Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b3 1.9TD problem z silnikiem

08 Maj 2009 17:34 4902 6
  • Poziom 16  
    Witam, jestem posiadaczem passata b3 1.9TD. Przy wyprzedzaniu (około 120km/h) samochód nagle osłabł ledwo dochodzi do 100km/h. Gdy jest zimny żeby go odpalić trzeba dodać gazu, po odpaleniu nierówno chodzi i okropnie dymi. Po rozgrzaniu jest lepiej ładnie pali tylko cały czas jest słaby, ma problemy nawet z ruszaniem pod górkę. Myślałem że jest to wina paliwa więc wymieniłem je oraz filtr paliwa, lecz to prawie nic nie dało, sprawdziłem również rozrząd ale wszystko jest dobrze. Nie mam pomysłu co może być nie tak.
  • Poziom 15  
    Dokładnie tak jak przedmówca ale czy coś było robione przy silniku?czy dolegliwości wystąpiły nagle bez przyczyny?czy następowały stopniowo?silnik TD czyli pompa mechaniczna?
  • Poziom 16  
    przed usterką nic nie było robione, po tym zdarzeniu był wymieniony filtr paliwa i sprawdzony pasek rozrządu. Tak pompa mechaniczna (w tym silniku jest minimum elektroniki) Do końca silnik chodził i palił bardzo dobrze, stało się to nagle przy wyprzedzaniu samochodu (miał wtedy dosyć duże obroty)
  • Poziom 15  
    Czy wyciągnięcie cięgna przyspieszacza wtrysku przynosi poprawę pracy silnika?
  • Poziom 16  
    Nie zwracałem na to zbytniej uwagi, ale wyciągnięcie cięgna nic nie zmienia w pracy silnika.
  • Poziom 15  
    Zasil pompę wtr.z butelki ,pomiń zbiornik,przewody i filtr-wyeliminujesz jedną z przyczyn.