)
    Pozdrawiam serdecznie