Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chowana antena CB?

Janek.12345 08 May 2009 11:41 4450 9
    Janek.12345
    Level 11  
    WITAM

Wie ktoś może czy można podpiąć radio CB pod zwykłą antenę radiową, taką chowaną teleskopową? Jeśli nie to czy jest jakiś rodzaj anten składanych do CB?

Z góry dzięki za odpowiedź
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Podpiąć można, do słuchania starczy, żeby nadawać trzeba by dorobić układ dopasowywujący.
    M.
    Janek.12345
    Level 11  
    Ok czyli wystarczy zwykła antena samochodowa do której trzeba dorobić układ dopasowujący. Może ktoś jeszcze to potwierdzić? I jakie radio możecie polecić? Wogóle się na tym nie znam więc nawet nie wiem na co zwracać uwagę.
    seba_x
    Level 31  
    buchi86 wrote:
    Ok czyli wystarczy zwykła antena samochodowa do której trzeba dorobić układ dopasowujący. Może ktoś jeszcze to potwierdzić? I jakie radio możecie polecić? Wogóle się na tym nie znam więc nawet nie wiem na co zwracać uwagę.

Lepiej nie kombinuj , kup najtańszą magnetyczną i sobie chowaj do auta , bo ze zwykłą anteną teleskopową to nie wyrobisz z wymianą końcówki mocy w radiu .
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    seba_x wrote:
    kup najtańszą magnetyczną
    A gdzie można kupić antenę magnetyczną?
    Michał
    seba_x
    Level 31  
    SP5IT wrote:
    seba_x wrote:
    kup najtańszą magnetyczną
    A gdzie można kupić antenę magnetyczną?
    Michał

chodziło mi o samochodówkę mocowaną na magnes .
    jkk
    Level 20  
    Miałem kiedyś niemiecką teleskopową antenę elektryczną (czyli chowaną i wysuwaną elektrycznym napędem) przeznaczoną dla pasma CB. Ostatni, górny segment teleskopu był jednocześnie cewką dopasowującą (podobnie jak w antenach typu DV). Niestety, dawno się już jej pozbyłem w porównaniu ze zwykła DV-ką miała gorsze parametry choć również dobrze i łatwo się stroiła - krótkim stroikiem na szczycie. Ale skoro taka była, to może warto poszukać? Może niezawodny i wszystkowiedzący pan Google coś na ten temat wie?
    User removed account
    User removed account  
    Janek.12345
    Level 11  
    W sumie sprawa wygląda następująco. Mam w aucie radio, telewizor i chcę mieć CB. Wie ktoś może czy jest jakaś antena która obrobi te trzy rzeczy na raz, żeby nie mieć trzech anten? Na razie na zwyklej antenie radiowej odbieram radio i tv też nienajgorzej łapie, no ale teraz dojdzie jeszcze to CB. Głównie chodzi o to, że chce aby ta antena sie chowała. Aktualnie będę malował auto więc mogę je dziurawić i przerabiać jak tylko chce aby to zrobić dobrze. Myślałem żeby może kupić antenę odkręcaną i zabudować sobie podstawę anteny a sam maszt dokręcać ale liczę na to, że będzie się dało coś zrobić na antence teleskopowej żebym nie musiał do niej wychodzić. Chyba, że można jakoś zabudować antenę wzdłuż podwozia lub dachu czy jak. Ma ktoś może jakiś pomysł?
    krzysiek83r
    Level 1  
    Z tego co się orientuje tych trzech odbiorników z jednej anteny nie da rady odbierać. Antena CB Triflex, pociągnie CB, FM i GSM ale TV nie. Poza tym z niej na CB marny zasięg więc mało przydatna. Doradzam zwykłą antenę do CB. Jak to mówią "jak coś jest do wszystkiego to jest do..."