Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

polsat czy c+

ttym 05 May 2004 17:54 14626 32
    ttym
    Level 14  
    Chciałbym abyscie pomogli mi wybrac sposrod tych dwoch.

Polsat
    cena 199 zł ( antena i dekoder )
    aktywacja 49 zł
    Abonament 19.90 ( od wrzesnia 35 )

Cyfra + pakiet biały ( tylko ten biore pod uwage bo jest najtanszy )
    załozenie: 49 ( bez anteny, bez dekodera na własnosc ) 99 ( antena, bez dekodera )
    abonament 46 zł
    za wynajem dekodera 10 zł

Przedstawiłem ceny. Teraz mam pytanka:
    1. Jaki dekoder dostaje w Polsacie a jaki w Cyfrze ?
    2. Gdzie sa wg. lepsze programy ?? ( moze gdzies jest jakas lista)
    3. co jest bardziej opłacalne. zauwazcie ze w cyfrze nie daja dekodera na własnosc

TYMEK
    [/code]
    wojtek12345
    Level 23  
    Sprawdź jakie programy będziesz ogladał w pakiecie białym. Prawie wszystkie możesz mieć bez dodatkowego abonamentu bo są do odebrania z nadajników naziemnych i jako FTA z satelity. Dlatego uważam, że Cyfra z tym pakietem nie powinna być brana pod uwagę.
    cerrber
    Level 12  
    Olej Cyfre mam polsata cyfrowego i jestem zadowolony mam Echostara DP606 na wlasnosc i wszystko gra i buczy - natomiast Cyfra to nieporozumienie, niedość ze nie szanują klientów (problemy z oddaniem dekodera po skonczonej umowie) to jeszcze ceny mają - Kosmos...blee
    fiszer
    Level 18  
    Najbardziej opłacalną formą jest zakup tunera fta ewentualnie philipsa 6010
    ttym
    Level 14  
    Czyli cyfry nie biroe.
    Teraz mam do wyboru pomiedzy polsatem a fta.
    Czy tego philipsa mozna kupic nowego ?? Czy lepiej uzywanego ??
    Trzeba miec do niego jakas karte zeby fta odbierac - jaka jest jej cena i gdzie ja moge dostac.
    I jeszcz pytanie do polsatu: pisza tam ze dekoder odbiera z Astry i Hot Birda. Czy z dekoderem dostaje od razu zeza ??
    TYMEK
    UPDATE:
    Czy jest gdzies jakas lista programow odbieranch przez fta i przez dekoder polsatu ?? Chodzi mi tylko o Astre i HOT BIRDa.
    cerrber
    Level 12  
    Nalepsza opcja to połącznie obu, Polsat +fta, wymieniony powyżej dekoder Philipsa z odpowiednim oprogramowaniem i kartą chodzi na Polsacie i FTA. A jak to zrobić to już tu wszystko było - użyj "Szukaja" :) A dekoder można najlepiej i najtaniej kupić w drugim obiegu.
    cerrber
    Level 12  
    Nalepsza opcja to połącznie obu, Polsat +fta, wymieniony powyżej dekoder Philipsa z odpowiednim oprogramowaniem i kartą chodzi na Polsacie i FTA. A jak to zrobić to już tu wszystko było - użyj "Szukaja" :) A dekoder można najlepiej i najtaniej kupić w drugim obiegu.
    GREGORsw
    Level 16  
    Witam Wszystkich Cyfrowiczów!! Ja osobiście kupiłem FTA firmy PROTEK 9000 fta i odbieram tak z cyfry jak i z polsatu (oczywiście niekodowane ) Jest w tym tunerze to co chciałem ,a przede wszystkim nie ma kłopotu z softem (jestem zarejestrowany w firmie )Polecam ,bez kłopotów jest ok.Pozdrowienia.
    ttym
    Level 14  
    A jak kupie EchoStara od polsatu to nie bede miał mozliwosci odlagania fta ??

I jak z tym zezem ?? Jest czy musze dokupic ?
    ttym
    Level 14  
    1.Z jakich satelit mozna odbierac z wsch. czesci polski ??
    Bo na tym wykazie jest conajmniej 6 HOT Birdow a Astr jeszcze wiecej. Ktore z nich moge u siebie złapac antena 90 cm ??

2.Mam jeszcze jedno pytanko. Mam taki stary konwenter ( wraz ze wczesniej wspomniana antena 90 zm ) ktorego uzywam do odbioru satki analogowej. Nie wiem jaki to model jaka firma. Czy nada on sie do odbioru satki cyfrowej ??

