Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio w cenie 500zł

Jerry35 08 Maj 2009 06:50 5239 36
  • #1 08 Maj 2009 06:50
    Jerry35
    Poziom 14  

Witam.
    Kolega prosi mnie o pomoc w wybraniu radia do 500zł chce mu dobrze doradzić dlatego do was pisze :D więc jakie radio polecacie w kasie do 500zł?
    Pozdrawiam.

0 29
  • #2 08 Maj 2009 07:44
    cichy lis
    Poziom 28  

Witam- radio ma być nowe czy używane ? Lubisz bajery czy bardziej dobre brzmienie ?

0
  • #3 08 Maj 2009 14:16
    Jerry35
    Poziom 14  

Radyjko nowe ale używane tez może jakieś jak znajdę w dobrym stanie ale raczej nowe.
    Wole dobre brzmienie niż bajery wiec stawiamy na dobre brzmienie a przy tym jakby jakieś fajne bajery miało to było by dobrze ale wole poświęcić bajery na dobre brzmienie :D

0
  • #4 08 Maj 2009 18:17
    cichy lis
    Poziom 28  

Z używek to niedawno widziałem na Alledrogo Pioneera DEH-50UB ciekawa konstrukcja
    Maksymalna moc wyjściowa MOSFET 50W x 4

Tuner AM/FM

Odczytuje CD-R, CD-RW, MP3, WMA, WAV, AAC

Panel przedni Zdejmowany

Podświetlenie wyświetlacza BiałyLCD

Podświetlenie przycisków Niebieskie

Pokrętło wielofunkcyjne Tak

Pilot zdalnego sterowania Opcja

Automatyczne wyciszanie dla telefonu komórkowego Tak

Połączenia DEH-50UB
    Aux-in Z tyłu

Bezpośrednie sterowanie odtwarzaczem iPod Tak

USB Direct Control Tak

Preout RCA 1 (T lub SW)

Możliwość podłączenia fabrycznego sterowania Tak

Bezpośredni napęd subwoofera Tak

Kompatybilność z iPod DEH-50UB
    Ładowanie baterii Tak, dla generacji od września 2005 do września 2007

Przeglądanie list Tak, dla generacji od września 2005 do września 2007

Odtwarzanie muzyki Tak, dla generacji od września 2005 do września 2007

Właściwości - Tuner DEH-50UB
    Adaptacyjny RDS Tak

Komunikaty drogowe Tak

BSM (Pamięć najsilniejszych stacji) Tak

Auto wyszukiwanie alternatywnch częstotliwości Tak

Pamięć zaprogramowanych stacji Tak

Auto/Manualne wyszukiwanie częstotliwości Tak

PTY (wyszukiwanie i alarm) Tak

Właściwości - Odtwarzacz CD DEH-50UB
    Odczyt CD-R/RW Tak

MP3 Tak

WAV Tak

Windows Media Audio (WMA) Tak

Odczyt iTunes@AAC Tak

CD Text Tak

Wyświetlanie informacji tekstowych MP3 Tak

USB Text Tak

Pamięć tytułu płyty Tak

Wyszukiwanie ścieżki/Skan/Powtarzanie Tak/Tak/Tak

Pamięć ostatniej pozycji Tak

Odtwarzanie w kolejności losowej Tak

Właściwości - Audio / Wzmacniacz DEH-50UB
    Zrównoważenie Tak

LPF Tak

HPF Tak

Korektor parametryczny 3-pasma

Zaawansowane odzyskiwanie jakości brzmienia Tak

SLA (Regulacja poziomu źródła) Tak

Dodano po 39 [sekundy]:

Mi w nim brakowało tylko większej ilości wyjść liniowych

0
  • #5 08 Maj 2009 18:22
    pita1988
    Poziom 28  

Ja jestem zwolennikoem Alpine :)
    Wiec z uzywek cos takiego znalazlem : CDA 9852RR,CDA 9853R

0
  • #6 08 Maj 2009 21:42
    Jerry35
    Poziom 14  

Musze powiedzieć że bardzo fajne ter radyjka wszystkie ten Alpine najbardziej przypadł mi do gustu tylko trzeba uszukać jakąś dobrą użuwkę a z nowych czy to jest dobre nr. aukcji 625816387
    Jest to Clarion DXZ 388 co o nim sądzicie?

0
  • #7 08 Maj 2009 21:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 08 Maj 2009 21:51
    Jerry35
    Poziom 14  

A czy ten konkretny model wart jest uwagi za tą cenę?

0
  • #9 08 Maj 2009 22:37
    williams
    Poziom 30  

elektrit napisał:
    To nie to co jakieś... inne pioneery.

