Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zdalne odpalanie skutera jak podłączyć Gilera Runner 125 VX

08 May 2009 13:07 4939 7
  • Level 9  
    Witam,

Szukałem na forum, jest parę tematów, ale nie ma odpowiedzi :(

Może w tym temacie uda się uzyskać odpowiedz, postaram się pozbierać wszystko do kupy.

1. Wyjście z alarmu +12 (napięcie podawane przez 3 sekundy po wciśnięciu przycisku na pilocie)
    2. Żeby odpalić skuter trzeba włączyć zapłon, wcisnąć hamulec i starter

domyślam się że te +12 trzeba by podłączyć pod przekaźnik, który steruje rozrusznikiem, ale co z tym zapłonem i co z gaszeniem? do stacyjki idą dwa przewody stały "+" i "+" na wyjściu gdy zapłon jest na "ON".
  • Level 12  
    To ja jeszcze sie zapytam czy mozna wyciągnąć kluczyk ze stacyjki gdy jest włączony zapłon?? jeżeli nie to problem. a jezeli tak to układ wpinasz w przekaźnik na schemacie nr14 na noge 86 wtedy omijasz wszystko co trzeba trzymać do rozruchu.
  • Level 9  
    DjMatej wrote:
    To ja jeszcze sie zapytam czy mozna wyciągnąć kluczyk ze stacyjki gdy jest włączony zapłon?? jeżeli nie to problem. a jezeli tak to układ wpinasz w przekaźnik na schemacie nr14 na noge 86 wtedy omijasz wszystko co trzeba trzymać do rozruchu.

nie można wyciągnąć.
  • Level 9  
    Nikt nie ma pomysłu ? :D gdybym wpiął się w ten przekaźnik to pewnie rozrusznik będzie kręcił, ale bez zapłonu to lipa :(. Na pewno się da bo nawet te chińskie buble to mają :)).
  • Level 42  
    Jest wszystko możliwe , nawet na pilota z TV, ale widzę ,że nie masz pojęcia o tym. Sam przekaznik i jakiś pilocik , to mrzonka.
    Przyjedz , przygotuj 600 zł , zrobię , bedziesz palił na odległość ,gasił , nawet włączał światła,może i alarm.
  • Level 33  
    Tylko pytanie, po co coś takiego?.
  • Level 16  
    emeryt2 wrote:
    Jest wszystko możliwe , nawet na pilota z TV, ale widzę ,że nie masz pojęcia o tym. Sam przekaznik i jakiś pilocik , to mrzonka.
    Przyjedz , przygotuj 600 zł , zrobię , bedziesz palił na odległość ,gasił , nawet włączał światła,może i alarm.

i to ma być pomoc? akurat jakieś pojęcie mam, układ jest prosty miałem tylko problem z zapłonem. W zasadzie temat można już zamknąć wszystko już działa, byłem dzisiaj w sklepie elektronicznym, facet za 60 zł sprzedał mi układ, który pod wpływem impulsu na 5 minut otwiera obwód i o to mi chodziło ;). Za 600 zł ? chyba 60 zł nieźle się cenisz hehe

Dodano po 2 [minuty]:

janusz2008 wrote:
    Tylko pytanie, po co coś takiego?.

To jest silnik 4suwowy, po tuningu chodzi o to żeby go zagrzać (3-5 minut), teraz to mogę zrobić na odległość.

temat można zamknąć jeszcze + dla Dj Mateja przynajmniej powiedział gdzie się wpiąć z rozrusznikiem i nie chciał za to 600 zł :)
  • Level 42  
    No tak, za 60 zł otwiera obwód /chyba zamyka/ , co z hamulcem i jak długo jest włączony rozrusznik , też 5 sek.?
    Coś brachu kręcisz , po drugie podpiąłeś się pod temat .
    Właścicielem tematu jest : Mareknoda.