3. Jesli przez polsat jest mozliwosc odbierania fta to moim zdaniem jest to lepsza oferta. Bo tam za 300 dostajesz antene i dekoder. Dokupujesz konwenter, zeza i jest OK ( no włansnie gdzie mozna kupic zeza pasujacego do Polsatowskiej anteny oraz konwenter do niego - mysle o sklepie internetowym ). Lepsza oferta od Philipsa dlatego ze sam philips 6010 kosztuje 250 -300 zł. Do tego dwa konwentery zez, karta polsatowksa. Czyli wychodzi wiecej a programy te same.
    Czy philips znacznie przewyzsza jakoscia dekoder od polsatu ??
    TYMEK
    GREGORsw
    Level 16  
    Witam ponownie!! Na antenie 90 będziesz miał sygnał ok ,co do konwertera moim zdaniem musisz kupić nowe konwertery i uchwyt do zeza ,ja osobiście robiłem taki uchwyt sam i było spoko.1 konwerter kosztował mnie 50 zł 0,3dB.Pozdrawiam.
    Grysik
    Level 20  
    Ja mam polsat dekoder SAGEM nie znam modelu.

Problem jest taki: Na przeszykiwaniu nie wykrywa kanałów polsatowskich, więc chcąc je ogłądąć zostaje tylko transponder 12.322 lub 12.360. A przy okazji poco to samo dają dwa razy i czy ktoś wie jak rożwiązać powyższy przoblem.
    adam1w
    Level 13  
    Cytuję:

(Ja mam polsat dekoder SAGEM nie znam modelu.

Problem jest taki: Na przeszykiwaniu nie wykrywa kanałów polsatowskich, więc chcąc je ogłądąć zostaje tylko transponder 12.322 lub 12.360. A przy okazji poco to samo dają dwa razy i czy ktoś wie jak rożwiązać powyższy przoblem)

Odpowiedź jest na stronie:
    http://laki.dvhk.org/
    Temat - ratowanie :D :D :D
    Bibeer
    Level 13  
    Witam!
    Osobiście odradzam podpisywanie umowy z Polsatem Cyfrowy, a to dlatego iż:
    Nie możesz rozwiązać umowy w czsie jej trwania, a jestem pewien że po kilku miesiącach będziesz miał ochote to zrobić
    C+ za podobne pieniądze oferuje znacznie więcej programów sprawdź sam
    Jeżeli kupisz sobie odbiornik Ci i odpowiedni moduł dostępowy możesz podpisać umowę i nie brać dekodera wówczas abonament masz mniejszy o 10zł i jednocześnie możesz zawiesić na 3 miesiące usługi C+ np w wakacje ( raz w jednym roku) i masz mżliwość jednocześnie odbierać programy FTA
    konradbogdan
    Level 15  
    Witam.Prawda jest taka że w ofercie cyfry uwzględniając najniższy abonament to nic ciekawego nie ma. 8O
    goscu
    Level 16  
    Panie Bibeer to co pan mówi jest tylko teorią. Oni olewają klientów i pewnie nie będzie sie można do nich dodzwonić. Analogia do Błekitnej linii TP jest tu na miejscu. Porównanie możliwości do ceny wypada zdecydowanie lepiej na korzyść Polsyfu.
    greg20
    Level 2  
    GREGORsw wrote:
    Witam Wszystkich Cyfrowiczów!! Ja osobiście kupiłem FTA firmy PROTEK 9000 fta i odbieram tak z cyfry jak i z polsatu (oczywiście niekodowane ) Jest w tym tunerze to co chciałem ,a przede wszystkim nie ma kłopotu z softem (jestem zarejestrowany w firmie )Polecam ,bez kłopotów jest ok.Pozdrowienia.

Cześć. Mam tez ten odbiornik. Sciągnałem sobie soft i program do aktualizacji ze strony dystrybutora(rajsat.pl) jednak nie chce działac(po wybraniu opcji wysyłania po pewnym czasie pojawia się polecenie "Zrestuj program" i tyle..). Jak Ty uaktualniasz soft?
    Zarejestrowany w firmie tzn w formie której kupiłes? w rajsat/ czy jeszcze gdzie indziej?

Krzysiek
    Bibeer
    Level 13  
    goscu wrote:
    Panie Bibeer to co pan mówi jest tylko teorią. Oni olewają klientów i pewnie nie będzie się można do nich dodzwonić. Analogia do Błekitnej linii TP jest tu na miejscu. Porównanie możliwości do ceny wypada zdecydowanie lepiej na korzyść Polsyfu.