Nie generalizuj proszę.

0
  • #10 08 Maj 2009 22:44
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

elektrit napisał:
    Clariony zawsze są cenione. To nie to co jakieś sony....
    Lepiej wykonane, solidniejsze.

Jak to Sylwek zobaczy .... możesz dostać urlop :D .
    Z tego co pamiętam On miał CDX-C900 i wie co Sony potrafi.

0
  • #11 08 Maj 2009 22:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 08 Maj 2009 22:53
    williams
    Poziom 30  

elektrit napisał:
    -Becker
    -Rockford Fosgate
    -Clarion
    -Alpine
    .

A "chociażby" Nakamichi to nędza powiadasz? :D

Napisałem tylko żeby nie wrzucać wszystkiego do jednego wora.

Aha, jeszcze jedno:

"Granie" za 500zł to na wyrost powiedziane, w tym przypadku przypuszczam, że większość kupujących zdecydowanie idzie na wygląd.

0
  • #14 08 Maj 2009 23:08
    Grzegorz Siemienowicz
    Poziom 36  

To niech będą i moje obserwacje :
    1) Becker (mam w swojej kolekcji Traffic Pro ale lepsze pod względem dźwięku jest MexicoPro) zalety: Rewelacyjne tunery radiowe (dwa), bardzo dobre CD i sekcja wzmacniacza, dobra dynamika, wyjście 4 kanały + subwoofer, bardzo przemyślana obsługa, duża trwałość, łatwość ewentualnej naprawy, prosta obsługa;
    2) Philips RC959 - kiedyś należał do klasy referencyjnej wady w stosunku do Beckera brak dodatkowego wyjścia na subwoofer, tylko jeden tuner ale najwyższej klasy. Kontynuacją tego modelu był VDO 4000 ;
    3) Clarion (a w zasadzie wszystkie z magistralą CeNET) możliwość podłączenia aktywnej zwrotnicy 7500 i bardzo prosta zabawa w bi-amping), gorszy tuner. Wyższych modeli których używek nie kupi się za 500 zł nie trzeba reklamować;
    4) Kenwood u nas bardzo niedoceniany przez to można kupić za małe pieniądze naprawdę wysokie modele z bardzo dobrą dynamiką, wszystkimi wyjściami (niedawno na All poszedł XXV za 800zł z którym 99,9% radioodtwarzaczy wystawionych tam nie może się równać przynajmniej jeśli chodzi o sekcje odtwarzania CD);
    Alpine, Rocford nie będę opisywał gdyż sam nie miałem.
    Pioneer nie będę opisywał gdyż mam złą opinię o AVIC i nie chcę na podstawie jego wyrażać opinii o reszcie sprzętu.
    PS
    Jeśli chodzi o Nakamichi - niektóre modele działają prawidłowo tylko w poziomie :D ;
    McIntosh - to przynajmniej część z odtwarzaczy to stuningowane wysokie modele Clarion-a dla ..... ludzi z kasą którzy chcą się wyróżniać.

0
  • #15 08 Maj 2009 23:10
    williams
    Poziom 30  

Grzegorz Siemienowicz napisał:

Pioneer nie będę opisywał gdyż mam złą opinię o AVIC i nie chcę na podstawie jego wyrażać opinii o reszcie sprzętu.

I oto w tym całym zamieszaniu mi chodzi :D

0
  • #16 09 Maj 2009 09:47
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Grzegorz Siemienowicz napisał:
    elektrit napisał:
    Clariony zawsze są cenione. To nie to co jakieś sony....
    Lepiej wykonane, solidniejsze.

Jak to Sylwek zobaczy .... możesz dostać urlop :D .
    Z tego co pamiętam On miał CDX-C900 i wie co Sony potrafi.

Co ja tam mogę .
    P.S. Nigdy nie miałem SONY. Jakoś nigdy mnie nawet do niego nie ciągnęło.
    Elektrit to taki..."elektrodowy Palikot" ;) ale musze się skłonić ku zdaniu , że SONY nie bardzo leży mi w CA (oczywiście posiada w swej linii wyjątki, niestety nie miałem z nimi do czynienia).
    Nakamichi - proste w obsłudze genialne w brzmieniu radio, ale wyjatkowo "krnąbrne" pod wzgledem mechanika-optyka.
    Rockford - amerykański bajerant o dobrym brzmieniu ale pod wzgledem "zawartości bajerów" zrobili przerost formy nad trescią i w efekcie wywołał u mnie afekt.
    Alpine stare dobre serie 79xx poezja dla uszu, niestety w modelach które miałem zastosowali "niezbyt fortunne" potencjometry które również szwankowały.
    Inne pomniejsze, nieistotne które miałem miewały swe "wzloty i upadki" zarówno linia "pospolitus" przez ''sredni HI-Fi" jak i umowny"Hi-end".
    Nie potrafię jednoznacznie wyłonić jednego jedynego kandydata którego będę polecał.
    Obecnie mam radio TAMASHI 4x 25W HI Power w połaczeniu z 10cm głośnikami koaksjalnymi Blaupunkta i śmiem twierdzić , że takowy sprzęt ma swoje zalety (jak i 18 letnia mazda w której go posiadam)ale jedynie przy słuchaniu wiadomości i audycji "Clara Weritas" podczas moich dojazdów do pracy :D .

