Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Compal FL90 - uszkodzona karta graficzna GF 8600GT

adamjur1 08 May 2009 14:05 5786 6
    adamjur1
    Level 41  
    Sprzęt jak w temacie po szoku napięciowym ( przeskok iskry przy podłączaniu przez s-video do TV) karta na oryginalnych sterach GF przechodzi do wyświetlania obrazu podobnego do tego co w tym poście
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1302527.html
    NA sterownikach XP chodzi dobrze we wszystkich rozdzielczościach, tylko brak akceleracji ( bo i skąd na tych sterownikach).
    Uszkodzenie matrycy ( sugerowane w tamtym poście) raczej odpada, bo chodzi dobrze na tych sterach XP.
    Prawdopodobne uszkodzenie pamięci na karcie graf.
    Pytanie:
    Czy ktoś słyszał o naprawie takiej karty
    Gdzie można kupić taką wymienna kartę
    Co może ją zastąpić od innych producentów
    Pozdr.J.
    skaktus
    Level 37  
    1-karta zintegrowana, niezintegrowana na standardowym złączu czy na nietypowym złączu ?
    2-najgorzej będzie w pierwszym wypadku. W 2 lub 3 musisz szukać na internecie. Ceny takich kart są bardzo wysokie - niedawno widziałem GF 9300 w cenie 600 zł.
    adamjur1
    Level 41  
    Kolego - piszę wyżej że wymienna czyli niezintegrowana.
    Internet już obszukałem, inaczej nie zawracałbym głowy na forum...
    Pozdr.J.
    ps
    jedną taką ( naprawianą ) już znalazłem, chodzi mi o ew. nowe lub naprawę tej nie w pełni działającej..
  • Helpful post
    GPScenter
    Level 14  
    Naprawa jest jak najbardziej możliwa. To w Twoim przypadku będzie najlepsze rozwiązanie.
    (Wymiana pamięci lub przekulkowanie.)
    Jest też możliwość wymiany z tego co pamiętam złącze mxm -ale jest kilka rodzai.
    adamjur1
    Level 41  
    A zna ktoś serwis, który umie to zrobić ?
    Pozdr.J.
  • Helpful post
    grisza69
    Level 21  
    Ostatnio robiłem dwie GT8600 z Acera , każdy szanujący serwis GSM powinien bez problemów przelutować kości , raster ogólnie dostępny w sitkach telefonicznych , oznaczenie V66/V60 CPU . Samo przelutowanie pomoże na chwile ( dwa - trzy tygodnie) , po zdjęciu kości trzeba bardzo dokładnie wyczyścić pola lutownicze na pcb, dopiero pomogło przetarcie pól papierem wodnym 2000 na mokro i położyłem kulki bezołowiowe 0,4, na razie działają od dwóch miesięcy i klienci się nie skarżą.
    W moich dwóch przypadkach nie trzeba było pamięci wymieniać, mało tego wystarczyło przelutować kości od strony CPU - drugiej strony nie ruszałem.
    adamjur1
    Level 41  
    No wreszcie jakaś konkretna informacja.
    U mnie co prawda niepełnosprawnoć karty nastąpiłą po szoku napięciowo- iskrowym, wiąc raczej kości pamięci są do wymiany....
    Pozdr.J.