Zgadzam się z tą opinią że oni olewają abonentów, to dotyczy wszystkie platfomy, więć uwga nie na miejcu. Podpiszesz umowe i masz prawo tylko płacić, taka jest zasada.
    Jednak warto przenalizować jakie programy dają obydwie platformy.
    Prawda jest taka ze w Polsacie oprócz kanałów FTA jest niewiele do oglądania. Natomiast w C+ jest troszkę więcej filmów muzyki no i bajek jeżeli są potrzebne oczywiście dla dzieci. Ważne jest to że na C+ są bajki bez przemocy i można je bez problemu pokazywać dzieciom.
    Doradzałem też kupno tunera FTA ci gdzie można włożyć moduły Ci i podpisać umowę z C+ bez dekodera, taki dekoder bez problemu będzie odbierał programy z 2 satelit a nie jak w przypadku C+ pozostaje przekładanie kabelków lub mechaniczny przełącznik(lub przełączany pilotem).
    Ponadto tuner FTA prktycznie każdy obsługuje AC3 dźwięk cyfrowy bardzo ważne.
    Pozdrowionka.
    cerrber
    Level 12  
    Jest dużo prawdy w tym co mowicie, a dodatkowo odradzam kategorycznie durny C+, cała ta firma to nireporozumienie mają taki bajzel w swych papierach, ze bedą Wam ciemnote wpierać jak z tymi abonamentami z przeszłości (patrz forum) podpisać z nimi umowę to wydać na siebie wyrok życia w niewiedzy, bo nie znacie dnia , ni godziny kiedy se wymyslą dodatkową opłate. Natomiast w przypadku oferty programowej, uważam że polsat jest zniecznie atrakacyjnieszy w stosunku do ceny, można również teraz wziąść tuner FTA i płacić albo nie...
    fredrikson
    Level 12  
    Ja proponował bym inną opcje tj. zakup używanego tunera satelitarnego np PHILIPSA DSX 6010 lub 3010 (jest ich sporo na rynku koszt ok 300 zł) to będziesz miał już sprzęt na własność i wykupienie samej karty abonamentowej C+ (nowa oferta cyfry) np na 6 miechów w pakiecie jaki chcesz płacisz 10 zł mniej za miesiąc.
    SS2
    Level 11  
    Z Cyfrą są problemy.
    Moja siostra miała Cyfre i ja skończyła się im umowa to dekoder ze dwa lata leżał w piwnicy.Potem dzwonili i chcieli kase za ten zlom.Dekoder odała i sprawa z bolem zakończyli.
    Wrażenia nieprzyjemne.Fuj.
    sabret
    Level 20  
    WITAM
    moja odpowiedz jest taka :
    co wybrac malucha czy bmw
    maluch tani mało pali - powoli jezdzi,niewygodny
    bmw drogi,dużo pali - wygodny
    analogia
    polshit-tani ale nie ma nic konkretnego po 1 miesiacu czasu masz go dość,ale jest za pużno bo musisz dwa lata płacic
    syfra-drogi ale jest co ogladac liga polska ,filmy ,hbo,itp.po kilku miesiacach masz go dość ale terz jest za puzno.
    Bibeer
    Level 13  
    sabret wrote:
    WITAM
    moja odpowiedz jest taka :
    co wybrac malucha czy bmw
    maluch tani mało pali - powoli jezdzi,niewygodny
    bmw drogi,dużo pali - wygodny
    analogia
    polshit-tani ale nie ma nic konkretnego po 1 miesiacu czasu masz go dość,ale jest za pużno bo musisz dwa lata płacic
    syfra-drogi ale jest co ogladac liga polska ,filmy ,hbo,itp.po kilku miesiacach masz go dość ale też jest za puzno.

8O
    To jest cała prawda o POLSKICH PLATFORMACH CYFROWYCH.
    bogdan0909
    Level 12  
    opini jest tyle co ludzi, ja bym wybrał polsata , cyfra jest "trochę" za droga jeśli chodzi o cenę abonamentu. Polsat za niższą cenę ma o wiele bogatszą ofertę programową, nawet nie trzeba nic dopłacać do 3-ch discawery tematycznych a cyfra woła za to dodatkowo 8 zł miesięcznie .
    cyfra mysłi że niema konkurencji po kupieniu wizji i robi sobie co chce z cenami abonamentu, są o wiele za wysokie.
    Ale w końcu wybór należy do ciebie, mam nadzieję, że w jakiś sposób chociaż trochę pomogłem w podjęciu ci decyzji.
    greg20
    Level 2  
    Bibeer wrote:
    Rozsądnie będzie też wstrzymać się z wyborem, mianowicie TVN i TVN7 mają być zakodowane, więc może będzie 3 operator.

nie bedzie. TVn chce "sprzedawac" swoją "paczkę" innym platformom. w sumie sprytne. ale zlosliwe. faktycznie koniec grzecznej telewizji:P
    Pawel70
    Level 11  
    Polsat kosztuje miesiecznie 29,90 + koszty najmu dekodera 14,10 co daje łaczna sume 44 zł.Pakiet Biały kosztuje 56 zł a przy własnym sprzęcie 46.Jeśli ktos lubi oglądac w kółko te same audycje na czterech kanałach Discovery to niech weźmie Polsat w ktorym poza Discovery i Polsatem Sport praktycznie nic nie ma.O jakości dekoderów Polsatu nawet nie ma co pisac.
    konradbogdan
    Level 15  
    Za cyfrą + przemawia tylko jedno pierwszy i drugi program tv publicznej.Z chwilą niekodowania 1 i 2 tv cyfra traci tyśiące abonentów. W krajach cywilizowanych tv publiczna jest niekodowana i tak powinno być u nas tym bardziej że za nią płacimy.Znając życie myśle że tv polonie też zakodują.Pozdrawiam :roll:
    Pawel70
    Level 11  
    TVP3 jest równiez dostepna na Cyfrze.W jakich to cywilizowanych krajach sa ogolnodostepne kanały publiczne ?Bo ja wiem tylko o Niemczech rynku specyficznym z którym nie mamy sie co równać.Reszta krajów koduje częściowo (włoska RAI) lub calkowicie.