0
  • #17 09 Maj 2009 14:07
    kret
    Poziom 14  

Rozpisujecie się tutaj koledzy o odtwarzaczach za cenę ponad 1000zł. Kolega chciał do 500zł. Ja z własnego doświadczenia polecam JVS z serii KD-SH, 99 lub 9101 no może sh100. Za te pieniądze to naprawde porządna jednostka.

Co do wypowiedzi kolegów to ja zaczynałem zabawę od Sony..od najsłabszego modelu CDX100, fakt dźwiękowo to bardzo słaby ale za jakość wykonania, funkcjonalność i trwałośc chciażby przycisków, które się nie wytarły po 4 latach w zerowym stopniu ma u mnie +.

Błędem jest oceniać markę, lepiej modele bo tak jak z JVS 80% modeli gra tak sobie to te 20% b.dobrze. Trzeba cieszyć siętym, że rynek oferuje tak dużo modeli bo bo ja już spodkałem się z przypadkiem gdzie referencyjnego pioneera kolega zamienił na super hiper pionerra bo tamten miał słabe podbicei basu :p

0
  • #18 09 Maj 2009 15:22
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 09 Maj 2009 17:02
    Jerry35
    Poziom 14  

Widzę, że dyskusja się rozkręciła dobrze bo już się dużo dowiedziałem;) Powtórzę pytanie ten Clarion którego podałem wart jest takiej ceny? nie jestem wymagający co do dźwięku ale lubię jak "gra" a nie jak próbuję "grać" szczerze powiem że ten Clarion przypadł mi do gustu:) tylko czy jest warte tej kasy?

ps. myślę, że koledze chodziło o JVC tylko nie wiem czemu napisał JVS;)

0
  • #20 09 Maj 2009 18:57
    kret
    Poziom 14  

Hłehłe oczywiście miałem na myśli JVC :D Nie mam nic na swoje usprawiedliwienie ;P

0
  • #21 09 Maj 2009 18:58
    425744
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 09 Maj 2009 20:25
    Jerry35
    Poziom 14  

Nom musze przyznać, że ten Alpine fajny :D ale dalej myśle, że ktoś mi powie coś o tym Clarionie co napisałem :|

0
  • #23 10 Maj 2009 02:05
    pawels5
    Poziom 12  

Jerry35 napisał:
    Nom musze przyznać, że ten Alpine fajny :D ale dalej myśle, że ktoś mi powie coś o tym Clarionie co napisałem :|

Witam wszystkich. Ja mam tego Clariona tylko 389, ale to różni się podświetleniem. Śmiga prawie rok i jak na razie żadnych problemów. Jeśli chodzi o wykonanie i materiały to jest bardzo dobre, laser na wybojach nie skacze. Czarny plastik pasuje do raczej starszych aut z ciemnymi deskami. Nie mam porównania dźwiękowego do innych wyższych modeli clariona czy alpine, ale miałem niskiego pioneera deh-2000 i grał okropnie, potem jeździłem z alpine cde-xxxx. Grał lepiej, ale też budżetówka i słychać to było. Ten clarion gra naturalnie, nie podbarwia żadnego pasma i łagodzi nawet agresywne tweetery. Wyposażony jest dobrze, 3 pary wyjść RCA i to na miękkim kabelku, a nie gniazda na sztywno. Trochę upierdliwa jest regulacja dźwięku, bo żeby ustawić np basy, soprany za dużo jest wciskania klawiszy (jeden klawisz, drugi klawisz, poczekać 2 sekundy aż zacznie migać enter, potem wciskamy enter i góra dół możemy wreszcie regulować basy, soprany). Podczas jazdy jest to trochę niebezpieczne, ale tak sobie wymyślili. USB mogliby dać od tyłu, bo trąca się ręką czasami pędraka. Czyta pendrivy 16 Gb bez problemu. Co ważne po włożeniu pendriva 16 Gb prawie w całości zapisanego czyta go jakieś 10 sekund, co w porównaniu do np jakiegoś JVC kolegi trwa błyskawicznie. Jeśli chodzi o dźwięk to jeszcze nie spotkałem się z jakąś złą opinią o tej jednostce w tej cenie (budżetowej). Trochę dziwne, bo te radyjka są u jednych po 400 zł a u innych po 600 zł, nie wiem dlaczego taka rozbieżność cenowa. Gra u mnie pod u-dimension RM V41 i Rainbow SAX 265.20 i jest jak to mówią "nawet przyjemnie"

0
  • #24 10 Maj 2009 10:20
    Jerry35
    Poziom 14  

Dziękuje bardzo wszystkim za propozycje dużo pomogliście przemyśle wszystko poszukam jeszcze i zdecyduje się na jakieś prawdopodobnie bedzie to ten Clarion :D Jeszcze raz dziękuje. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to pisać.

0
  • #25 19 Maj 2009 23:32
    bombel20
    Poziom 17  

Alpine CDA 9812, 7983 itp. Sam miałem modele 9848, 9853, 9855 i byłem zadowolony. Dla odmiany ostatnio kupiłem JVC KD-LHX501 i sie zawiodłem.. Wykonanie marne, panel dotykowy ledwo widoczny w dzień i ogólnie zalatuje wiochą, a granie nie zachwyca. Teraz pora na Clariona, by potestować :)

0
  • #26 20 Maj 2009 09:02
    cichy lis
    Poziom 28  

Co do opinii bombel20 o KD-LHX501 to nie mogę się zgodzić- Wykonanie jest dobre - aluminiowe wykończenie panela ładnie wygląda - widoczność w słońcu jak w innych radiach - ja nie miałem problemu.Czarny egzemplarz ładnie się prezentuje. Jakość dźwięku- wcześniejszy Pioneer DEH-3500MP miał lepszy dół . Poza tym radio bardzo udane
    oczywiście są gusta i guściki - ale musiałem napisać coś w obronie tego radia:)

0
  • #27 22 Maj 2009 11:09
    szwagier_74
    Poziom 10  

Patrzcie też żeby radyjka miały wyjście na wzmacniacz i dużą moc

0
  • #28 24 Maj 2009 10:57
    piori
    Poziom 10  

Witam,
    Mam podobny dylemat jak założyciel wątku i nawet upatrzyłem sobie to samo radyjko (Clarion 389). Dla mnie najważniejszym kryterium przy wyborze są co najmniej dwie pary wyjść RCA i filtr dolnoprzepustowy oraz port usb. Ten Clarion spełnia moje wymagania aż nadto i chciałbym dowiedzieć się czy można jeszcze trochę zaoszczędzić i kupić mniej rozbudowany odtwarzacz?

Niestety nie mogę znaleźć dla niego konkurencji (cenowej), bo podstawowe modele z usb znanych producentów (np.: Kenwood 4044, Sony gt31u, Pioneer deh-2100 czy JVC kd-r401) mają tylko po jednej parze RCA. Czy to jakaś zmowa producentów, aby dla dodatkowego wyjścia trzeba było kupować wyższy i sporo droższy model? Przecież wyprowadzenie takiego wyjścia to raczej żaden problem i nie trzeba dokładać żadnej elektroniki.

0
  • #29 24 Maj 2009 20:48
    bomber111
    Poziom 2  

Kup na alledrogo DXZ388RUSB za 411 zł z przesyłką (FarelTeam)
    Mają dość tanio (dlaczego to nie wiem , ale to chyba dobrze?)

Dodano po 2 [minuty]:

W tym DXZ 388 USB i AUX zostają poza panelem,więc możesz samo radio gdzieś schować i tylko przedłużyć panel

Dodano po 1 [godziny] 22 [minuty]:

A jeśli chodzi o wypas to CLARION DXZ778RUSB za 476zł na Pixmania
    Nie wiem o co chodzi bo prawie wszędzie jest powyżej tysiąca zł .

0
  • #30 24 Maj 2009 21:32
    piori
    Poziom 10  

Wypasów mi nie potrzeba, zależy mi na funkcjonalności i przyzwoitej jakości. A w pixmanii widzę, że nieźle sobie za wysyłkę liczą. Co do tej 388 to rzeczywiście niezła oferta, ale wolałbym 389 (zielone). Najpierw to i tak muszę tego Clariona pomacać i choć spróbować posłuchać w sklepie, bo w ciemno nie chcę brać.
    Dzięki za podpowiedź.

0